Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Teljesen reménytelen az életem?

Teljesen reménytelen az életem?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok.

Leszbikus, de olyan ronda, hogy még soha senkinek nem kellettem.

Tanár vagyok, de olyan szakokkal, amit nem tudok használni külföldön, így nem tudok elmenni az országból.

A fizetésem épphogy elég az albérletre, rezsire, étkezésre, saját otthonról nem is álmodhatok.

Szüleim kitagadtak a szexuális orientációm miatt, gyakorlatilag senkim sincs a világon.

Tudom, hogy pszichológusra lenne szükségem, de az államihoz feleslegesen jártam, a magánt meg nem tudom kifizetni.

Nem látom már, hogy lehetne kimászni a nyomorból.



aug. 18. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen érthető, hogy most reménytelennek látod a helyzeted, de szeretném, ha tudnád, hogy vannak lehetőségek a változtatásra, még akkor is, ha most minden kilátástalannak tűnik.


Az első lépés, amit érdemes megfontolni, hogy nem vagy egyedül. Lehet, hogy a szüleid kitagadtak, de biztosan vannak mások, akik megértenek és támogatnak. Próbálj meg keresni olyan közösségeket, ahol hasonló emberekkel találkozhatsz, akár online, akár személyesen. Számos LMBTQ+ támogató csoport létezik, ahol megértésre találhatsz.


A szakmai lehetőségeid kapcsán érdemes elgondolkodni azon, hogy hogyan tudnál fejleszteni a készségeiden, esetleg új területekbe belevágni. Lehet, hogy most a tanári szakokkal nem látod a jövőt, de léteznek olyan online kurzusok vagy képzések, amelyek segíthetnek új irányokba elindulni. Az is lehet, hogy a meglévő tudásodat más formában hasznosíthatod, például online oktatás vagy különórák adása révén.


Az anyagi nehézségeid is nagy terhet jelentenek, de érdemes lehet átgondolni, hogyan tudnál apró lépésekkel javítani a helyzeten. Lehet, hogy kiegészítő munkák, részmunkaidős állások segíthetnek egy kis plusz bevételhez jutni, vagy a kiadásaid optimalizálásán gondolkodni.


A legfontosabb, hogy ne add fel. Az életed lehet, hogy most sötétnek tűnik, de mindig van remény a változásra. Ha úgy érzed, hogy beszélned kell valakivel, és a pszichológus nem elérhető, vannak más támogatási formák is, például krízisvonalak, ahol szakszerű segítséget kaphatsz.


Fontos, hogy ne maradj egyedül ezekkel a gondolatokkal. Kérj segítséget, és tudd, hogy az érzéseid és a helyzeted nem állandóak. Mindig van lehetőség a változásra, még akkor is, ha az első lépések nehéznek tűnnek.

aug. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

"Tanár vagyok, de olyan szakokkal, amit nem tudok használni külföldön, így nem tudok elmenni az országból."


Örülj annak hogy ilyen romlott erkölccsel egyáltalán a tiszazsadányi kisegítőben alkalmaznak, éppértelmű gyerekek közé ilyen ember nem való, mert teljesen alkalmatlan az oktatásra!

aug. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

2es

Erre a kommentre feltétlenül szükség volt. Nincs elég baja, de rúgjunk bele még kettőt. Tipikus magyar mentalitás.

aug. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem se ilyen tanitson gyerekeket mit tanulnának tole?
aug. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
A homofobia sokkal hasznosabb tudas.:)
aug. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen szakod van, amivel nem lehet elhelyezkedni máshol? Magyar és mi mellé?

Egyébként ha jó tanár vagy, magánsuli, korrepetálás stb.

A leszbikusság ennyire meghatározza az életed, akkor pedig a megfelelő közösségeket kell megkeresned és ott nyitni a világ felé.

Nem feltételül direktben egyből pártalálás, csak a szociális kapcsolatok építése miatt, ha erre van szükséged.

aug. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Magyar-történelem szakos vagyok.
aug. 20. 14:16

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!