Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elég szokott nektek lenni a...

Elég szokott nektek lenni a reggeli teendőknek másfél óra munka előtt?

Figyelt kérdés

Felkelek, arcmosás, wc, reggelikészítés, reggelizés, reggeli séta, jóga, felöltözés, munkakezdés (home office).


Az első és az utolsó között másfél óra kell nekem, és kicsit ciki, hogy a kötelező 9 helyett fél 10-kor ülök le a gép elé, de 8 előtt nem nagyon bírom kelni.


júl. 23. 23:10
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

#19


Kb minden amihez nem kell több egy számítógépnél végezhető otthonról. Azért ez nem olyan új talány már. Én 4 éve itthonról irányítom a cégem, havi 2x találkozok kollégákkal egy ebédre, vagy személyes megbeszélésre, már aki az országban van.

Van egy kollégám aki digital nomadként ázsiában utazgatva dolgozik felváltva tengerpartokról és dzsungelekből.

Pont a falvak lennének azok a helyek, ahol ennek a legnagyobb létjogosultsága lenne.

júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

#21

Végezhető, de továbbra is a legtöbb cég foggal-körömmel küzd ellene és tiltja sajnos. Én már hibridben dolgozok, de évekig kellett könyörögnünk és csak nagyon különleges körülmények miatt engedte meg a munkáltató, kb 10 embernek a többszáz fős állományból....

júl. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

#22


Nem értem miért, egyébként. A cégem költségeinek nulla százaléka irodabérlés-fenntartás, irodai kütyük, utazás.

Helyette egy adómentes havi 25000 forintos home office bónuszt kap mindenki.

Idióta pénzkidobás irodai munkásokat istállóba terelni, akiknek nincs szükségük többre egy lapinál.

júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

#23

Hatalommániás vezetők kevésbé tudják mikromenedzselni a beosztottakat. Kb ennyi érv van ellene, minden valódi érv szerint jobb engedélyezni. :D

júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan városok, ahol egyáltalán nincs lehetőség home office-ra. Ismeretlen fogalom városszerte.

De hogy a kérdésnél maradjunk, mennyivel jobb lenne home office-ban dolgozni, mert pl. sok nőnek azért jóval hosszabb a reggeli készülődés, mint hogy elmegyek pisilni, aztán irány a busz, pl. smink, haj, ruha és kiegészítők, ha olyan helyen dolgozik, ahol meg is kell jelenni, pl. ügyfelezik egy irodában vagy bankban, és főleg, ha a gyerekeknek és férjnek is elő kell készíteni a reggelit, tízórait, ebédet, ruhákat.

A másfél óra az a minimum ilyen esetekben. És a háziállatról nem is beszélve, a kutyát reggel el kell vinni sétálni és jó esetben csak este 5-6 körül lájta újra a gazdáját. Milyen jó lenne, ha nem csak reggel hajnalban kelve (plusz fél óra a másfél órán felül) lehetne ezt megoldani, hanem esetleg napközben egy-egy rövidebb egészségügyi séta is beleférne ilyenkor.

júl. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
67%
Micsoda problémák😂😂😂, én meg elkészülök 10 perc alatt.
júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igen, amennyiben home office van... mert ha munkahelyre be kell menni, én reggel szoktam fürdeni és hajat is mosni, és az elég sok időt elvesz, mert lassan szárad a hajam. Akkor azért egy másfél-két óra kell, mert még megreggelizem (és szeretek jól megrakott szendvicset készíteni), megnézem az e-mailjeimet, fogat mosok, sminkelek, felöltözöm (és szeretem jól kigondolni aznap reggel a szerelésemet hangulattól függően :D, szóval az nálam nem annyi, hogy kikapok egy inget meg egy nadrágot a szekrényből, oszt' csókolom), elpakolok magam után, összecsomagolok. Plusz azokon a napokon plusz egy óra, amikor edzés van.
júl. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Én a home office-t szuper dolognak tartom, ha ingázást kiváltunk vele és keretek közé teszi a vezetés. Viszont az én munkahelyem helyben van, negyed óra gyalog. A főnököm pedig nem tartja a határokat, le kellett arról szoktatni, hogy a szabadidőmben hívogasson, ezért jobban szeretem kialakítani azt a közeget, ahova beengedem őt virtuálisan és az nem az otthonom. Ezért sokszor akkor is inkább bemegyek dolgozni, ha home off-ban engedné. Másrészt volt amikor a gyerek kisebb volt, sokat volt beteg, de nem engedhettem meg a betegszabadságot, a kényszer home office-ok alatt a gyerek folyamatosan azt élte meg, hogy anya ott van, de nem törődik velem. Ezért elegem lett a home office-ból, sokkal jobban szeretem a kötött munkaidőt odabent, viszont munkaidő után vagy itthon engem ne zaklasson egy vezető sem csak mert képtelen a munkát úgy megszervezni, hogy beleférjen a munkaidőbe. Semmi bajom a rugalmassággal, azzal se, ha váratlan feladatok miatt éjszakázni kell, de amikor ez azért van, mert a vezetőség szervezetlen, magánügyeket intéz a cég ügyei helyett, majd kapkod, akkor elég zokon tudom venni a hajszát.

Ettől még szuper dolog lehetne a home office.

Szóval nekem kb.30-40 perc kell reggel ébredéstől indulásig, de nem viszem túlzásba a reggelit.

júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Jó, de akinek munkakezdés előtt 10-15 perc kell, az baromira igénytelen.


Először is, a kávé (koffeinfüggőség) akkor a legrosszabb, ha ébredésen belül 1 órával van fogyasztva, mert egyrészt a kortizoltermelődés ekkor még bőven tart (így a kávé értelmetlen), másrészt ahogy írtam, a koffein egy drog (lásd elvonási tünetekkel bír), harmadrészt színezi a fogakat, negyedrészt nagyon kellemetlen szájszaga van egy kávéfogyasztónak. De ha már iszod, másfél órával ébredés után kell.


Másik, hogy a kiadós reggeli elengedhetetlen 1 órával ébredés után, ezért is undorító dagadt a magyarok nagyrésze, mert a reggelit kihagyja vagy eltolja (és ha eszik, az sem tápanyagdús, zöldség és gyümölcsökkel telített), és ebédre eszik sokat, vagy vacsorára, amikor már nem kellene.

júl. 25. 09:59
 30/32 anonim ***** válasza:

#29

Igénytelen a jó nénikéd, már bocs :D

Én pl nem iszok kávét, reggelizni meg munkakezdés után szoktam, miközben pl elolvasom az emaileket. Ma pl webhely látogatottsági analitikát készítettem reggeli közben.

Miért lennék igénytelen emiatt? 🤡

júl. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!