Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kelet Magyarországon 30...

Kelet Magyarországon 30 felett munkanélküliként már ássam el magam?

Figyelt kérdés

Egyre inkább el vagyok keseredve, és félek, hogy amiatt, mert több éve munkanélküli vagyok sehova nem fognak felvenni. Voltam közmunkákon, de rendes, igazi munkám még sose volt. 50 ezrekért nem egyszer még a túl órát is elvárták. Nem az utcán dolgoztam, de akkor se volt jó. Már elkeseredettségemben már eladói tanfolyamra jelentkeztem, hátha boltosként eltudok helyezkedni, de ott is félek az elutasítástól. Arra is gondoltam, hogy az angolt nyelvvizsgát középfokon lerakhatnám, de nem tudom, hogy sikerülne-e. Bár nem tudom mennyit érnék vele. Még csak jogsim sincs. Úgy érzem elrontottam az életem, mert 30+-osan már másoknak nem ilyeneken jár az eszük, hanem már rég jó állásokat betöltenek.

Gyárba sose akartam menni, úgy voltam vele attól még egy bolti munka is jobb lenne. Persze aki gyárban irodában dolgozik az tök jó, de én csak a műszakos munkára gondoltam, hogy nem szeretném.


jún. 28. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elasni magad. Viszont egyszerre csak egy dologra koncentrálj. Például jó lenne megfogalmazni egy világos, rövid távú célt. Például azt, hogy eladó leszek, élvezem a tanfolyamot. A jogsi és a. nyelvvizsga raer ez után is.


Szüleid mivel foglalkoznak?

jún. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem élvezem, hanem elvégzem. Atírta a telefon. 🤨
jún. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A szüleim gyárban dolgoznak műszakban, ezért sem szeretnék gyárban dolgozni, mint munkás. Láttam hogy ez nem egy jó dolog.
jún. 28. 21:57
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
És hogyhogy eddig nem akartál valami szakmát tanulni? Az írásod alapján egy tök értelmes fiatal vagy.
jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tanultam más szakmát is, de abban nem tudtam elhelyezkedni.
jún. 28. 22:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg városra költözés nem fogalmazodott meg benned? Lehet hogy a tanult szakmád itt keresett lenne.


Másik kérdés, hogy akikről írtál, hogy ismerősök ennyi idősen jó állásban vannak, ők mit csinálnak? Mi a jó állás szerinted?

jún. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
Üdvözöllek a (túl)fogyasztói társadalomban, amibe belenyomorodtál.
jún. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
De ha más munka nincs csak a gyár (persze ha oda felvennének), akkor oda kell menni. Aztán lehet tanulni még mást is.
jún. 29. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Le kell nyeled a békát és el kell menned műszakba. A bolti melóból nem lehet megélni. Átmenetileg oké, diákmelónak oké, de ne építs erre.


Munkaközvetítőn át elmehetnél nyugatmagyarba, ott több a lehetőség. Az első évek kegyetlenek, de aztán ha már megvan a tájékozottságod, jelentkezel rendesen más cégekhez.


De ha persze húzod a szád a műszak miatt... 🤷

jún. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt a nyár, vár a gyár 😂😂🤣🤣
jún. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!