Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek erdemes hazakoltoz...

Szerintetek erdemes hazakoltozni Magyarorszagra Ausztriabol?

Figyelt kérdés

Roviden-tomoren, 23 eves vagyok es mar a 3. eve elek kint Ausztriaban teljesen egyedul. A vendeglatasban dolgozom, a nyelvtudasom kb. olyan B2-es szinten van nemet nyelvbol. A gondom azzal van, hogy valoban sok minden jobb Ausztriaban mint Mo-n, egeszsegugy, infrastruktura es stb, es az ember termeszetesen itt jobban meg tud elni mint otthon, de ahogyan szoktak mondani: "Itt sincsen kolbaszbol a kerites.". Ha az ember nem keres legalabb 2800-3000 eurot nettoban (amennyit higyetek el, sokan nem keresnek meg itt sem), akkor azert itt sem annyira konnyu az elet. Videken is egy kozepes meretu kerteshaz, normalis allapotban 400-500 ezer eurotol kezdodik, a szolgaltatasoknak (fogorvos, autoszerelo stb) nyugodtan lehet szamolni 3-szoros arakkal mint otthon es stb... Amiert elgondolkoztam a hazakoltozesen, az ket okbol fakad. Az egyik szimplan a honvagy a csalad es a baratok miatt, persze otthon konnyebben tud szocializalodni az ember a sajat anyanyelven, a masik pedig az hogy nem szeretnek eletem vegeig vendeglatozni (kvazi az Osztrakoknak csicskazni), inkabb hazamennek es meg levelezon tanulnek tovabb az egyetemen es ha kevesebbet is keresek, legalabb motivalt lennek.


Ti mit gondoltok errol? En olyanokat is ismerek akik hazamentek kulfoldrol es nem bantak meg, aztan olyanok is vannak akik szerint ehezes es pusztulas van Mo-n. Szerintetek nagyon nagy hiba lenne hazakoltozni?



#Kulfold, hazakoltozes
ma 10:36
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem, semmikeppen.
5 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

"nem szeretnek eletem vegeig vendeglatozni (kvazi az Osztrakoknak csicskazni)"

Ezt nem értem. Az is egy szakma, ha nem szereted, keress másikat.

Ja, értem már! Nincs végzettséged, nincs semmi képzettséged, és nem is akarsz szakmát tanulni. Az a bajod, hogy végzettség nélkül nem tudsz sok pénzt keresni, de lusta vagy bármit is tenni érte.

Ez esetben pedig menj szépen haza, Magyarisztánba. Mindenkinek jobb lesz.

ma 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mellesleg a szavazásod teljesen értelmetlen, hiszen a kérdésben az áll, Érdemes-e hazaköltözni, míg a leírásban az a végső kérdés, hiba lenne-e hazaköltözni.

Melyikre válaszolnék igennel, ha az igent választanám?

Menj vissza.

ma 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szállj le a Földre. Én is dolgoztam évekig külföldön, és nem is az volt a célom, hogy ott helyezkedjek el, hanem az, hogy megszedjem magam némi pénzzel, és az sikerült is. Fiatal vagy még, tanulj, képezd magad olyan irányba, ami hasznos és neked is tetszik. Ugyanis ezek nélkül a siker kizárt.
ma 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg pénzt kell összeszedjél hogy megérje hazajönnöd.Lehet ott az orvos egyebek,soknak tűnik,de itt még több lesz mert ha eredményt akarsz elérni és nemcsak hitegetést na meg a sok várakozásról nincs is szó akkor magán dokikhoz kell mászkálni.
ma 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1. valaszolonak: Felesleges volt idebofognod, foleg ugy hogy nem is ismerjuk egymast es egybol arrogans stilusban nyilvanulsz meg. Erettsegim van es egy szakmam, azonban a szakmamban nem szeretnek dolgozni. A kinti Magyarok tulnyomo tobbsege a vendeglatasban vagy pedig az epitoiparban dolgozik (vagy esetleg vmilyen gyari munkat vegeznek), termeszetesen az Osztrakok igyekeznek a sajatjaiknak adni a jobb poziciokat. Ahogy fentebb is irtam, mindenkeppen tovabb szeretnek tanulni, de nemetul elvegezni egy tanari vagy jogi egyetemet nagyon nagy falat lenne, konkretan anyanyelvi szinten kene beszelnem a nyelvet.
ma 12:06
 6/10 A kérdező kommentje:
2. kommentelo: Nagyon ritkan teszek fel kerdeseket ezen az oldalon, nezd el legyszives a tapasztalatlansagomat. Az elso kerdesemre szeretnek valaszt kapni.
ma 12:07
 7/10 anonim ***** válasza:

2022-ben költöztünk haza Németországból.

