Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ember életének legfontosabb...

Az ember életének legfontosabb célja az kell legyen, hogy párt találjon?

Figyelt kérdés
Én úgy látom a társadalomban ez az elvárás és a médiában is örökké ezt mutatják, hogy sikeres csak párban lehet az ember, azt is mondják "minden sikeres férfi mögött áll egy nő". A rokonságban is azért nem annyira kritizálnak senkit, ha mondjuk nem sportol, elhízik, nem jól osztja be a pénzét, nem tanul, olvas dolgokat, igénytelen, de ha nincs párja, akkor "hú, de nagy gáz van vele". Amúgy meg biztos tök fontos, hogy legyen párkapcsolata annak, aki akarja, de egyáltalán nem biztos olyan jó mindenkinek, aki abban él. Ha olyan vagány lenne, akkor nem lenne annyi válás, megcsalás, családon belüli erőszak, stb. Viszont a társadalom szerint ezzel kevésbé van gond, mint a szingliséggel.

júl. 17. 20:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%
Érdekes, hogy ezt így látod. Az én környezetemben pont olyanok az emberek, akik egyedülállóak. Nekem évek óta jólműködő párkapcsolatom van, nem szólok le senkit, akinek ez nincs így, de engem annál többen. Olyanokat mondanak, hogy "minden kapcsolatban van megcsalás, csak van, ahol nem derül ki". Ha azt mondom, itt ilyen nincs "tuti hazudok". De igen, általában a szinglik találják meg a kapcsolatban lévő idiótákat, a kapcsolatban lévők meg a szingli idiótákat. Ne foglalkozz velük.
júl. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%
#11 savanyú nekik a szőlő. sokkal több a magányos ember, mint amennyinek tényleg a magány az ideális állapot.
júl. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

#12

De boldog párkapcsolatban élő ember is sokkal kevesebb, mint amennyien azt próbálják mutatni magukról a közösségi médiában.

Igazából intelligens ember nem szól be másnak amiatt, hogy másképp él, sajnos a rokonságban, főleg az idősebbek nem mind ilyenek.

júl. 17. 21:34
 14/23 anonim ***** válasza:
49%

#10-el

Értek egyet.


Jobb ha van valakink.

júl. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Érdekes módon a gyerek nem vállalást kevésbé furcsállják, de az egyedül élést igen.
júl. 17. 21:36
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Vannak sztereotipizált társadalmi elvárások és az emberek többsége beleköt abba, ha valaki nem felel meg az elvárásoknak, akár csak egynek is. Tudod mint a mesében ha van rajta sapka azért, ha nincs akkor meg azért.

Szerintem az emberi élet legfontosabb célja, hogy megvalósítsuk a saját utunkat, ehhez meg kell ismerni önmagunkat, fejlődnünk kell és ha jól csináljuk akkor nem a társadalmi elvárások, hanem a saját személyiségünk határozza meg a vágyainkat és a céljainkat és ennek kiteljesedésén dolgozunk életünk során.

Persze az ember társas lény, nyilván sokaknak a legkézenfekvőbb opció, hogy legyen egy társ, mert akinek van az jó, akinek nincs az csak félember és ettől árnyaltabban nem gondolnak bele e témába.

Kérdés: miért zavarnak a társadalmi elvárások, ha nem akarsz nekik megfelelni? Járd a saját utadat és nem kell magyarázkodni senkinek. Ők csak a felszínt kapargatják és nem is kíváncsiak a miértekre.

júl. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
46%

Kizárt!

Mutass egy törvényt, rendeletet, vagy hasonlót, ami ezt kötelező jelleggel leírja!

júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
64%
Nem.
júl. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem senkinek semmi köze hozzá hogy ki hogy él.

Nekem bőven elég felelősség ellátni a betegeket.


A magánéletembe meg örülök hogy van saját magamra időm.

Amúgy nem az itteni incel pasik sírnak, hogy férfi többlet van ?

Lehet örülni több nő jut nekik. Kész.

júl. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, ráadásul ez felveti azt a kérdést, hogy akinek valamiért nem jön össze a tartós párkapcsolat, házasság, annak "annyit is ért az élete?".

Mit kezdjen magával?

júl. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!