Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az idősebb korosztály (70+)...

Az idősebb korosztály (70+) miért ilyenek?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, de egy rokonom, aki 70 + éves, nem tudja kezelni az okostelefont. A számítógépet, laptopot meg sem közelíti, nemhogy oda ülne melléjük és próbálná a kezelésüket megtanulni.

A telefonon (amelyik nem okostelefon) nem tudja az SMS-eket elolvasni.

Idegeneknek azt mondja, neki nincs telefonja - mindenki teljesen elképed.

Nincs vezetékes telefonja sem (ezt tudná kezelni.)

Ez engem rettenetesen bosszant.

Anyósom, apósom dettó ilyenek, ők sem tudják az okos eszközöket kezelni, SMS-t olvasni sem.


Ezek a dolgok annyira idegesítenek, de minél jobban próbálnám őket tanítani, annál inkább elzárkóznak.

Így nem lehet élni a 21. században.....


máj. 15. 13:38
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Embere válogatja, de a legtöbb idős embernek egyszerűen sok. Idővel az agy képessége a tanulásra telítődik. Minél összetettebb egy új tanulnivaló, annál nehezebb átlátni. Számukra egy ilyen rendszer megtanulása egyszerűen rengeteg energiát és időt vesz igénybe. Mindeközben olyanokról beszélünk, akik már úgymond végigküzdötték az életüket, a maradék időben pusztán nyugalomra vágynak, így nem is igazán látják indokoltnak egy egészen új rendszer megismerését.

A te szemszögedből az a teher, hogy helyettük kell az ilyen platformokon kommunikálni, az ő szemszögükből meg az a teher, hogy egy olyan dolgot akarsz nekik megtanítani, amit ha hónapokig tanulnak, esetleg eljutnak odáig, hogy heti szinten eggyel kevesebbszer kell a segítségedet kérniük. Te azt látod, hogy a rengeteg intézendő dolog mellé ez még egy púp a hátadra, ők azt látják, hogy te két másodperc alatt megoldod, amivel ők két hete küzdenek. Számodra ez a mindennapok része, az egész világot így éred el, számukra ez egy kis újdonsága a világnak, egy keskeny szakterület, amelynek te vagy a hozzájuk legközelebbi szakembere.

máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

Anyósoméknak van mobiltelefonjuk, nem okostelefon, hanem a szimpla hordozható mobil. Ezt otthon hagyják a vezetékes telefonjuk mellett. A mobilhoz sem értenek igazán.

A közjegyző azért cseszegetett engem, mert hívta őket, de nem vették fel a telefont. Először hívta őket kb. 8.30h-kor, majd rám telefonált 11.00h-kor, hogy nem veszik fel sem a vezetékes számot, sem a mobilt. Mivel hivatalos személyek meg akarják nézni a hagyatékiban szereplő tanyát és nincs aki oda beengedje őket: ott toporognak a zárt bejárat előtt. Mondtam a közjegyzőnek, hogy én éppen Szegeden vagyok és az ócsai tanyát nem tudom nekik Szegedről kinyitni.

Ebben az esetben a mobiltelefont igazán vihették volna magukkal, mivel elég sok hivatalos ügy intéznivaló volt akkor tájt és ez az ő ügyük volt, nem az én ügyem.

Ami anyukámat illeti: viszolyog a telefontól, a számítógéptől. Mondtam neki, legalább vezetékes száma legyen, mivel sürgős esetben tudjon szólni ha szükséges a 112-es számra vagy az 1830-as számra.

máj. 27. 11:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!