Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az idősebb korosztály (70+)...

Az idősebb korosztály (70+) miért ilyenek?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, de egy rokonom, aki 70 + éves, nem tudja kezelni az okostelefont. A számítógépet, laptopot meg sem közelíti, nemhogy oda ülne melléjük és próbálná a kezelésüket megtanulni.

A telefonon (amelyik nem okostelefon) nem tudja az SMS-eket elolvasni.

Idegeneknek azt mondja, neki nincs telefonja - mindenki teljesen elképed.

Nincs vezetékes telefonja sem (ezt tudná kezelni.)

Ez engem rettenetesen bosszant.

Anyósom, apósom dettó ilyenek, ők sem tudják az okos eszközöket kezelni, SMS-t olvasni sem.


Ezek a dolgok annyira idegesítenek, de minél jobban próbálnám őket tanítani, annál inkább elzárkóznak.

Így nem lehet élni a 21. században.....


máj. 15. 13:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%

Apám 92 évesen ment el 2021-ben. A covid vitte el, nem a kütyük hiánya. Teljesen képben volt a világ történésivel kapcsolatban. Műszaki beállítottságú, egész életében telefonközpontok fejlesztésén dolgozott.

Igaz, a digitális világ már bőven a nyugdíjas éveiben köszöntött be.

Magas kora ellenére szellemileg, testileg teljesen rendben volt. Tudod, mit nem értett?

A nem szekvenciális tévézést (Mit nézel? Mondom a címét. Melyik adón megy? Egyiken sem), a másik, honnan tudja a telefonom, ki mikor született, mikor megy a vonat, hogyan tudok szállást foglalni rajta.

máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
17%

Steigervald Krisztián generációkutatónak van fent több youtube-videója, ha érdekel a téma.

De neked tényleg az az alapbajod, hogy postagalambnak használnak. Amíg hagyod. Még az is megeshet, hogy ha nem kapnak meg pár üzenetet, csak rászánják magukat legalább egy vonalas telefonra.

máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Szervizmérnök úr ***** válasza:
85%

10.

Ennyi, most már nyitott könyv vagy. Nem tudtad értelmezni, kontextusba helyezni, hogy 3. beírás miről szólt és miért.

Így már érthető (számomra), hogy miért gondolkodsz ilyen furcsán.

máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

És mégis miért idegesítenek?

Egy vonalas telefonra azért beszéld rá őket, hogy tudjanak segítséget hívni, ha baj van.

máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
90%
Mert nem érdekli az adott személyt. Anyám 67, van laptopja, tablete, mobilja, tudja is kezelni mindet, bár van amiben nem profi. (A screenshot pl nem megy neki, így a mobiljaval fényképezi le a tabletet 😍) Anyósom 72, ő nem ért egyikhez sem, nincs neki és nem is érdekli. A szomszedasszonyom 86, neki tablete és mobilja van, nagyon profi
máj. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Most hívott a betegszállító és az idős hozzátartozómat kereste, akinek nincs telefonja.

Mondtam neki, én munkahelyen vagyok, tehát csöngessen és vagy kinyitja az ajtót, vagy nem.

Tegnap a háziorvos telefonált, nem nekem, mondta is, hogy az idős hozzátartozómmal beszélne, mondtam neki, du. 16.00h után tudok vele beszélni, mert dolgozom, akkor tudom átadni az üzenetet.

Hívtak egy hete az onkológiáról, nem én járok oda kezelésre, de mondtam, délután tudom átadni az üzenetet.

máj. 15. 14:51
 17/32 Duke81 ***** válasza:
87%
Majd ha te is 70+os leszel meglátjuk mennyire akarod követni a legújabb teknikai vivmányokat! Ennyi évesen már teljesen máshogy gondolkodnak az emberek mint huszonévesen, konkrétan leszarják az új dolgokat. El vannak azzal, hogy kihúzzanak még pár évet mielött beadják a kulcsot.
máj. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Öcsém még ennyire sem lenne hajlandó, mint én, hogy az onkológiától kezdve a háziorvoson át a szerelőig senki nem engem keresne, hanem a telefon nélkülieket, aztán meg ha nem tudom időben átadni az üzeneteiket, mert dolgozom, akkor meg jön a felháborodás, hogy " de hát telefonáltam és mondtam...." igen, nekem, csak én éppen dolgozom és nem funkcionálok minden órában üzenetrögzítőként.
máj. 15. 15:00
 19/32 A kérdező kommentje:

Anyósomékat kereste legutóbb például a közjegyző telefonon. Mivel nem érte el őket, hívott engem. Én éppen Szegeden voltam, anyósék Budapesten. Telefon és számítógép nélkül talán postagalambbal vagy füstjellel tudtam volna üzenni nekik, de persze így nem tudtam volna hová küldeni a füstjelet, mert fogalmam nem volt, hová mentek.

Cseszegetett a közjegyző kb. egy óra múlva, hogy nem tudja őket elérni és csináljak valamit.

Én meg letettem a telefont, mert elegem van, hogy mondván, ahogy itt a hozzászólásokból kitűnik, nagyon el lehet lenni telefon és minden kütyü nélkül a 21. században.

máj. 15. 15:02
 20/32 anonim ***** válasza:
81%
A szomszédokkal rosszban vagytok?
máj. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!