Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hűség már ismerkedésnél is?...

Hűség már ismerkedésnél is? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Haverommal egy kis vitába keveredtem, 2 nézet játszik:


Szerintem ismerkedésnél is hűségesnek kellene lenni.


Szerinte pedig nem gond, ha több emberrel ismerkedik valaki egyszerre.


Itt leginkább online kezdeményezésről van szó.


Onnan jött a téma, hogy beszélgetek egy ideje valakivel online, de nem nagyon akar találkozni, pedig elméletileg nagyon bejövök neki és kedvel.

Szerinte hagynom kellene, és lehet igaza van.

Egyre jobban laposodik el a dolog.


Idő közben, mintha a sors így akárná, pár napja beszélgetek egy másik lánnyal, értelmes, okos, jól kommunikál. De nagyon rosszul érzem magam, konkrétan a saját elveimmel megyek szembe.


De ott a másik oldal, hogy a másik lány meg annyival nem tisztel meg, hogy 1x találkozzunk, pedig 1 találkozásban semmi nincs.. Nem tudom, azt gondolja, hogy az első alkalommal össze kell jönnünk? Van értékrendem, 1 randi után nem fogok senkivel sem összejönni.


Rendszeresen ír, habár van, amikor pár órát ignorál (elmondása szerint Ő ilyen, ilyenkor senkivel sem beszél), de napi első üzenet tőle jön, nap végén elköszön, elmondása szerint nagyon megkedvelt.


Szóval vagy nagyon hülyére vesz, vagy tényleg ennyire fél találkozni..


Mi a véleményetek erről?



júl. 6. 10:51
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%
De hagyjuk ezért,jobb férfi nélkül.
júl. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
62%
Azért fogsz elveszteni egy jó lehetőséget, mert olyanra vesztegeted az időt, aki sohasem lesz elég bátor, hogy talizon veled. Tudom, mert én is ilyen vagyok. Egyik pasival sem taliztam a végén félelemből...
júl. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
100%

Az én véleményem szerint ez túl komolyan van véve. Ha főleg társkereső oldalakon beszélgetsz és ismerkedsz akkor nem tartozol senkinek sem hűséggel úgy hogy nem is találkoztatok. A kapcsolatotok csak internetes valóságban létezik. Akik ilyen appokat használnak tisztába vannak azzal hogy nyilván nem egyedül vannak rajta és időigény miatt nem egy személlyel érdemes írogatni várni hogy talán számodra ő jó személy. Emiatt felesleges rosszul érezned magad. Főleg a te esetedben az egyik lány akinek ezt az “internetes hűséget” akarnád adni nem is vesz annyira számba. Ha ott van egy másik kedves nyitott lány, akit gondolom akkor szintén bejelöltél/matcheltél/egyéb akkor már miért ne beszélnél vele? Az ismerkedés hiába romantikus jellegű még nem tartozik szerintem azok alá a szabályok alá amik egy már tényleges kapcsolatban vannak.

Szerintem azzal sincs gond ha élőben több személlyel randizol egyszerre. Ha már 3-4 randinál vagytok szerintem akkor mondhatod, hogy ismered annyira hogy döntést tudsz hozni a randijaid között ki az aki jobban érdekel. Ennél a pontnál meg nem tiszteletlen azt mondani, hogy sajnálom de úgy érzem nem szeretném veled folytatni ezt a kapcsolatot mert van valki más aki iránt komolyabbak az érzelmeim és szándékaim. De szerintem azt hogy nem korlátozod le magadat egy személlyel való randizásra ezt azzal is kell közölni akivel éppen randizol. Pont annak érdekében hogy senki ne gondolja rögtön iszonyatosan komolyan hanem csak ismerkedésnek.

Ez csak az én véleményem, mert szerintem az ismerkedés az még közel sem olyan hogy tartozol a másiknak igéretekkel a jövőre. Én nem látom, hogy a casual dating az egy elitélt dolog lenne. Ha állandóan arra vársz hogy egy személlyel online!! akivel lehet nem is találkoztál hogy alakul a kapcsolatod és addig senki mással nem ismerkedsz sokkal kevesebb esélye van hogy a számodra jó személyt találod meg. Szerintem fontos hogy összehasonlítsd az érzelmeidet azokkal akikkel beszélgetsz és az ő személyiségüket. Van, hogy addig nem tudod mire van szükséged amíg meg nem ismered.

