Lányok, nők! Segítenek otthon a férfiak akármilyen házimunkában?
Pont most menstruálok és annyira görcsölök hogy mozdulni sem tudok. Apám ahelyett hogy egy mosást betöltene (amire az anyám megkérte őt mielőtt anyám elment volna dolgozni) olimpiát néz, mert az fontosabb. Tudja hogy szenvedek, tudja hogy nagyon görcsölök.
Sosem csinál amúgy se semmit, a mosogatógépbe se tud bepakolni anélkül hogy ne kéne rajta igazítani (múltkor a húsvágó kést élével felfele tette bele a mosogatógépbe és én meg bele is nyúltam).
Alapból ha nem is csinálja meg akkor legalább annyi lenne benne hogy a vizes ruhákat a mosógépből kiveszi és átteszi a szárítógépbe mert nem nagy ördöngösség. A szárítócsipeszekről sem tud lepakolni egy pár zoknit sem. És ilyenkor annyira érdekel hogy másnál ilyenkor az apja/párja/testvére segít-e otthon?
Már a segítenek szó sem jó :)
Ha a férfi és a nő is dolgozik, akkor a nő nem háztartásbeli, nem az ő dolga a házimunka, hanem közös.
Mi megosztjuk. Pl. a mosógép és mosogatógép pakolása pont olyan, amit felváltva csinálunk.
Takarítást én, bevásárlást ő.
Ha ő többet dolgozik, akkor én csinálok többet. Aki beteg éppen, az kevesebbet.
Erről szól, ha igazi társad van, és nem házicselédnek kellesz.
Apukádat nem fogod tudni megváltoztatni, de te majd nem ilyen párt keress.
Hat kerlek, ez az u.n. hagyomanyos csaladmodell. Ami mar reg 1000 sebbol verzik, miota a nok is 8 oraban dolgoznak, de nyilvan a ferfinak lenyelmes, h utana meg a hazimunkat is a no csinalja egy plusz 4-5 oras fizetetlen muszakban.
Jobb erzesu embernek mar a "ferfi otthon segit" kifejezes is b_ssza a csoret. Mivel o is ott el, az o mosatlanja is, mi az, h segit, talan inkabb kiveszi belole a reszet.
Apám anno a gondozásomban segített és kivette a részét a kerti munkából és a haszonállatok ellátásából. Benti házimunkát sohasem csinált és nincs is hozzá érzéke. Nagyon régóta nincs már haszonállat és nagy kert, így kb. 30 éve konkrétan lófaxt se csinál, koszt annál inkább. Anyám minden nap tiszta ideg, mert nem tudja, mekkora retek fogja otthon várni, kb. mintha egy kisgyereket hagyott volna otthon, főleg mióta elköltöztem mert azelőtt én tüntettem el a károk nagy részét mire anyám hazaért, hogy ne legyen annyira mérges. Sokszor rácsodálkoztam már gyerekként is, hogy hogy lehet pl. végigkenni a zsírt az ajtó közepén vagy belelógatni a függöny sarkát a fazékba de ő megoldotta, én meg rohamtempóban súroltam, hogy mire anyám hazaér, legalább részben el legyen tüntetve. A környéken is csak ugyanilyen férfi példákat láttam, így elhatároztam, hogy csak ez a választék, akkor inkább egyedül döglök meg.
A saját párom a jelenben él, nem segít, hanem kiveszi ugyanúgy a részét mindenből. Dolgozó felnőttek vagyunk, mégis miért kellene az egyiknek többet csinálni csak azért, mert más van a lába között? Ha almozni akarnék valaki után akkor inkább tartanék háziállatot. Tökéletesen működik a mosógép, a porszívó, a mosogatószivacs az ő kezében is. Kevesebbet főz mint én de többet takarít. Ez lenne a normális, közös háztartás, feles munka.
Egyébként az idősebb férfiaknál én is megfigyeltem ezt a felfogást, hogy "én nem takarítok, mert az az asszony dolga".
Annyi a különbség, hogy ők nem lustaságból nem takarítanak, míg a fiatalabb generáció inkább lustaságból nem takarít és ez a nőket is érinti. Sokan akik megtehetik bejárónőt fizetnek inkább. Szomszédomban gazdagabb réteg él és rendszeresen jár hozzájuk takarító, meg karbantartó.
Akik nem tehetik meg azoknál 2 hetente egyszer hallani a porszívót.
apám nálunk csak akkor takarít (pl letörli a szekrényeket) amikor anyámmal összeveszik, amúgy azt sem tudja hogyan működik a mosógép. egyszer volt az hogy engem hívogatott (éppen bevásároltam) hogy mikor érek már haza mert a mosógép lejárt. mondtam neki szedje ki a ruhákat aztán majd elrendezem. hazaértem, a mosógép ki sem volt nyitva.
igen igaz, nem segíteni, hanem megosztani kéne a munkát de még az sincsen. mondom annyira nem képes hogy a szennyesét a szennyestartóba tegye, vagy elhagyja valahol a lakásban a ruháját vagy a szennyestartóra ledobja és ott rohad meg.
Én szerencsés vagyok ilyen szempontból. Jó példákat láttam. Nagymamám csinált mindent egy ideig, viszont nagypapám minden kinti, kerti munkát megcsinált és az állatokkal is ő foglalkozott. Aztán mama beteg lett és akkor már papa csinálta a házimunkát is, persze segítettünk neki, de nem voltunk ott minden nap, úgyhogy pl. megtanult főzni és még sütni is :)
Apukám imádott főzni, így nálunk nem volt olyan, hogy a nő főz, a férfi meg nem. A rendet, tisztaságot is szerette, ezért ő is takarított, rendet rakott mindig maga után.
Én is nagyon rendszerető lettem. Nem tudnék olyan férfival együtt élni, aki igénytelen a környezetére és nem csinál semmit sem.
párommal hamarosan összeköltözünk majd, már előre lebeszéltem vele egy pár szabályt, mert amit itthon látok az katasztrófa.
#1 ő főz, én elmosogatok
#2 én sütök (sütit, palacsintát) ő elmosogat
#3 szennyes ruhákat egyikünk beteszi a gépbe, a másik kitereget
#4 bevásárolni felváltva fogunk járni / együtt, éppen ahogy adja majd az időnk
#5 ha egyedül eszel magad után takarítsd el a koszt amit csináltál (pl ha rántottát csináltál mosd el a serpenyőt)
ilyen alapszabályok úgymond meg kellenek mert előbb utóbb az egyik fél elkényelmesedik. legalábbis szerintem.
Na és még azt hittem, hogy én vagyok a szerencsétlen amiért a ruhateregetésnél egy teregető szárra 2 pólót is ráteszek egymás mellé.
Amiket leírtatok azok nagyon durvák.
8: Jó ötlet előre megbeszélni, főleg, ha mindenki otthonról költözik. Ilyenkor sok férfi hajlamos azt hinni, hogy majd a barátnő megcsinál mindent, amit eddig anyuci.
Mi úgy költöztünk össze, hogy előtte mindketten egyedül éltünk, így mindketten el tudunk végezni és el is végeztünk minden házimunkát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!