Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehetne több szabadidőm...

Hogy lehetne több szabadidőm mindenféle hobbikra, sportra meg szocializálódni? Mások hogy csinálják?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy itt gyakorin is, meg más fórumokon is nagyon le vannak szólva azok akiknek kevés szabadidejük van, nem érnek rá minden nap valami tartalmas hobbit űzni, barátokkal lógni, ilyesmik.

Igényem nekem is lenne hobbikra meg ilyenekre, de hogy lehet ezt elérni?


Az átlag napom úgy néz ki hogy 5:30-kor kelek (néha korábban, ha nagyon extra fontos hogy aznap ne késsek munkából, de leggyakrabban csak 5:30), készülődök, elmegyek dolgozni, aztán kb este 7-kor érek haza. Akkor ugye valamennyi kis házimunka, idő mire eszek, tisztálkodok, előkészülök másnapra, ilyesmik. Aztán ott tartok hogy máris este 9, van jó esetben egy órám szabadon aztán lassan mennem kell aludni, mert korán kelek ugye. Ha tudok akkor igyekszem sportolni mert tényleg jó érzés, de akkor aznap a házimunka elmarad, vagyis másnapra dupla adag jut, még fáradtabb leszek.


Ez így szerintem is elég béna, de hogy lehet változtatni? Jobb állást (ami részmunkaidővel ugyanennyit fizet, vagy pedig otthonról végezhető) a jelenlegi végzettségemmel nem találok, azt meg nem tudom hogy napi egy óra szabadidővel (amikor már őszintén szólva fáradt is vagyok) milyen szakmát vagy diplomát szerezhetnék.


Van kiút ebből? Hogy lehet több szabadidőt szerezni és tartalmasabban élni a hétköznapokat, hobbikkal, sporttal, társasági élettel, ilyesmikkel?


Nektek hogy van sok szabadidőtök?


szept. 17. 15:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem bántásból, de ezt hosszútávon tényleg nem lehet így. Vagy valamilyen továbbképzést, felnőttképzést lenne jó elvégezni, vagy más végzettséget kitanulni, ha a költözés nem opció, mert ebben nagyon könnyen ki lehet égni - ez sajnos tapasztalat. Vagy valamilyen hobbit, elfoglaltságot végezz, míg utazol, az is ki tud valamelyest kapcsolni.
szept. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Igen a vonaton szoktam olvasni (már amikor elég csendes hozzá a környezet :D )

Érzem hogy ki fogok égni, de nem sok választásom van. Magam körül is nagyjából hasonlót látok, a legtöbb ismerősöm is dolgozik, házimunkázik és alszik. Itt a környéken ez a normális hogy mindenki kb ennyit ingázik. Nem tudom hogy aki máshogy csinálja az hogy csinálja.

szept. 18. 06:56
 13/20 anonim ***** válasza:

A megoldás egyszerű, a megvalósítás nehéz persze.

Azon kéne dolgoznod, hogy tudj váltani és költözni is akár.

Ha minimálbért keresel, akkor persze ez nem egyszerű. Ha rendesen fizetnek legalább, akkor van lehetőség megtakarítani amivel lehet másfele is lépni akár majd. Esetleg tanulni, képezni magadat, hogy jobb helyre tudj majd menni.


Nekem annó a legelső melóhelyem Budaörsön volt. Zuglóból jártam ki. Volt asszem vagy másfél óra az út, több átszállással.

A következő melóhelyre már csak 20 perc volt az út bejárással.

Aztán home office, stb, stb.

szept. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Minimálbérnél azért sokkal jobban keresek, de egyrészt így se igazán tudnék albérletet finanszírozni közelebb a munkahelyemhez (ANNYIRA azért nem fizetnek jól), másrészt családi okból se költöznék el a mostani lakóhelyem környékéről. (Harmadrészt nem akarok panelben lakni, de ez tényleg kicsit “kifogás”, ha az első két ok nem lenne akkor megbékélnék vele valahogyan)
szept. 18. 07:28
 15/20 anonim ***** válasza:

Igazából a családi ok sokat nem számít, ha úgysincs időd velük foglalkozni mert a munka kb elvisz minden időt.

