Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hülyeség egy...

Szerintetek hülyeség egy buszsofőr hivatás miatt otthagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Tanárszakra járok, de baromira nem megy, nincs semmi motivációm, igazából az egészből kiábrándultam. Buszsofőr mindig is szerettem volna lenni, szeretek vezetni, kikapcsol. Persze a tanulásról nem mondanék le végleg, de mindenképp olyanban gondolkoznék, ami járművekkel kapcsolatos. Talán megválaszolaltam igazából a kérdést. De hülyeség lenne lépni?
jún. 18. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Mért kéne szenvedni valamiben, amit utálsz, és amit nem akarsz csinálni? Egyáltalán hogy kerültél a jelenlegi egyetemedre? Szülői nyomás?
jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Én 20 éve érzem ezt, szülői erőltetés és 3 diploma után.

Amit csinálnék, amivel most is szívesen foglalkoznék azt éveken át csináltam is ingyen , aztán egy jó ideje szülői nyomásra nem csinálom, végzettségem nincs belőle, csak nagyon magas szintű tapasztalatom, évekkel ezelőttről.

jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szakmaválasztás/váltás kérdése felmerült bennem, kicsit analítikusan gondolkozva az alábbi szempontokat vizsgáltam meg:

1. Mennyire lehet benne elhelyezkedni? Pl szép dolog a régészet, de fogok tudni régészként dolgozni?

2. Reálisan mekkora fizetést kapok? Úgy is meg lehet nézni hogy kezdőként, majd 2-5-10 év után? Hiába akar valaki tanár lenni, hivatástudattal nem tudsz fizetni sehol.

3. Milyenek a mindennapok, munkakörülmények? Egyáltalán milyen mindennapokat, munkakörülményeket akarok? Ha éjjel-nappalos 12 vagy 24 órázás van, élvezem hogy több a szabadidő, vagy gyűlölöm hogy felborul a bioritmusom? Ha irodában dolgoznék, élvezném a "steril" körülményeket, vagy terepi ember vagyok, és megőrülök 8 óra üléstől? Egyáltalán mennyire szeretem ezt az egész munkát, a mindennapi tevékenységeket?

4. Mik az eü. kockázatok? Sofőr munka -> ágyéki porckorongsérv, beszívod a forgalom benzingőzét. Gép előtti munka -> romlik a szemed. De a vegyi anyagokkal való munka, éjszakázás, emelgetés, minden-minden hordoz valamekkora kockázatot. Nem nagyon tudod kikímélni magad, kéréds hogy neked mi éri meg? És itt még nem is beszéltünk a mentális megterhelésről, pl a gyógytornász egészen "egészséges" munka, de annyi tönkrement emberi sorsot látni, ahogy a stroke után felépülő emberről te már tudod hogy soha nem fog járni, de ő megkérdezi hogy mikor futhat újra maratont, vagy a nőgyógyáaszati onkológián mesél neked a hölgy hogy gyereket szeretne, de te tudod hogy már 30-as gyertyát se fog kapni, ilyenek...

5. Meddig fogom tudni csinálni, és mi lesz utána? Könnyen át tudom magam képezni ha már nem megy? Esetleg van a területtől független B tervem?

6. Van karrierút? Tudok hova fejlődni, egyáltalán akarok?

Ezeket a szempontokat pontozom mindig 10/, és innen látom hogy jó döntést hozok-e. De mind közül a legfontosabb hogy szereds amit csinálsz, mert 1 év alatt kiégsz ha olyat csinálsz ahova gyűlölsz bejárni.

jún. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Persze a tanulásról nem mondanék le végleg, de mindenképp olyanban gondolkoznék, ami járművekkel kapcsolatos."


Akkor legyél gépészmérnök vagy közlekedési mérnök.

Ettől függetlenül megtanulhatsz buszt vezetni és afféle Jolly Jokernek megmaradhat ez a képzettséged, de azért elsősorban mérnökként próbálj karriert csinálni. Pl. egyetem alatt ez lehet jó mellékkereset is.

jún. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4. Hát, kettes matekkal nehéz lesz. Mondjuk nem vettem sose komolyan, de akkor teljes újratervezés kell, a nulláról.
jún. 18. 17:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, én azt gondoltam reál tanári szakon vagy és a reál tárgyakból általában jó vagy.

Megkérdezhetem, milyen tanári szakot végzel?

Miért tűnt jó választásnak annak idején, és mi nem tetszik benne most?

jún. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a sofőrködésben megérzed a "Flow-érzés"-t, akkor nem.
jún. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6. Full humán. Biológia-történelem. Miért választottam? Mert bioszból, töriből sikerült legjobban az érettségim. Nem volt valami céltudatos választás.
jún. 18. 19:29
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
mindkettő hatalmas karrier
jún. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, szerintem vágj bele a buszsofőri karrierbe. Én is egyetemista vagyok, de mindig azt mondom, ha olyan munkát kéne végeznem, amihez nem kell diploma, buszsofőr lennék. Sokat utazok távolsági járaton, egy külön világ. Imádom ahogy a sofőr leszáll, segít betenni a csomagom, van egy két jó szava vagy kedves mosolya hozzám. Hál' Istennek én főleg ilyenekkel találkozom, persze tudom, vannak nem ilyen kedvesek is. A munka kettőssége is tetszik: egyrészt van állandóság, hiszen valószínűleg ugyanazokat a járatokat fogod csinálni (pl Budapest-Kecskemét, nyilván attól is függ, hol laksz), ugyanakkor nincs két egyforma út: új utasok, a forgalmi viszonyok is változhatnak (útépítés, baleset, lakodalmas menet), más a táj...

A fizetésük is elég jó, saját ismeretségi körömből tudom, hogy bőven átlag felett keresnek (tanárként lehet a felét se kapnád). Persze egy kamionos többet keres, de a feladat is más, sokkal egyhangúbb, több száz km-en vezetni, sokszor a településeket is elkerülve, az otthontól is még többet kell távol lenni...

Úgyhogy én bíztatlak, hogy válts. Persze lesznek kellemetlenségei is a munkának (a járatoknak éjjel és ünnepnapokon is menni kell, a vezetőség mindig kitalál valamit,stb.), de szerintem egyáltalán nem rossz munka.

jún. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!