Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy ezen az...

Az miért van, hogy ezen az oldalon leginkább olyan emberek keresnek maguknak barátokat, vagy társat, akiknek vagy mentálisan, vagy külsőleg van olyan áthidalhatatlan problémájuk, amivel folyton szembesülnek a való életben?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, én nem nézem le ezeket az embereket, én is ilyen vagyok, szimplán érdekel, hogy miért lehet pont itt ez?


Akik nem ismerkednek itt, csak tanácsot adnak, azoknak valószínűleg inkább rendben van a szociális életük, és nem az interneten szereztek kapcsolatokat, nekem ez a tapasztalatom.



szept. 5. 21:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Külsőleg olyan dolgokra gondolok, hogy: extrém túlsúly, kóros soványság, nagyon alacsony férfi, vagy csak az átlagtól durván eltérő, rendellenes arc, nekem is az utóbbi van, de gondolom, értitek a lényeget.
szept. 5. 21:26
 2/13 anonim ***** válasza:

Én teljesen átlagos vagyok külsőre, bár az utóbbi években szedtem fel pár kilót. Viszont vékonyan és mackósabban is simán találtam innen barátnőt, baráti kapcsolatokat. Viszont nagyon sok gyökérbe, kamusba és még sorolhatnám kikbe futottam bele.


Viszont a legtöbb ismerkedés nálam nem olyan volt, hogy annyira célzottan ismerkedési szándékkal kerestünk valakit (sem én, sem a partner). Hanem csak úgy beszélgettünk, megvolt a közös hang és ebből lett személyes találka, vagy több.

Sajnos mentálisan beteg, betegesen féltékeny és még jó pár olyan emberrel találkoztam akikkel jobb nem ismerkedni, sem itt, sem a való életben.

szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A net cseppet véd, így itt igyekszik az ember keresni valakit. Bár a személytelenség idővel átmegy személyessé, ha a helyzet úgy alakul, de így legalább egy fokkal jobb az indulási esély.
szept. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Lehet, a társkeresőkön is ugyanez van, de mivel azt nem használod, nem is tudod, ott milyen emberek vannak!
szept. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Nyugi, a való életben is többnyire a nem tökéletes emberek ismerkednek.
szept. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az internetes közösségek, fórumok, és társkereső oldalak sokféle ember számára jelenthetnek lehetőséget a kapcsolatépítésre. Az, hogy sokan olyanok keresnek barátokat vagy partnereket ezeken az oldalakon, akik mentálisan vagy külsőleg kihívásokkal küzdenek, több okból is lehet.


Elérhetőség és Anonimitás: Az internet lehetőséget ad arra, hogy az emberek anélkül próbáljanak kapcsolatokat építeni, hogy szembesülniük kellene a valódi életükben megélt nehézségekkel. Az anonimitás és a távolság segíthet abban, hogy jobban érezzék magukat, és kevésbé aggódjanak a megítélés miatt.


Fokozott Társadalmi Különbségek: Akik az interneten keresnek kapcsolatokat, gyakran azok, akik a valós életben nehezen találnak társaságot vagy megértést. Az internetes közösségek sokszínűsége lehetőséget ad arra, hogy találjanak olyan embereket, akik hasonló tapasztalatokkal rendelkeznek.


Kényszerű Társas Különállás: Azok, akik társadalmi vagy mentális problémákkal küzdenek, gyakran érzik, hogy az offline társadalmi kapcsolatok nehezebben érhetők el számukra. Az internetes közösségek gyakran nyújtanak egy második lehetőséget a kapcsolatok keresésére, ahol érzékenyebbek lehetnek mások nehézségeire.


Különböző Szándékok: Akik tanácsot adnak vagy támogatást nyújtanak az oldalakon, lehet, hogy már megtalálták a saját szociális egyensúlyukat és egyszerűen csak szeretnének segíteni másoknak. Ők lehet, hogy kevésbé keresnek aktívan új kapcsolatokat, de szívesen osztják meg tapasztalataikat és tudásukat.


Ez a jelenség természetesen nem jelenti azt, hogy mindenki, aki az interneten keres kapcsolatokat, mentális vagy társadalmi problémákkal küzdene. Az online közösségek széles spektrumot képviselnek, és mindenki más okból van jelen rajtuk.

szept. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Barnabas333 ***** válasza:
Szerinted kiknek kellene itt lenni? Egy modell nő vagy élsportoló férfi az utcán is megkap bárkit, plusz nincs ideje és késztetése, hogy gyakorizzon.
szept. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jól mondod 7#.
szept. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
6-os szépen összefoglalta! Ami nekem is feltűnt már, aki elméletileg ismerkedni akar, többségében problémás, aki meg válasza alapján normális, az általában nem keres senkit, csak tanácsokat ad, segíteni próbál.
szept. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nemcsak itt keresnek! A miért oka talán az, akinek semmiféle hátránya nincs a társkeresésben, teljesen rendben van és reális elvárásai vannak, az nagy valószínűséggel a való életben ismerkedik!
szept. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!