júl. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:

#23 vagyok

19/L gondolom ezt

júl. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az elsőt, hogy szeretne-e találkozni veled, és ha igen, mi az akadálya?
júl. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

#25

Nem szeretne még. Nem tudja mit akar. Másfél hónapig hülyített, most pedig bead egy olyan szöveget, hogy bizonytalan egy kapcsolatban. :D

júl. 7. 10:59
 27/30 anonim ***** válasza:
25%
Mert a randinak nem randinak kellene lenni hanem csak együtt töltött időnek hogy mégis lásd a másikat életben. Randi majd akkor ha már eleget láttad, vagy ha esetleg beüt a lottóötös villámcsapás, de annak meg nem mindig van jó vége. A randi eredetileg is az volt hogy ismerik egymást pl munkahelyen vagy suliban vagy bárhol és akkor elhívja randira. Nem úgy hogy azt se tudja ki az.
júl. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
26 - Ha nem tudja, mit akar, akkor nem akar találkozni. Anélkül pedig nem lehet élő kapcsolat. A kör bezárult. Vele vége, főleg, hogy el se akarja kezdeni.
júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

#27

Teljesen mindegy hogy hívjuk. Nem akar együtt töltött időt, egyértelmű, hogy ez később se változna.

júl. 7. 14:40
 30/30 anonim ***** válasza:

Két (értelmes) lehetőséged van:

1) Tovább beszélgetsz az első lánnyal, mert csak beszélgettek és nincs köztetek semmilyen kapcsolat, sőt te magad is úgy látod, hogy nem is valószínű, hogy lesz, így ez nem megcsalása, vagy hűtlenség egy második lánnyal szemben, akivel még nincs semmilyen kapcsolat, mert még csak nem is beszélgettek.

Aztán, ha másik lánnyal eljuttok oda, hogy érdeklődtök annyira egymás iránt, hogy akár kapcsolat is lehetne belőle, akkor megmondod az első, csak írkáló lánynak, hogy részedről ennyi volt.


2) Mivel úgysem lesz belőle ennél több, mert ő csak ennyit akar, már most megmondod az első lánynak, hogy ebből tovább nem kérsz, ezentúl inkább másokkal ismerkedsz, akikkel lehet is valami az ismerkedésből. És ennyi.


3) Ha benne maradsz ebben a helyzetben, azzal csak a saját idődet fecséreled az első lányra csak irkálásra, miközben még csak esélyt sem adsz magadnak, hogy más irányban valakivel ki tudjon alakulni valami ennél komolyabb. Ezzel nem csak magaddal szúrsz ki, hanem a másik lánnyal is, aki így meg sem ismerhet téged és nem tud kiderülni, hogy lehetne-e köztetek valami.

Az első lány meg lehet, hogy több vasat is tart a tűzben, csak neked nem köti az orrodra. Másokkal élőben jobban érzi magát, veled meg csak szórakozik. Vagy esetleg pont arra vagy jó, hogy míg valami macsóbb, de bunkó pasi fizikailag kényezteti, azzal veled érzelmileg kiéli, ami hiányzik neki abból a kapcsolatból és ez így neki pont megfelel.

De az is lehet, hogy tényleg nem tudja maga sem, hogy mit is akar, viszont mivel te nagyod ezt neki, nem is kényszerül rá, hogy eldöntse, mert nem veszít el téged azzal, hogy veled semerre nem léptek. Lényegében talonban tart, barát zónában rekedtél anélkül, hogy akár csak találkoznotok kellene.


Szerintem itt nincs mihez hűségesnek lenned, mert nincs kapcsolat, de még csak szándék sem rá. Ha épp nem volna senki más kilátásban, akkor elmehet az ilyen időtöltés - de akkor is csak úgy, ha neked ez megfelel és semmi többet nem akarsz tőle, te is csak szórakozol. Ha viszont kiszolgáltatott helyzetben vagy és te szeretnél ennél többet, csak lehetőséget sem kapsz rá, akkor jobban jársz, ha elvágod ezt a kiszolgáltatottságodat, mert téged csak felemészt és semmi jó nem sül ki belőle.


Ha hűséges akarsz lenni, akkor ahhoz legyél hűséges, aki ezt megérdemli és viszonozza legalább az érdeklődést, de inkább a hűséged is. Ne olyanhoz, aki csak szórakozik veled.

júl. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!