Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyre rosszabbul vagyok...

Egyre rosszabbul vagyok lelkileg de nem tudom miért mikor semmik a problémáim? Szerintetek ezek a dolgok kiválthatják?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eléggé mélyen vagyok lelkileg, és számomra semminek tűnnek a problémáim, mert másnak ennél sokkal rosszabb az élete. De leírom röviden, hogy nekem milyen az életem, meg hogy milyen volt, és lehet, valaki az alapján tud valami hasznosat mondani. Tehát a szüleim sokszor veszekedtek kiskoromban, illetve mikor 6-7 éves voltam, apám megkísérelt egy öngyilkossági kísérletet. Elég macerás procedúra volt, kellett rendőrt meg mentőt hívni, de nem nagyon emlékszem már rá, de begyógyszerezte magát. Aztán 2 éve is bevittek, aztán idén áprilisban és augusztusban is ezt eljátszotta, de már nem vitték be sehova, mert nem hívtunk rá mentőt. Viszont nem tudom, ez mennyire traumatizálhatott. Pont akkor volt az első és a második eset, mikor meghalt a nagymamám és a nagypapám, tehát nem volt akkor ez egyszerű. De nem tudom, hogy ez kiválthat-e bármit, mert lehet, félek, hogy elveszítem, és megint veszekedni fognak, mert hirtelen történnek ezek a legkisebb dolgokból is akár. Nekem 10 évesen jött el ez a mélypont, ami azóta is ugyanolyan, talán még rosszabb. Röviden, akkor kezdtek szétbullyingolni az iskolában, verbálisan meg fizikailag, meg olyannal fenyegettek, hogy megölnek, és kést tettek hozzám. Tudom, lehet, ez nem tűnik igaznak, de megtörtént. Aztán mikor véget ért és abbahagyták a bullyingolást, nyilván csak a fizikai részét, akkor utána elkezdtem nem enni, meg nagyon mélyre süllyedtem, vagdostam magam, és próbáltam öngyilkos lenni 12 évesen. Végül nem mertem megtenni, aztán 13 évesen is hasonló gondjaim voltak, úgy éreztem, nem élem túl az általánost, én ebbe beleőrülök. Aztán nyáron neten lett egy ember, akihez elkezdtem kötődni, egy 10-15 évvel idősebb volt, mint én. Szerettem, hogy végre valaki szeret, és nem csak bánt, de ő ki is használta. Én meg szerettem őt, ezért kapott képeket, amiket akart. Utólag megbántam, de hiányzik, és mai napig eszembe jut. Ő pedig árthatott volna nekem. Mindenkiben őt látom, és hiányzik, de tudom, nem ő, csak hogy szeressen valaki. Ő se szeretett, csak eljátszotta. Aztán új helyre kerültem, de itt se találom a helyem. Nem bántanak, csak mások, mint én. Nem érdekel engem azok, amik őket, hogy cigiznek, piáznak, és megjátsszák magukat, ahogy ők teszik, illetve hogy pletykálkodnak. Van pár ember, akivel beszélek néha, de őket se érdekelhetem valójában, mert nekik is megvan inkább, hogy kivel beszéljenek, és nem én vagyok az. Más fontosabb.


A szüleimhez visszatérve, annyi, hogy nem érdekli őket, ha van valami problémám. Szerintük ennyi évesen semmi bajom nem lehet. Meg én csak hisztizek. Sokszor nem is érdekli őket, ha beszélek hozzájuk, bealszanak rajta, vagy szimplán nem válaszolnak, leginkább ilyenek. Tehát annyira nem foglalkoztak velem, nem érzem, hogy szeretnének, de hát nem értem, mit problémázok, hisz valakit vertek otthon, meg ilyenek. Viszont nem tudom, így mi a baj velük, de valahogy ők sincsenek jó hatással rám, mert nem érdeklem őket, nem törődnek velem. Mikor bajom volt az iskolában, hogy bántottak, igaz, próbáltak tanártól vagy igazgatótól segítséget kérni, de édeskevés volt, illetve hiába kértem írásban, hagytak tovább szenvedni, mert hogy nekem kell nyelvvizsgát itt tennem. Illetve mondhatnátok szóljak nekik de nem vennék komolyan , egyedül kell megoldjam.


