Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nincs túlhypeolva az, hogy...

Nincs túlhypeolva az, hogy mindenkinek legyen utódja?

Figyelt kérdés

Mert nehogy megszakadjon a dinasztia és fennmaradjanak a gének.


De nézzük csak.

Ha a pároddal van gyereketek, akkor tőled csak 50%-ban örökölte a géneket, a másik felét a párodtól örökölte.

A gyereked gyereke, az unokád már csak 25%-ban fogja a génjeidet tartalmazni jó esetben.

Az unokád gyereke, a dédunokád már csak 12,5%-ban.

Az ő gyereke, az ükunokád már csak 6,25%-ban lesz olyan, mint te. Ami már elenyésző.

És így tovább. A generációk feloldódnak az emberiség nagy genetikai olvasztótégelyében.


Mert legyen, aki majd gondoz idős korodban. Biztos, hogy gondozni fog? Vagy bedug valamelyik idősek otthonába? Ahol többedmagaddal leszel egy szobában és a személyzet csak a dolgát teszi, sokszor anélkül, hogy egy kedves szót szólna? Majd te megneveled? A gyereket nem csak te neveled, hanem a közösségek, amelyekbe belekerül.


Nem azt mondom, hogy aki akar ne vállaljon gyereket. Vállaljon. Már csak azért se, nehogy kihaljunk.

De jó érv, hogy fennmaradjanak a génjeink, vagy legyen, aki majd gondoz?

Mit gondolsz?


Amit én esetleg jó érvnek tartok, hogy legyen, akit pillanatnyilag lehet szeretni, amíg fel nem nő. Ha felnő, akkor úgyis elszakad. Nem lesz már az az aranyos kisgyerek, akire olyan jó volt vigyázni, akivel jó volt játszani, aki mindig megölelt és ha szomorú voltál, akkor ő is megkérdezte, mi a baj, apa, anya és akkor és ott egy pillanatra elfeledkeztél minden bajodról.



szept. 10. 17:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%

10

Lol, te ennyire buta vagy?

szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%

#7


Hétvégéről, kötetlen munkaidőről nem hallottál még?


Na látod, a gyerek már eleve napirendbe helyez, hozzájuk kell igazítani mindent, mert az iskolaidő államilag szabályozott.


Van, aki eleve azért nem tud egy munkát elvállalni, mert az ütközik az iskola menetrendjével.

szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%
Napi legyünkgyerektelenek mertkülönbennemleszéletünk kérdés és válaszol letudva.
szept. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

11


Te állítottál marhaságot, és én vagyok buta? Oké...

szept. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
41%

13


Pontosan.

Én pártatlanként azért jót szórakozok azon, hogy a "legyünkgyerektelenek" tábor mennyire bizonygatja, hogy a gyerek nélküli élet full szabadságot jelent, holott rohadtul nincs így.

Az embernek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Gyerek mellett is élhet a hobbijának.

szept. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
64%

14

Nem állítottam marhaságot. Mennyire kell hülyének lenni ahhoz, hogy azt hidd, egy gyerek nem lövi meg a szabad mozgásteredet??

szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
68%
Az én családomban nem, meg pároméban se, apám nyaggat a qva unoka miatt, mert ő babázni akar meg mutogatni az ismerőseinek, mert nekik is van... De majd belátja, hogy ez az óhaja nem fog teljesülni.
szept. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
32%

Már eleve ez a gének/név továbbvitele nevetséges érv, pedig sokan emiatt vállalnak gyereket. Közben meg több ezer ilyen nevű van az országban, keveseknek van ritka neve. Még eleve kevés olyan ember van, akinek érdemes a génjeit továbbadni, mert pl tehetséges, kiemelkedő valamiben , vagy nagyon jól néz ki stb. A legtöbb ember egy porszem a világban. Persze a gyerek miatt ezt átmenetileg elfelejtik sokan, mivel a gyereknek egy kis ideig a szülő jelenti a világot. Ezért azt hiszik, hogy van értelme az életüknek. Aztán ahogy nagyobbbak lesznek a gyerekek, megint szembesülniük kell vele, hogy jelentéktelenek.

Én is az vagyok, de én el tudom fogadni és nem tulajdonítok túlzott jelentőségét magamnak a világegyetemben.

Nagyon sokan el vannak tájolva, azt hiszik, hogy ők valakik.

szept. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

17


Neked nem is való gyerek, szóval jó döntés!

szept. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!