Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nettó 400 ezer forint épp...

Nettó 400 ezer forint épp arra lenne elég, hogy kijöjjek egy hónapban, velem van a baj, vagy tényleg ennyire kevés ez a fizetés?

Figyelt kérdés

Otthon élek még a szüleimmel, mivel pályakezdő vagyok, és egyenlőre még elvagyok itthon, kíváncsiságból elkezdtem tudatosan odafigyelni a költségeimre, hogy ez a fizetés mire lenne elég ha mondjuk elköltöznék egy albérletbe.


Nem fővárosi árakról beszélek, és egyedülállóként számolok:


Egy 1,5 szobás albérlet a környékünkön 120 ezer forint + rezsi, ami legyen mindennel együtt (telefonszámlával, előfizetésekkel együtt mondjuk 50 ezer forint) -> összesen 170 ezer forint

9 ezer forint a megye bérlet

15 ezer forint a kondibérlet

amit költöttem a hónapban 1 főre a boltban (alapból nem csak magamnak szoktam főzni és vásárolni, de most kíváncsi voltam, hogy a kaja mennyiből jönne ki nekem) -> 85 ezer forint

A havi diákhitelem -> 35 ezer forint


És azzal számoltam, hogy ilyen egyéb nem fix költségekre elmenne mondjuk havi 60 ezer, ami lehet bármi, kell új cipő, esetleg szülinap, vagy valakivel elmenni szórakozni, vagy étterembe, vagy fürdeni, és így hónap végére -4000 forintban lennék.


Természetesen most az albérlet árát félretudom tenni sőt még többet is, illetve a diákhitel is már csak 1,5 évig lesz aktuális, de akkor is szomorú lettem, hogy ha elköltöznék itthonról, akkor csak vegetálni tudnék, vagy költözhetnék egy szobába közös albérletbe mással, de akkor meg már inkább a szüleimmel lakok együtt mint idegen emberekkel.


máj. 24. 13:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"nem volt aki a 400 nettó közelében lett volna"


De azok gondolom nem is albérleten éltek és/vagy van párjuk akikkel felezik a költségek egy részét.

máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Másfél szobáért 120-E konkrétan rohadtjó és olcsó, oda mehet egy család vagy 3 fős baráti társaság! Egyedül eszembe nem jutna. Még párommal is garzont néznénk, ha néznénk. (Gyerek nélkül vagy átmenetileg.)


Anyummal és párommal lakok, csak páromat számolva kettőnk összes pénze 400-E alatt van, most fizetés előtt 1 héttel és utazás után 1 héttel is van még pénzem. Erősítem a többieket, hogy valahová irreálisan eltűnik neked vagy rosszul számolsz.


35/F

máj. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
52%
A legtöbben csak álmodnak ilyen fizetésről, mégsem élnek olyan rosszul, csak nem szórják a pénzt. Napi majdnem 3000 Ft kajára... 2000 (havi 60 ezer) Ft "nem fix költségekre"...
máj. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

12+

S nem pénzel minket anyum, nem mamahotel. Mielőtt még valami okos kitalálná! Én fizetek többet a rezsibe.

máj. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül ebből nem jössz ki akkor valami nálad nem stimmel. Mi ketten a férjemmel élünk havi nettó 423 ezerből + 2 kiskutya, és ebből kb 30-40 ezret el sem költünk.
máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
62%

"(havi 60 ezer) Ft "nem fix költségekre""


Ezt mindenki túlzónak tartja, de annyira azért nem magas összeg. Elmész egy fogtömésre lassan többe kerül. Elromlik a telefon, rögtön 100-150 ezer kiadás. Beteg leszel, csak az orvosságok 10+ ezres tételek.


Karácsonykor veszel magadnak valamit, vagy családodnak aztán meg is van több havi kiadás.

máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul szerintem a kaja 85-90 ezer elég optimista. Ehhez hozzájön a bevásárlás többi része, tisztítószerek, egyszeri kiadások azzal inkább lesz 120-130 ezer.


Nyilván ettől függetlenül is, ha mindent összeadok akkor is van 20-30 ezer Forint difi a kérdező számításában és egy átlagos hónapnak valahol 350 körül meg kellene állnia.

máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
#16 Ezek alkalmi kiadások, többnyire légből kapott példák, havi 60 ezer inkább szórakozásra megy el szerintem.
máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
47%
17: Nekem 70-ezren belül megvan a kaja. Tisztítószer pedig nem fogy minden hónapban.
máj. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
46%
18. Hát, aki egymaga eltapsol havi 60 ezret az ne csodálkozzon ha nem jön ki abból a pénzből ami 2 embernek is elég.
máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!