Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha éjjel dolgozom, miért nem...

Ha éjjel dolgozom, miért nem tudok nappal aludni, ha fáradt és álmos is vagyok? Valami tipp?

Figyelt kérdés

Egy ideig a párommal kamionozunk négykezesben, itt a program miatt elkerülhetetlen, hogy ne dolgozzunk éjjel. Sokszor úgy alakul, hogy két egymást követő éjjel kell fent lennem, ami azt jelenti, hogy nappal aludhatnék pár órát, de sajnos nagyon nehezemre esik. Érzem, hogy fáradt vagyok, jól esne aludni de képtelen vagyok kikapcsolni.

Nektek mi válik be hasonló helyzetben?

Ilyenkor éjjel tudok aludni 3-4 órát amíg a párom vezet majd megint én és mind így, de ugye ez kevés idő, és utána újra menni kell.

Köszönöm, ha irtok pár tippet! 27n


ma 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az alvás ciklus miatt, meg a környezeti ingerek miatt? Pl fény? Próbáltál már szemtakarót és füldugót?
ma 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A környezeti ingerek rendben vannak, van sötétítő meg szemtakaróm is. Jelenleg csend van, minden adott lenne de úgy érzem a pulzusom is elég nagy, nem vagyok pihenő állapotban. Az éjjel kb 3 orat aludtam, és nemsokára éjfél körül újra kell indulni es fent lenni éjszaka.

Sajnos emiatt bosszankodom is ami pláne nem hagy aludni…

amikor tudom, hogy éjjel nem dolgozom, néha veszek be melatonint ami segített. De így nem merek, hogy ne fejtse ki éjjel a hatását.

ma 17:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért egy kényelmes füldugót kipróbálhatnál. Különbség van a csendek között.


Még az lehet, hogy amikor lefekszel becsukod a szemed a belő ingereid felerősödnek. Ezért is érzem a pulzusod.


Esetleg próbáld azt, hogy először még ne tedd magad vízszintesbe és ne csukd be a szemed, csak amikor megnyugodtál már és laza a tested. Esetleg valami papír könyvet próbálhatnál olvasni, mert az bevisz egy történetbe és az is lekapcsol a normál világról. Ez a lelazulás ami kell. Van könyv ott?

ma 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát az a 3-4 óra éjjel sem sok. Mióta csináljátok ezt? Nem akarlak ijesztgetni, de sajnos nem mindenki szervezete képes tolerálni a zajos, mozgó, nem túl kényelmes térben való alvást és/vagy az éjszakai munkát sem.
ma 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!