Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ami nem visszaváltható pet...

Ami nem visszaváltható pet palack az nem kárositja a környezetet? Mi különbség a kettő között? Miért nem veszi vissza a gép mindet? Másmilyen műanyagból készül ami betétdijas?

Figyelt kérdés
szept. 2. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az a visszaváltás lényege, hogy nem a szelektív kuka összegyűjtött hulladékát kell szétválogatni embereknek,hanem a zsákokat csak az újrahasznosítóba kell vinni.

Nem készül másból, csak azért nem fizetted ki a plusz 50Ft-t ezért nem veszi vissza.

szept. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a különbség, hogy egyikért fizettél betétdíjat amit visszakapsz, a másikért nem. Ugyanolyan újrahasznosítható pet mindkettő.
szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nem visszaváltható palackért nem fizettél + 50Ft-ot a kasszánál, míg a visszaválthatóért fizettél +50 Ft-ot. Ennyi különbség van a kettő között.
szept. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én azt hittem,hogy az a lényeg hogy a műanyag ne legyen a környezetben,de ez inkább üzlet és nem környezetvédelem.
szept. 2. 17:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Hibásan gondolkodsz. Jelenleg egy átmeneti állapot van. Van olyan termékcsomagolás amit még az 50 Ft-os rendelet előtt csomagoltak. Ez az amit most még nem váltanak vissza. Jelenleg a csomagolások nagy része már 50 Ft-os, ezek a visszaválthatóak. A cég nem nyer rajta. Te megveszed az új csomagolást 50 Ft-ért majd ha visszaviszed akkor a cég visszaadja neked az 50 Ft-ot. Ez minden csak nem nyerészkedés és üzlet.

Az értelme annyi, hogy az 50 Ft-okkal megpróbálják ösztönözni az embereket a palackok konténerekbe való helyezésére. Ezáltál a palackok nem a környezetben lesznek szétdobálva, hanem valami ellenőrzött helyre kerülnek.


A régebbi csomagolások (a nem visszaválthatóak) mehetnek a szelektív kukákba. Ezekért nem fizet az állam 50 forintot. Ezekkel csak az a baj, hogy csak kis százaléka kerül oda ahová kell. Az új termékdíjas csomagolások 80-90%-a visszakerül. Ez viszonylag magas szám. Na ez a környezetvédelem.

szept. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, hogy az egyes boltok nem veszik vissza az 50ft-os emblémával ellátott, sérülésmentes palackot, ha ők nem forgalmazzák az adott terméket. Leginkább a Spar-ban kapható itókákkal jártam úgy, hogy se az Aldi, se a Tesco önkiszolgáló nem vette be. A Tesco-s eset különösen fájt, mert a fogarasi úti éjjelnappali egységnél kb. a világ végére kellett hátra sétálni mindenféle nem túl bizalomgerjesztő elem között, majd a darazsaktól hemzsegő visszaváltóban a palackok nagy részét nem vette be, rohadt frusztráló volt, hogy komolyan, ezért tettem ki magam ennek, hogy aztán válasszak, hogy lemondok az 50ft-okról, vagy cipelem tovább a göngyölegeket?

Mindenesetre én a sparban történő folyadékvásárlást befejeztem, érdekes módon az Aldiban vett üdítő palackját elfogadja a Lidl vagy a Tesco és fordítva, csak a sparos lóg ki.

szept. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

“ azt hittem,hogy az a lényeg hogy a műanyag ne legyen a környezetben”


Igen, ez a lényeg. De nem dobják ki a boltok tömegesen (pl többek között környezetvédelem miatt se) a korábban gyártott csomagolású italokat.

szept. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!