Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeretnél majd gyereket? Ha...

Szeretnél majd gyereket? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés

Én nem akarok szülni. Még kiskamaszként eszembe jutott "majd egy nap" anyának lenni, de aztán évről évre ment el tőle a kedvem. Szóval, én azok közé tartozom, akinek soha nem lesz. Sokszor már magamhoz sincs türelmem, az embereket hihetetlenül megutáltam, többre tartok egy macskát vagy kutyát, szívesebben foglalkozok tíz-tizenévig az aktuális állatommal, mint minimum tizennyolc évig és amíg élek között egy gyerekkel. Alkalmatlan lennék anyának, ezt én felvállalom, nem is cseszek ki a gyerekkel, hogy csinálok. Na meg, a helyzetem sem gyerekbarát. Egy kicsi, másfél szobás saját lakásom van, enyém kisszoba, apám a nappaliban alszik a kihúzható kanapén már tizenéve. A fizetésem kb 270 ezer, néha több, néha kevesebb, beosztás és ünnepi napoktól függ. Nem eszek aranyat, apám sem eszik aranyat, mégis a boltban hagyunk rengeteg pénzt egy olyan közepes, mintsem nagy bevásárlásért. Nekem nincsen bérletem, közeli a munkahelyem, tárasági nem vagyok, hogy bármire kelljen, itazgatni sem szoktam, egy tizessel több marad. Még ha bennem is lenne, hogy na, anya szeretnék lenni, nem látok mire. Ha lenne párom, és neki nincsen saját lakása, akkor vagy együtt szopnánk egy átkozott albérletben, vagy a nagy összetartozásban elköteleződünk húsz évre egy szutyok panel vagy ház kifizetésére. Ugye jó, ha az embernek saját szobája van, nem másfél, hogy az egyik ember a nappaliban nyomorogjon, mint apám, szóval két szoba legalább kellene. A panelt utálom, nyáron meg lehet halni, drága is, télen túl hideg (tizennégy éves koromig éltem benne). Én is voltam fiatal, azok az árak már csak drágábbak lesznek, szóval borítékolható, hogy lemondások sora és sok-sok stresszes gondolkodás, hogy hogyan legyen jó, hogyan a legjobb, hogyan kevésbé rossz. Teljesen alkalmatlannak látom a dolgokat egy kiegyensúlyozott és békés életre. Ha netán én is úgy járnék, mint apám, aki nulla segítséggel, egyedül nevelt fel engem, mert anyámnak nem jött össze a gyereknevelés, gyerektartás gyanánt pedig nehezen utalt 10 ezer forintot, évekig annyit se, hát az gyönyörű lenne. Az oktatás pocsék, az egészségügy f**, magánban minden drága, megfizethetetlen. Akinek vágya, hogy családot alapítson, gyereket neveljen, teljes mértékig elfogadom, de amit látok magam körül, rengeteg kolleginát és kollégát, engem még inkább elborzaszt. Volt, aki önzőnek nevezett, hogy nem mondanék le semmiről, de nem értem. Miért kéne lemondások sorozata? Miért alapvető egybekötni a lemondást a gyerekneveléssel? Nem azt mondom, ha kell, akkor a gyerek javára, persze, de úgy veszem észre, hogy gyakran van ez, és már alapvető összemosni ezt a kettőt.


Nagyon kíváncsi vagyok a válaszaitokra, hogy ti a saját életetekben hogyan viszonyultok a gyerek témához!


máj. 30. 19:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11%
Hm....
máj. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%
Én akarok szülni. Még csak 17 éves vagyok, régen eszembe jutott, és elképzeltem a teljes szülésemet. Azóta minden nap eszembe jut ez a téma.
máj. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%
Gyerekhez nem kell szülni...
máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%
Én sem akarok szülni, de az ilyen a szar sem elég büdös hozzáállású savanyú Jóskáktól rosszul vagyok, mint a kérdező, akinek csak ömlik a szájából a szenny csupa olyan dologra, amit meg sem élt még (nem feltétlen gyerek, párkapcsolat, elköteleződés, lakásvásárlás stb stb).
máj. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem akarok gyereket. Nem lennék jó apa, rossz apát pedig egy gyerek se érdemel.
máj. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
Nem szeretnék: rossz ez a világ: azért, hogy szenvedjen, meg minek?
máj. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%

Mert utálom a gyerekeket. Nem akarok terhes lenni, szülni. Rohadt undorító az a ráncos segglyuk has ami terhesség után marad, na meg az alagút punci.

A kirohadó fogak és gerinc gondok se vonzók.

Apucika az esetek nagy részében lelép, a gyerek az anyával marad.

Nem akarok 2 helyen dolgozni hogy eltarthassam. Ha apuka néha megjelenik szökőévente 1x, amúgyis ő lesz a kedvenc szülő ( 10/10 ezt látom).

Meddig is tartsam a gyereket? Ja, amíg megdöglök. Majd a nyakamba vállal unokát, nem költözik el soha mert "spórol saját házra". Tarthatom a csipet csapatot majd. Anyakocácska nem fog dolgozni, mert otthon kell lennie a gyerekkel. Majd én dolgozok helyette is. Huuuupsz besikeredett a második unoka is!

Kell a fenének ez a sors. Inkább tartok macskát.

máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Seila ***** válasza:
54%

A fennmaradás nagyobb dolog mint terhesnek lenni és szülni.

Én sem akarok gyereket, legalábbis most így gondolom.

A gyereknevelés egy életre szól.

Sok az egyedülálló anya, mert a pasi lelépett, így magára maradt a gyerekkel a vele járó gondokkal stb.

máj. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
48%
100%-ban egyetértek veled. A fene se akarja még egy (két) ember életét elbaszni, erre a világra meg kár még egy lélek...
máj. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%

Jó, jó, értjük, 💩 az életed.

Én se vállalnék ilyen körülmények közé.

Ugyan én megtehetném, hogy vállalok, de nagyon élvezem, hogy a hétvégék szabadok, nem dörömböl az ajtón a gyerek, miközben a wc-n ülök, vagy játszik este örsögűzőset és hányja pörgő fejjel sugárba a szobát. Megnézhetek egy jó sorozatot, elmehetek különösebb rákészülés nélkül kirándulni, stb.


Szóval én a jó oldalát nézem a gyerektelenségnek, nem azt, hogy miért nem lehetséges.

máj. 31. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!