Tényleg nem tudom, mi bajom van. Most már nem bántanak, de mégse vagyok boldog. Üres vagyok érzelmileg, és hirtelen jönnek a gondolatok, hogy bántsam magam, vagy hogy meg kéne halni. Légyszi, segítsetek! Előre is köszi, aki válaszol. Tudom, hosszú lett, de nagyon kéne valami tanács, és köszönöm, ha elolvastátok.



szept. 26. 01:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Annyi hozzáfűznivaló ,hogy amik megtörténtek dolgok azokat most nem érzem valoságosnak,olyan mintha meg sem történt volna de ugye ezek megtörténtek.
szept. 26. 01:19
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

az azért durva

de h tudott kihasználni az a személy ha csak kuldtél neki dolgokat (sejtem miket) mikor olyat bármennyit találhat az ember online

de miért lett vége? ha szereted és hiányzik beszélj vele , azt írtad árthatott volna de nem tette akkor hol a bibi?

szept. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szeretethiány, nem törődik veled senki. Barátaid vannak, hobbid van, eljársz valahova emberek közé? Kéne valami cél, hobbi neked, amiben jól érzed magad és embereket ismerhetsz meg.
szept. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A problémáid nem semmik, csak semmibe veszed őket. Elég fos közegben cseperedtél fel nem csoda ha ezek hatással voltak rád. És komoly dolgokat okoztak benned, a vagdosás és az öngyilkossági kisérlet nem játék. Se az amit apád művelt. Szükséged lenne pozitív emberekre és behatásokra mint pl. akiről írtál h szeretted. Bár a kihasználás nélkül bár ennek meg valszeg a megfelelés kényszer volt az oka. Hogy örültél h valaki foglalkozik veled azok után hogy szüleid és más se tette ezt? Beszéltek még azzal a valakivel? Vagy mi van veletek?

Iskola tanácsado/pszihologus akivel tudnál beszélni esetleg a helyzetekről és az érzéseidről? Netén rendes szakember ha ezek nincsenek. Szomorú h ilyeneken kellett átmenned. Sajnálom

szept. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

A szeretethiany ilyen,h nem hiszed el,h van,aki szeret es semmi se eleg.

Ha ennyire szereted,mert nem irsz neki?

szept. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Szüleid valószínűleg benne vannak a saját szarukban, és nincs elég erejük.


A legfontosabb talán annak az érzése lehet, hogy az életed sokszor meg fog változni még. Szóval nem ez lesz mindig.


És igazából hülyén hangzik, de lehet valahogy a jövőre való készülés adhatna erőt. Szóval, hogy valami felé haladj. Nincs aki vezessen szóval lehet hamarabb kéne felnőnöd és kezedbe venned a saját sorsodat. Kitalálni milyen irányba akarsz menni és abba az irányba képezni magad.


Meg az emberi kapcsolatokról ne mondj le. Próbálj találni valakit, aki felé képes vagy jobban megnyílni. Elég egy ember is, de próbálkozz. Meg ezek az emberi kapcsolatok is olyanok, hogy segítenek készségek, hogy jól tudj kapcsolódni. Szóval, hogy tudj beszélgeni, tudj esetleg megnevettetni valakit. Tudj kockázatokat vállalni és tudni kezelni, ha nem jön össze, úgy hogy ez nem veszi el a kedved a próbálkozástól, hanem újra megpróbálod.

szept. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ő is szeret még, és sokat jársz a fejében pont ahogy ő a tiédben. Akik között kialakult egy kapocs egy kötelék nem tudják azt sec perc azt semmissé tenni. Írj rá veszteni neü veszíthetsz semmit. De ellenben újra egymásra találhattok és akkor már is nem lennél annyira rosszul ha újra ott lenne neked. Kitudja mi sülhet ki belőle, lehet ő lesz az aki kiment ebből a fosbol és új életet kezdhetsz vele, együtt. Én mai napig sajnálom h anno nem tettem meg azt amit megkellett volna anno egy hasonlo egyénnel. N/48
szept. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Magadra miert nem szamithatsz? Miertbvagy sajat magad ellensege is?
szept. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Keress külső, iskolán kívüli, az érdeklődésednek megfelelő elfoglaltságokat pl művelődési házban (színjátszás, tánc, nyelvtanfolyam, sakk-kör, állatmenhelyes önkéntesség), onnan is lehet barátokat találni. Egy (két) igazi barát kell neked a saját korosztályodból.
szept. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Keress fel egy szakembert mert nagyon szét vagy esve. Komoly traumákat szenvedtél el es mlg ennél is roszabb megfelelési kényszered es szeretet hiányod van. Ezzel az a baj h nagyon kifognad veled kurna mert ezt hamar észre veszik. Ez az ember akivel együtt voltál megdugott és lépett vagy h használt ki? Minden esetre semmiröl se tudod mi micsoda vagy mit akarsz. Elég nagy a zavar a fejedben ami kivul is látszik valoszinuleg ezért is lehetnek problémák a társas kapcsolataiddal. Azt írod megszeretted, szereted és hiányzik, "de tudom, nem ő, csak hogy szeressen valaki,, . Döntsd el magadban először is h most szereted szeretted vagy csak örültél h valaki simogatta az egodat/lelki világodat. Vagy neked mind1 kb, aki többet ad kategoria alapon?... Keress magadnak elfoglaltságot ha nem megy az orvos, valami pozitiv közeget online vagy hasonlok. Kapcsolatba ne kezdj mert így necces és ha nem sikerul még mélyebbre jutsz. F
szept. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!