Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehetne több szabadidőm...

Hogy lehetne több szabadidőm mindenféle hobbikra, sportra meg szocializálódni? Mások hogy csinálják?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy itt gyakorin is, meg más fórumokon is nagyon le vannak szólva azok akiknek kevés szabadidejük van, nem érnek rá minden nap valami tartalmas hobbit űzni, barátokkal lógni, ilyesmik.

Igényem nekem is lenne hobbikra meg ilyenekre, de hogy lehet ezt elérni?


Az átlag napom úgy néz ki hogy 5:30-kor kelek (néha korábban, ha nagyon extra fontos hogy aznap ne késsek munkából, de leggyakrabban csak 5:30), készülődök, elmegyek dolgozni, aztán kb este 7-kor érek haza. Akkor ugye valamennyi kis házimunka, idő mire eszek, tisztálkodok, előkészülök másnapra, ilyesmik. Aztán ott tartok hogy máris este 9, van jó esetben egy órám szabadon aztán lassan mennem kell aludni, mert korán kelek ugye. Ha tudok akkor igyekszem sportolni mert tényleg jó érzés, de akkor aznap a házimunka elmarad, vagyis másnapra dupla adag jut, még fáradtabb leszek.


Ez így szerintem is elég béna, de hogy lehet változtatni? Jobb állást (ami részmunkaidővel ugyanennyit fizet, vagy pedig otthonról végezhető) a jelenlegi végzettségemmel nem találok, azt meg nem tudom hogy napi egy óra szabadidővel (amikor már őszintén szólva fáradt is vagyok) milyen szakmát vagy diplomát szerezhetnék.


Van kiút ebből? Hogy lehet több szabadidőt szerezni és tartalmasabban élni a hétköznapokat, hobbikkal, sporttal, társasági élettel, ilyesmikkel?


Nektek hogy van sok szabadidőtök?


szept. 17. 15:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hany orat dolgozol es mennyi az utazas?
szept. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

ismerosnel ugy van megoldva hogy asszony otthon foz, takarit ilyenek legtobb esetben, csavo meg dolgozik hazaer kajal megy kondiba. csaj kesz mindennel mert pasi dolgozik akkor asszony munkaja a takarit meg ilyenek. igy semmit nem kell a csavonak csinalnia joforman, kondi, sracok, dugas ilyenek.


egyedul a haztartas meg minden radharul es nincs aki helyetted foz meg takarit stb igy nincs idod valoban.

szept. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ebédszünettel együtt a gyakorlatban kb 9 óra a munkaidőm általában. Ritkán több.

Utazás kb 3-4 óra összesen naponta.

szept. 17. 15:39
 4/20 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem, akkor ingázol minden nap. Én is 5:30-kor indulok itthonról és este 19 órára érek haza, de csak heti kétszer, a többi home office. Csináltam azt is, amit te, de szó szerint csak aludni jártam haza, amiből nagyon elegem lett. Hosszútávon ez kivitelezhetetlen, befásul az ember és a hétvége szinte csak azzal telik, hogy alszik meg elvégzi a házimunkát, amire hétközben nem volt ideje.
szept. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Másoknak van kb. 4 órája munka után. Mert ami neked van, az nem szabadidő
szept. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ez így nem működőképes. Napi max 2 óra férne bele ingázásba, de még az is sok lenne igazából.
szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Katona Dius ***** válasza:

Ha valakinek nincs igénye, vagy nem tudja megoldani, nem tudom, miért kell megszólni érte. Sokszor nem értem az embereket. Sajnos én is találkoztam ilyenekkel.

Megmondom őszintén, én az alvásidőmből veszek el. Nem a legjobb megoldás, és megértem, ha valakinek fontosabb a pihenés. De nekem egyszerűen annyira szükségem van egy kis kikapcsolódásra (pl olvasás), hogy inkább lemondok 2-3 óra alvásról.

Próbáltam már úgy, hogy csak a hétvégére szorítani ezeket a hobbikat, és hétköznap tényleg csak a túlélés ment (munka, háztartási csinálnivalók), de olyan ingerül és feszült voltam, hogy inkább úgy voltam vele, elég nekem az 5 óra alvás, csak tudjak egy kis időt szánni magamra.

szept. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#6

Közelebb nincs munka (mármint olyan aminek bármi köze lenne a végzettségemhez és/vagy normálisan fizetne), költözni pedig nem tudok.

Covid alatt dolgozhattam otthonról, de amint vége lett azonnal betiltották teljesen… :( pedig abban az időszakban volt egy csomó időm és energiám is.

szept. 17. 17:32
 9/20 anonim ***** válasza:
De ez nem élet. Vmiből lejjebb kellene adni, mert te nem élsz, csak dolgozol. Akkor minek.
szept. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha nincs lehetőséged más melóra, nem találsz mást, nem tudsz menmni sehova, ki vagy szolgáltatva, stb egyebek, akkor el kell fogadnod, hogy neked a napi robot marad.

Max találsz olyan hobbit amit a buszon ülve is lehet csinlni, pl könyv olvasás, vagy filmezel ott amíg beérsz a melóba.

szept. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!