Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az idősebb korosztály (70+)...

Az idősebb korosztály (70+) miért ilyenek?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, de egy rokonom, aki 70 + éves, nem tudja kezelni az okostelefont. A számítógépet, laptopot meg sem közelíti, nemhogy oda ülne melléjük és próbálná a kezelésüket megtanulni.

A telefonon (amelyik nem okostelefon) nem tudja az SMS-eket elolvasni.

Idegeneknek azt mondja, neki nincs telefonja - mindenki teljesen elképed.

Nincs vezetékes telefonja sem (ezt tudná kezelni.)

Ez engem rettenetesen bosszant.

Anyósom, apósom dettó ilyenek, ők sem tudják az okos eszközöket kezelni, SMS-t olvasni sem.


Ezek a dolgok annyira idegesítenek, de minél jobban próbálnám őket tanítani, annál inkább elzárkóznak.

Így nem lehet élni a 21. században.....


máj. 15. 13:38
1 2 3 4
 21/32 Katona Dius ***** válasza:
100%
Te főnként az okostelefonra hegyezted ki a dolgokat. Sima nyomógombos még lehetne nekik. Az orvos úgysem smsben kommunikál velük. Azt viszont én sem értem, miért nincs nekik olyan. Azon el lehetne őket érni, nem neked kellene mindennel foglalkozni.
máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
89%
Butatelefonnal is az a baj, hogy töltögetni kell és tuti elfelejtik, elrakják, elhagyják. Én egy vonalast szereltetnáék be. Azt legalább tudják használni.
máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki ilyen egyébként. Nekem 71 éves édesanyámnak saját tabletje van, azon netezik, sorozatot néz, facebookozik, van skypeja is, meg okostelefonja is. Kifejezetten ő akarta megtanulni.
máj. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Én most már csak azt nem értem, hogy miért van a te telefonszámod megadva mindenütt? A közjegyző pl. miért nem a feleségedet hívta? Az ő szüleit akarta elérni, nem?

Tiltsd le a számokat, vagy ha nem teszed, akkor ne nyafogj.

máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy meg néha átok, ha egy idős ember kezébe ilyesmi kerül. Az anyám képes volt éjjel 2-kor sms-t küldeni a semmiről. És olyan telefonszámlákat generált, hogy dobtam egy hátast.
máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
89%

"Ez engem rettenetesen bosszant."

Az a te bajod, hogy ilyeneken bosszankodsz.

Szedjél hangyát boxkesztyűben, attól megnyugszol.


"Így nem lehet élni a 21. században"

De látod hogy lehet.

máj. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, lehet jópofának tartják ezt a makacs viselkedést.

A 85 éves mamám tud mobiltelefont használni, telefonálni, smst írni...pedig nagyon rosszul lát. Érdeklik az új dolgok.

A lánya, 60-65 éves. Nem tud smst olvasni, írni és telefonálni se. Szinte büszke rá. Több ilyet is ismerek, mind büszkék erre az analfabétizmusra.

Mintha különbek lennének a mai modern emberektől.

máj. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
76%

Lehet offnak tartjátok, de a modern dolgkohoz való hozzáállást szemlélteti.

A 80-as évek végén vitába szálltam egy kolléganőmmel, hogy ő márpedig nem hajlandó számítógépet használni, megtanulni stb. Váratlanul feltettem neki a kérdést:

– Mennyi az idő?

– Fél három, mondja.

– Mit csináltál most?

– Megmondtam a pontos időt.

– Nem. Te most számítógépet használtál. Nagyon egyszerű, és nagyon cél, de mégis csak az.

A Windows sem sokkal bonyolultabb, ha az első pár lépésen túl vagy.

máj. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
75%
1*ű: nincsenek rákényszerülve a használatára. Tanítsd meg őket rá:)!
máj. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Te is ilyen lennél ha 60 évesen lattal volna először okostelefont
máj. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!