Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy influenszer miért tilt le...

Egy influenszer miért tilt le valakit Instagramon?

Figyelt kérdés

Ismerkedési célzattal írtam egy teljesen kulturált üzenetet egy plus size lánynak, akinek kb. tízezer követője Instagramon, illetve van egy TikTok csatornája. A body positivity hirdeti elsődlegesen.


Az üzenet a várakozásaimnak megfelelően válasz nélkül maradt. Ennek több hónapja volt.


A napokban felülvizsgáltam, kiket követek, és elkezdtem frissíteni a barátlistám, akárcsak Sztálin anno, bár modernebb, humánusabb módszerekkel.


Mivel a fenti influenszer a leírtak okán már nem érdekes számomra, kikövettem. Azt vettem észre azonban, hogy ezt követően, tehát az elmúlt pár napban valamikor letiltott (követni ő engem nem követett sosem).


A kérdésem az lenne, hogy ennek így mi értelme? Adott egy egykori követő, aki nem oszt, nem szoroz semmiben, nem bánt, nem is támogat. Nem látom sem emberi, sem üzleti oldalról ebben a lépésben a logikát 😃


júl. 26. 13:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Szerinte egy 10e követős csak naponta hány ismerkedős üzenetet kap?
júl. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
#1 Nem volt ilyen kérdés.
júl. 26. 13:51
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
#2 Pedig jó kérdést tett fel, csak nem érted a lényegét.
júl. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#3 Ha jól emlékszem, 14 éves kortól lehet regisztrálni az oldalra.


Erre a korra az ember megtanul szöveget értelmezni, akár bonyolultabbakat, összetettebbeket is.


Képes arra, hogy egy intelligenciaszintjének megfelelő szöveget interpretáljon, és eldöntse, mi a lényeg, mi adott esetben a kérdés, mit kell kutatni.


A kérdés alatti leírásomban jogi diploma nélkül is kiolvasható, mire vagyok kíváncsi: gyakorlatilag az utolsó bekezdés a lényeg. Az addigi leírás mintegy támpontot akar adni a válaszolóknak, hogy segítsenek olyan összefüggéseket meglátni, amelyeket nekem nem sikerült.


Az első válaszoló (és így te sem) erre nem volt képes. Az, hogy az adott illető hány szerelmeslevelet kap, teljesen irreleváns. Vélhetően a tiltásban sem játszott szerepet, hiszen arra több hónappal az üzenet után került sor, anélkül, hogy bármilyen további interakció követte volna.


A továbbiakban megkérném a magyar társadalom (így a gyk) nagy részét kitevő félanalfabétákat, hogy kerüljék a kérdésem. Alternatív szórakozási lehetőségként javaslom részükre az Origo olvasgatását, Magyar Péter videói nézegetését, illetve bármi más, az ízlésüknek és értelmi szintjüknek megfelelő tartalom fogyasztását.

júl. 26. 14:06
 5/18 A kérdező kommentje:

Az első hozzászóló válasza releváns válasz lehetne, ha a kérdés az lenne, hogy


"Írtam Ráskó Eszternek, hogy szívesen megismerném, de nem válaszol, szerintetek miért?"


Itt azonban szó sem volt ilyesmiről.

júl. 26. 14:15
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

Azért tiltott le, mert ne kíváncsi vadidegen emberek szerelmes áradozásaira, és később se szeretne tőled ilyen megkeresést kapni.


Ehhez nem kell jogi diploma. Ha nem tudod elviselni az elutasítást, akkor ne ismerkedj.. ha meg ismerkedsz akkor viseld férfiasan.

júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
* Emberek nem logika alapján döntenek. Letiltott, pont. Ez egy döntés, amit meghozott, és meglépett..
júl. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
#4 Annak ellenére hogy egy novellát sikerült ideböfögnöd a szóvegértésről és egyéb baromságokról annyi ész sem szorult beléd, hogy azzal tisztában legyél, hogy minden ember az egyéni intiúciói alapján hozza meg a döntéseit így ennyi információból amit a kérdésben specifikáltál nem lehet determinálni, hogy miért tiltott le az illető. Ezt tőle kell megkérdezni, mert csak ő tudja a pontos okát, nem mi, szevasz.
júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem áll szándékomban kötekedni, de a te kérdésed sem a legrelevánsabb abból a szempontból, hogy a kérdés megfogalmazása kevésbé van összhangban azzal, amit te ott prezentáltál.

“Egy influenszer miért tilt le valakit Instagrammon?”

Erre aztán egy millió válasz is tudna érkezni, ha mindenki neki áll találgatni.

“Szerintetek miért tiltott le?”

(Majd írod a háttérsztorit)

Ez már helyesebb kérdés lehetett volna.

De a kérdésre a válaszom, hogy senki nem fogja ezt neked megmondani, csakis ő.

júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Akkor látta, hogy írtál, mikor kikövetted, mert attól kap értesítést(mert az fontosabb neki) az üzenetről nem.

Látta, nem ismerkedek, érts belőle, tiltás, pont.

júl. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!