Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A covid idején miért adták ki...

A covid idején miért adták ki mindenkinek a diplomát nyelvvizsga nélkül? Nem igazságtalan ez?

Figyelt kérdés
Ha így tudtam volna, akkor a 2010-es években én is belevághattam volna egy szaknak a kitanulásába, pont a nyelvvizsga húzott vissza, hogy bele is vágjak.
júl. 8. 15:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kiszámíthatatlan volt a jövő, ezt találták kényszermegoldásnak. Utólag nézve lehet felesleges volt, akkor indokoltnak találták. Az élet ilyen, egyszer te jársz jobban, máskor mások. Aki akkor és azóta sem tanulta meg a nyelvet, nem biztos, hogy könnyebb dolga lett a papírtól.
júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát én sose járok jól, folyton csak szopok. Van egy ismerősöm, aki tanárnak kitanult úgy, hogy amúgy rosszabb tanuló volt, mint én, és mikor bejött ez a nyelvvizsga mentesség, akkor örülhetett, mert nem tudta letenni a nyelvvizsgát, sőt még idegen nyelvből is ilyen kettes tanuló volt. Én egy senki vagyok, ő meg örülhet, mert diplomás tanítóként taníthat.
júl. 8. 15:18
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

"Ha így tudtam volna, akkor a 2010-es években én is belevághattam volna"


És nyilván csak ez tartott téged vissza... :D

júl. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem teljesen értem a hisztit. A mai világban elég alap dolog a nyelvtudás, elvileg kötelező is, hiszen 18 éves korodig tanulod. Felette meg bármikor beiratkozhatsz tanfolyamra, vagy képezheted magad.
júl. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

#1

"Az élet ilyen, egyszer te jársz jobban, máskor mások. "

Én még mindig csak várom, hogy mikor lesz olyan amikor én járok jobban.... :D

júl. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező és téged mi akadályoz, hogy nyelvvizsgázz? Bent ragadt a diplomád emiatt vagy mi a gond?
júl. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

#6 Pont hogy el se kezdte.


A kérdésre:

És mi akadályozza meg, hogy most, a 2020-as években belevágj egy szaknak a kitanulásába? Akár nyelvvizsgával, ha még kell addig amire elvégzed.

júl. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a diplomaosztást nyelvvizsgához kötni volt igazságtalan.

Tanultál x évet azért, hogy ne ismerjék el, csak kizsarolt plusz tanulmányok árán, - amit többnyire saját zsebből is fizethettél!

Én is futottam engem érő "igazságtalanságokba", - amikor állam bácsi egyet gondolva húzott egyik napról a másikra különböző színű vonalakat - naná, hogy mindig az én káromra - és én sem tudtam mit tenni, be kellett kapnom az egymást érő cokikat!

júl. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudom nem leszek népszerű, de én is így kaptam meg a diplomát államvizsga után egy évvel.

Nekem két nyelvvizsga kellett. Az egyik sikerült, a másikkal borzasztó sokat szenvedtem. Többször voltam vizsgázni is, rengeteg pénz elment tanárokra. Egyszerűen nem ment...

Nekem megváltás volt ez a bejelentés a rengeteg kínlódás után.

Azóta is teljesen jól elboldogulok egy nyelvvizsgával. És emiatt szerencsére nem ragadt bent örökre a diplomám.


Nem kell irigykedni a tanító ismerősődre. Végigcsinálta a rengeteg vizsgát, a szakdogát, gyakorlatot, államvizsgát. Semmit nem von le ennek az értékéből az, hogy nincs nyelvvizsgája. Anélkül is lehet kiváló munkaerő.

júl. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

"kizsarolt plusz tanulmányok árán"


Egyrészt nincs szó zsarolásról, tekintve, hogy eleve annak tudatában kezded meg a tanulmányaidat, hogy vannak feltételei azok elvégzésének.


Másrészt ha már diplomát akarsz, akkor a te felelősséged annak megfelelően képezni magad. 18 éves korig eleve ingyen kapod a nyelvoktatást, amivel alapvetően fel lehet készülni a nyelvvizsgára.

júl. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!