Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha állandóan...

Mit tehetnék, ha állandóan lebeszélnek arról, amit szeretnék?

Figyelt kérdés

Pontossbban megpróbálják, de úgyis én döntöm el a végén. Viszont ez olyan, mint a támogatás hiánya.


Így, hogy huzamosabb ideig lettem munkanélküli, szeretnék elvégezni még egy szakmát felnőttoktatásban. Mivel szeretek gondoskodni másokról és nagyon érdekel a biológia, valamint maga az ember, ápolónői szakmára jelentkeztem. Ez egy 2 eves képzés és a végén van lehetőség még 1 évig szakosodni. Sokféle lehetőség van, de ami igazán megragadt bennem az a hospice. Tudom, ez az egyik legnehezebb fajtája az ápolásnak, viszont szerintem gyönyörű. Mármint, engem boldoggá tenne, ha én tehetném széppé az emberek utolsó pillanatait. Valamint nem viszolygok vagy misztifikálom túl a halált. Mindenki meghal, ezt el kell fogadni.


júl. 1. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem mondom el másnak, hogy mit csinálok, vagy mit tervezek csinálni. Csak szimplán megcsinálom. Nincs szükségem más beleegyezésére sem támogatására.
júl. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy háztartásban élek a férjemmel. Nekem furcsa volna erről nem beszélni, mivel ez az omtatás évekig tart, és nyilván tudnia kell mit csinálok.
júl. 1. 21:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Arról nem volt 1 szó se a leírásban, hogy pont a férjed nem támogat ebben.
júl. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem elöször próbálj meg egy egy-két hónapos praktikumot végigcsinálni, mert hiába érzed, hogy gyönyörü feladat (amiben elvileg igazad van), csak nagyon kevés ember van, aki képes erre anélkül, hogy belerokkanna idövel.

Ha még ez után is úgy érzed, ez a hivatásod, akkor érdemes belekezdeni a képzésbe.

A férjeddel meg ha nem tudsz ilyen témát megbeszélni, akkor az a kapcsolat nem ér semmit.

júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem ismerlek, de nem lehet, h mar tul sok mindent talaltal ki? Esetleg nem csinalod oket vegig? S ezert probalna meg lebeszelni?


Ha ugy erzed, h ez a hivatasod, nem extra teher a csaladnak, akkor kezdd el! Lehet amolyan bizonyitas is fele(juk).

júl. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez most akkor pár évnyi bevételkiesést jelent? Plusz ott lesz még a tandíj? Vannak gyerekek, akiket el kell tartani? Belefér a családi kasszába? Nem igazán írtad le a körülményeket, ez még bármi lehet.
júl. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A felnőttképzés ingyenes az első 2 szakmáig. Nekem ez lesz a második.

A tanulmányok mellett a helyi kórház a képzés alatt már alkalmaz, mint gyakorló ápolót, bérért. Ez alatt nem csak dolgozhatok, de megismerhetem a szakmát közelebbről. Ez előtt pár éve vettem részt képzésen, ahol vagyonőri végzettséget szereztem. Azt is elvégeztem elejétől a végéig. Úgyhogy szó sincs róla, hogy feladnám és nem váltogatom az ötleteimet.


Nincs gyermekünk, nem esünk el bevételtől. Minden körülbelül ugyanilyen lesz, csak más pozícióban fogok dolgozni, mint idáig.

tegnapelőtt 01:08
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os: mivel a kérdezö munkanélküli, NINCS jövedelemkiesés. Az elsö két szakma megszerzése ingyenes.
tegnapelőtt 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lepontoztatok azért, mert feltettem pár kérdést, ami nem volt leírva??? Nem is adtam a kérdésre választ, mi lett lepontozva? A kérdések? 🧐
tegnapelőtt 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!