Panel/társasház se annyira horror, én 30 éven át laktam benne. Van ahol olyan nyugi van, hogy lehet vele élni. Kb 8 éve családiházba költöztem, vissza nem biztos, hogy mennék, főleg 3 gyerekkel.


Ha sikerülne váltanod jobb melóra, jobb fizuért, akkor mehetnél albiba panelba is ami nem örökre szól, onnan is van kiút, hisz nem megvetted a lakást, csak bérled egy időre.

szept. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#15

De, gyakran kell segítenem idős családtagnak, persze nem folyamatos ápolásról van szó mert az nem menne.

20 évig éltem panelben, nem mennék vissza hacsak nem a hajléktalanság a másik opció…

Valahogy lehet hogy talán ki tudnám gazdálkodni az albit, de akkor tényleg soha nem lenne sajátom, és minden váratlan komolyabb kiadás gondot okozna, nem igazán mernék ebbe belevágni. :(

szept. 18. 07:55
 17/20 Katona Dius ***** válasza:
Ha nem akarsz lakhelyet váltani (és teljesen megértem az indokaidat) akkor csak az marad, hogy vársz, amíg nem lesz a környéken egy jobb lehetőség, vagy kitanulsz közben egy olyan szakmát, amit lehet pl home officeban is csinálni, vagy a környéken jól fizet.
szept. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

2 vagyok


nem ugy ertettem hogy mindig igy csinalja. olvassatok el a kommentem.


"asszony otthon foz, takarit ilyenek legtobb esetben" - legtobb esetben.


a srac is kiveszi a reszet. gondolom ez 2 embernek meg +3 embernek nem tetszett. de a pontatlan olvasas ne legyen mar gond. a srac is takarit, foz, ilyenek. haztartasi munkamegosztas. igaz videkiek es videken tobb hazt. munka harul a nore mint a ferfira, a ferfi meg megy epitkezni, fat vagni ilyenek. most csak pelda. de tenyleg ilyenek, videki ismeros mondta. ha hiszitek ha pislogtok. BP-n nagyvarosokban mar "fuj" igen. plusz a nok hirdetik a fuggetlenseget, hogy nem akarnak se gyereket se part ami oke o dontesuk. Plusz nagyvarosokban most valljuk be szemunket becsukva, fulunket bedugva, de ott a feminizmus - nekem rendben semmi gond. nyers videken ilyenek azert ritak fordulnak elo. Vagyis sokkal ritkabban.

szept. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
bocsanat lemaradt. videkrol koltoztek nagyvarosba.
szept. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Sokan írják a költözést, mint opciót, de ha mindenki felköltözne Pestre, akinek ott van a munkahelye, a fél ország Pesten lakna. Nálunk 15 fős a cég, heti három nap home office van, a 15 főből 11 vidéki, de úgy, hogy nem egy óra az út a céghez tömegközlekedéssel, hanem jellemzően 2 és 2,5, van akinek 3. Viszont heti kétszer kibírható, mert cserébe három napot itthonról dolgozunk és bizony munkaidőben elég sok mindent el tudok végezni itthon a mosástól a főzésig. Ez óriási előny, mert nem a szabadidőmből veszi el az időt, illetve ezeken a napokon nincs utazás. Azon a két napon, amikor be kell mennem, akkor bizony kemény, mert hajnalban indulok, este hétre érek haza.

Én például a Napfény vonattal járok haza és csak Ceglédig megyek, mert ott szállok át a buszomra. Viszont nagyon sokszor hallom, hogy sokan Szegedig mennek, tehát onnan ingáznak napi szinten Pestre. Na, az már tényleg durva. Mégis inkább bevállalják, mert helyben jóval kevesebbet keresnének.

Ha csak magamból indulok ki, mikor helyi álláshirdetéseket néztem, fele annyi volt a fizetés a szakmámban, mint amennyit most keresek. Nagyon nem mindegy.

szept. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!