Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire “elvárás” hogy ki...

Mennyire “elvárás” hogy ki kell venni a fülhallgatót boltban a kasszánál?

Figyelt kérdés

Vettem egy új fülest amin van “transparency” mód, vagyis tökéletesen hallom a külvilágot, ha meg is állítom a zenét akkor tényleg olyan mintha ott se lenne, simán lehet beszélgetni.


Szóval itt a nyár és több nyári ruhámon nincs egyáltalán zseb. Ilyenkor nem igazán tudom hova rakni a fülest amíg fizetek. (Kezem tele az 1-2-3 bevásárlós szatyorral, telefonnal, mostanában esernyővel is, stb) Elejteni nem nagyon akarom, letenni a szalag mellé a koszos pultra biztos hogy nem fogom.


Ha megàllítom a zenét, transparencyt kapcsolok, láthatóan figyelek a pénztárosra, kommunikálok vele, meghallom amit mond stb, akkor mennyire bunkóság a fülemben hagyni a fülest? Mennyire lenne elvárt hogy kivegyem?

(Akik kiveszik: hova rakjátok addig?)


jún. 11. 16:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
19%
Akaszd a nyakadba vagy a füledre.
jún. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

En sem szoktam mindig kivenni, illetve mint diakmunkas kasszas, lattam mas tobb embert is fulhallgatoval, es nem szokott zavarni, amig hallja amit mondok.

Van jobb dolgom is, mint az emberek fulenek a nezese, peldaul a kasszazas (ha mar ott ulok) 💀

jún. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Voltam kasszás, és ha köszön a jómadár, reagál arra, amit mondok, akkor igazából leszartam. Engem inkább az cseszett fel, mikor anyira a díszlet részének képzeltek, hogy a telefont se voltak hajlandóak tartani, vagy letenni addig a 10 másodpercig, amíg lecsippantom a kártyájukat, és visszaadok.

Vagyok most vásárló, praktikus okokból szintúgy a fülemben tartom a fülhallgatóim, annyi, hogy az enyém csak simán vezeték nélküli, nincs rajta zajszűrő mód, csak megállítom a zenét, amíg a kasszással kommunikálok. Az a tapasztalat, hogy amíg láthatóan figyelek rájuk, köszönök, használom a kérem-köszönöm szavakat, érintem a fizetőeszközt, szóval nem vagyok egy telibevert sudribunkó, addig tesznek rá.

jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem illik kivenni, ahogyan a napszemüveget is illik levenni, ha valakivel beszélsz. Alap dolog, hogy megadod a másiknak a tiszteletet, főleg, ha ő is neked. Ő nem tudhatja, hogy te nem hallgatsz semmit, vagy hallod őt, simán gondolhatja, hogy bszol arra, amit mond.
jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
15, ??
jún. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell kivenni, ha láthatoan figyelsz rá, köszönsz neki, válaszolsz. Lehetne az akár hallókészülék is, semmi köze hozzá, mi van a füledben.
jún. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
46%
Alap, hogy ilyen helyzetekben nem a droid énjét mutatja az ember, hanem a humán énjét. Nincs ekkor mobilozás, játszás, fülesezés, hanem odafigyelés van a folyamatokra. Utána már lehet folytatni az előző témát.
jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
31%

Amíg hallod, mit mond a pénztáros, teljesem mindegy szerintem. Egyébként meg őszintén..számít, hogy vmi agyoniskolázott pénztáros droid mi zavar és mi nem? Mi köze hozzá? Egyébként meg Aldiban a kasszások is sokszor pofáznak fülesen keresztül, mikor kiszolgálnak, ennyi erővel nekem is lehet halaszthatatlan dolgom telón.

De sokat azért ne várj kasszásoktól. Múltkor az egyik megkérdezte az Aldiban, hogy vagyok-e 18 :D (30 felett vagyok, és fiatalabbnak nézek ki, na de azért nem 17-nek).

A másik kasszás pedig megkérdezte, h annyi-e a visszajáró..Az is érdekes volt, hogy én is megszámoltam.

jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igen vezeték nélküli, azt nem tudom “akasztani” sehova.


#14

Mondjuk belegondolva egy csomó boltban a kasszások is fülest használnak munka közben (egymással kommunikálni) szóval kölcsönös lehet 😅

jún. 12. 10:00
 20/23 A kérdező kommentje:

#18

30 vagyok, nem tudok alkoholt venni anélkül hogy kérnék a személyim 🥲 ezt én se értem, azért nem nézek ki kamasznak egyáltalán..

jún. 12. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!