Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire érdekel, hogy mások...

Mennyire érdekel, hogy mások mit gondolnak rólad?

Figyelt kérdés
máj. 22. 22:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ma már nem érdekel.
máj. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
59%
Engem nagyon is érdekel. Szinte már szorongok miatta. Sajnos olyan szinten, hogy befolyásolja az énképemet. Gyermekkori negatív tapasztalat alapján alakult ez ki. Én hiába tudom, hogy milyen vagyok, úgyis a többség szava dönt, ezért nem mindegy nekem.
máj. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Már megtanultam ilyen téren szelektálni, fontossági sorrendet állítani.

Tini korom végéig olyan szinten megfelelési kényszeres voltam, függtem mások véleményétől, de még a random, számomra ismeretlenekétől is, hogy az már szerintem az egészségtelen szintet verdeste. Aztán kellett pár átvitt értelmű pofon, amik következtében sikerült felfognom, megértenem, ezért miért rossz megközelítés.


Azóta tudom, hogy nem szabad, hogy mindenki véleménye ugyanannyira legyen fontos, vagy, hogy egyáltalán fontos legyen. Így pl. magánéleti téren jelenleg csak a szüleim, illetve legközelebbi barátaim véleménye fontos, a többieké nem érdekel. Munka, iskola körül pedig az ottani embereké számít, de változó mértékben.


Már tudom, ki az, akinek a szavára szabad hallgatni, és tényleg jót akar nekem, illetve tudom azt is, kivel érdemes vigyázni. Ugyanakkor az építő kritikára, ami tényleg jó szándékkal jön, még így is nyitott vagyok. A hibáim nagyjával (?) tisztában vagyok, és igyekszem is rajtuk javítani, vagy épp, megszüntetni őket, de ehhez elengedhetetlen egy külsős perspektívája is.

máj. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!