8 évet éltem kint. Az utolsó 2-3 évben már utáltam. Nem igazán volt pörgés, nem nagyon jártunk el sehova. A legtöbb barát/ismerős/haver idővel kimutatta a foga fehérjét. Leginkább csak felkapaszkodni akartak.

Rengeteget dolgoztunk, de annyira emelkedtek az árak, hogy félretenni szinte nem is lehetett.

Ja és hiába volt szinte perfekt nyelvtudás, mindig is egy "csi cska" bevándorlónak tekintettek mindenhol. (ahogy mindenkit is)

Életem legjobb döntése volt hazaköltözni.

Imádom, folyamatos pörgés van, mindig van hova menni, van mit csinálni, család, barátok.

Jó munkahelyem van, kb. ugyanannyit keresek, mint amennyit kint kerestem Németországban.


Nem a pénz miatt mentem Németországba, hanem 19 évesen összetört kicsit az élet és oda menekültem, hogy az addigi életem hátrahagyjam.

Nem bánom, mert jó élmény volt és megedzett az élet, de bőven elég volt.

Imádok Magyarországon élni, magyarnak lenni.

28/N

ma 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, en is ugyan ezen a velemenyen vagyok per pillanat. Azok szoktak sokszor okoskodni akik meg egy napot sem eltek kint kulfoldon es azt hiszik hogy kint az atlagfizetesbol meggazdagodik az ember. Aztan neznek mikor az autoszervizben az olajcsere 200 eurotol kezdodik (Mo-n 70 eurot fizettem, itt kint az egyik muhely 240 euroval akart lehuzni) vagy mikor a villanyszerelo egy fel oras munkaert, kiszallassal egyutt 270 euros szamlat ad. Alberletben valoban szepen el lehet ketyegni ha mondjuk ketten vagytok es mind a ketten megkeresitek az atlagfizetest (es nincsen meg gyerek), valoszinuleg tudtok venni uj autot, el tudtok menni nyaralni akar ketszer is az evben es stb., viszont hazat/lakast itt is csak nagy hitellel fogtok tudni venni es ahogy az iment irtam, amint vmit fel szeretnetek ujittatni vagy esetleg epitettni valamit, repkednek am a tobb ezer euros szamlak. Ja es akkor a bevandorlokrol meg nem is beszeltunk...
ma 12:33
 9/10 anonim ***** válasza:

#5 "A kinti Magyarok tulnyomo tobbsege a vendeglatasban vagy pedig az epitoiparban dolgozik (vagy esetleg vmilyen gyari munkat vegeznek)"

Persze, hiszen nincs sem használható szakmájuk, sem nyelvtudásuk. Sőt, elárulom, egy bölcsész diplomával sem mész itt semmire, sőt, egy tanári vagy jogi diplomával is kitörölheted, ha nem beszéled a nyelvet.


Amíg nem tudsz integrálódni, addig fogod magad idegennek, külföldinek érezni. Vagy akár csicskának, hogy a te szavaddal éljek. Gondold végig: nem beszéled a nyelvet ezért nincsen rendes munkád, ezért nincsenek (ITTENI!) barátaid, ezért nem vagy része az itteni társadalomnak.


Szintén tipikus kelet-európai mentalitás, hogy egyből kell a nagy autó, a nagy lakás (sőt ház), meg a legújabb ájfón, meg a korlátlan net, meg a tököm tudja mi - miközben még nem él azon az életszínvonalon, hogy ezt megengedhesse magának. És nem is fog, mert már a kezdetekkor komoly költségekbe veri magát...


A negyvenéves török-német gyári melós nem azért jár kétéves merdzsóval mert a gatyáját is ráfizeti a hitelre, csak hogy a szomszéd lássa a drága autót, hanem mert huszonkét éve dolgozik, és van miből.


"Ja es akkor a bevandorlokrol meg nem is beszeltunk..."

Te vagy az, épp bemutatkoztál.

ma 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha jól értem az a fő problémád, hogy nem szereted a munkád és nincsenek jó szociális kapcsolataid. Az első igazából nem országfüggő, a második sem kizárólag, de ott nyilván jobban számít, hogy mennyire tudod a nyelvet, ismered a kultúrát.
ma 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!