Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Visszasírjátok az internet...

Visszasírjátok az internet előtti életet? Az internet és a mesterséges intelligencia után szerintetek mi lesz az, ami megváltoztatja a szociális, mindennapi életünket?

Figyelt kérdés

Én 28 éves vagyok, kiskoromban emlékszem, hogy teljesen más volt az élet még internet nélkül. Általános iskolában mindenki kint volt, bicikliztünk, fociztunk, mindig barátokkal voltunk és fontos volt a szociális élet. Aztán az általános iskola végén már nagyon elterjedt az internet, sokan elkezdték az online játékot, egyre kevesebbet találkoztunk élőben, mindenkivel inkább messengeren beszélgetett az ember. Most meg úgy érzem, hogy mára teljesen megölte a társasági életet. A mesterséges intelligencia ekkora változást még nem hozott az ember mindennapjaiban, de majd kiderül, most is inkább sokan unalomból a chat gpt-vel beszélgetnek, minthogy kimenjen normális életet élni.

Szerintetek van még valami, amivel befolyásolható lenne az életünk? Ti is úgy érzitek, hogy a valós, fizikai együttlétek egyre kevésbé népszerű? Mi lesz azzal a korosztállyal, aki születése óta létezik az internet és az mi?


tegnap 14:08
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Nekem sem hiányzik. De a legnagyobb gondom ebben az idióta internet világában a biztonság! Állandóan olvasni hogy sorra törik fel a fiókokat, hogy szedjék le a kártyaadatokat, sorra hívják fel kamu hívásokkal embereket hogy kifosszák!! Sehol nincs kb biztonságban a sem a pénzed sem semmi adatod, ha nem körültekintően netezel és nem vagy tájékozott! Ide jutottunk! Szerintem ennél felháborítóbb nincs, hogy egyesek más kárára akarnak vagyonokat szerezni! Hát ezért sírom vissza az internet nélküli világot! 90es évekbe születtem, de sokáig nem volt internet itthon. Szóval még én is tudom, hogy sokkal jobb volt ezelőtt!
tegnap 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

#19 igen, sajnos ez is benne van, a kamerázás. Utána hónapokig ezzel csesztetnek és egy gyereket ez nagyon mélyen érint.

Sajnos már felnőtteknél is látni, hogy a lájkokért mindent megtesznek és jönnek ezzel a semmitmondó idézetekkel, aminek a képhez semmi köze.

Csak furcsa belegondolni, hogy tizenéve mennyire meg volt nélküle mindenki, most meg én is teljesen meg lennék lőve nélküle. Szép lassan az évek folyamán hozzászokott mindenki.

tegnap 16:06
 23/34 anonim ***** válasza:
0%
#18 Akkor vége a vilàgnak.. Ha megszűnik a net az emberiségnek is kampec
tegnap 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

"A chat gpt is biztos érdekesebb beszélgető partner lehet, mint ezek az ösztönlények."


Elég elszomorító, hogy egy kib*szott algoritmust többre tartasz, mint egy embert. Az ilyeneket szokás szerencsétlen lelki megnyomorodottaknak nevezni.

tegnap 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
32%

23#

Miért?

~200 ezer évig elvoltunk nélküle és mégis itt vagyunk

tegnap 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
#25 Ha nincs net azt jelenti hogy valami űber nagy katasztrófa történt az emberiséggel. Pl levágták az atomot. Persze lenne élet utàna is na de milyen 😃
tegnap 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
24 hát ha neked izgibb a szarásról beszélni, akkor gratulálok. Te is egy értelmi fogyatékos ösztönlény lehetsz :)
tegnap 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

26#

Ehheh nem kell atombomba,

sem természeti és kozmikus katasztrófa. Bekövetkezik magától, legalábbis a túlnyomó többség számára.

tegnap 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

40+ évesként meg bőven éltem az internet es mobiltelefon előtti időkben. Ami jó volt, hogy lassabb volt a kommunikáció, volt idő véggiggondolni, hogy pl mit írjak levélben a munkahelyen, vagy egy nap eltelt, míg elértem valakit az irodai telefonján, mert mindig máshol volt. Most szinte mindenre azonnal kell reagálni, és sokkal több a felesleges kommunikáció is.


De nem sírom vissza a régi időket, én örülök, hogy minimalizálhatom az emberekkel való kapcsolatot az internetnek köszönhetően, pl ügyintézés, bevásárlás, kollégák. Akit meg látni szeretnék, azzal találkozhatok ugyanúgy.

tegnap 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Nem. Az internetnek köszönhetően ismertem meg a férjem, életem szerelmét❤️, az ő anyukájától kaptuk a kiskutyánkat💙, neten rendelek könyveket, hogy ne kelljen a sok idióta embert elviselni, neten hallgatok zenét, neten nézek sorozatokat stb stb. Én szeretem hogy van. Nélküle sokkal rosszabb volt.
tegnap 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!