Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél ha egy roma lakta...

Mit tennél ha egy roma lakta településen takarásból az autód elé szaladna egy roma gyerek és véletlen elütnéd?

Figyelt kérdés

A gyereknek látszólag nem lenne nagy baja, de nagyon hangosan elkezdene sírni/már már üvölteni, amire elkezdenének kijönni a házakból az emberek.


Mit tenné ebben a helyzetben? Ott mernél maradni?


máj. 14. 08:02
1 2 3 4
 31/35 anonim válasza:
85%

#25 Vicces, hogy te posztolgatod a példát a bizonyításról, aztán leírod, hogy kötelező bizonyítani. Össze vissza beszélsz.

Esküszöm azok az emberek, akik az érvelési hibás weboldallal érvelnek, reménytelen alakok.

Alapból köze nincs az egésznek érveléshez. Ez nem érvelés volt, hanem egy jogszabály. A bíró előtt is elővennéd ezt a honlapot? Mi nem érhető abban, hogy AKI ÁLLÍT, AZ BIZONYÍT. A vádlott sofőr nem állít semmit, a károsult szülők állítják, hogy a sofőr ütötte el a gyereket. Inkább az általános logikádon csiszolgass.

máj. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
0%
Én beszélek össze-vissza? Talán nem tudsz szöveget értelmezni. Ha valaki azt mondja bíróságon, hogy késsel jöttek neki, akkor azt bizonyítani is tudni kell. Gondolod, hogy majd csak úgy bemondásra elhiszik és súlyosbító tényezőként el is fogadják az üres szavakat? Pont erről beszéltem korábban is, hogy ha van bizonyíték, akkor megállhatja a helyét az önvédelemből történő továbbállás, de ha nincs semmi, akkor sok sikert, lehet évekig pereskedni, hogy miért hagytad cserben. Sőt, ha hamisan állítasz valamit és bizonyítják az ellenkezőjét, akkor az hamis tanúzás. Bíróságon ott lesz 10 roma veled szemben, akik egymást erősítik meg, hogy nem volt náluk kés. Te meg ott állsz majd egyedül a saját szavaddal, hogy igenis volt náluk. Megérte bekamuzni akkor? Aki ezt a hülyeséget írta, azt pontozzátok le, ne az én válaszomat!!!
máj. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 bazaltkaroly ***** válasza:

#32 Egyébként ebben is van igazság nem tagadom. Itt már mindenki maga mérlegeli, hogy vagy letudja a börtönt, vagy évekig bíróságra jár.

Nem tudom pontosan, hogy hamis tanúzásnak számít-e, mert nem mást védesz a hazugsággal, hanem magadat, és a jogszabály kimondja, hogy senki sem köteles magadra terhelő vallomást tenni. Azt tudom, hogy ha beismerő vallomást tesz a vádlott, akkor az enyhíthet az ítéletén. Valószínűleg van ezekre az esetekre is szabály, de ebbe már nem akarom beleásni magam.

Ha tíz ember vall ellene, akkor hivatkozhat az ügyvéd arra, hogy mivel rokonok, barátok, így elfogultak, és egymás hátát védik.

Az a helyzet, hogy rengeteg kimenetele lehet az ügynek, és inkább reménykedjünk abban, hogy senkinek nem kell kipróbálnia a valóságban.

máj. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 bazaltkaroly ***** válasza:

#32 De egyébként most ugyanazt írtad le, amit én. Bizonyítani kell az állítást, ami ebben a kitalált helyzetben a gyerek családjának a feladata, illetve a hatóságé. Nem értem akkor min vitatkozunk.

Én csak azt nem értem (ha egyáltalán te írtad), hogy hogy jön ide a "bizonyítás áthárítása" téma. Ez nem ide tartozik, hanem egyszerű vitatkozásokhoz, én pedig jogszabályokról beszéltem.

Például:


Aladár és Béla a Holdról vitatkozik.

Aladár: Én szerintem a Holdon vannak földönkívüliek.

Béla: Már az ember többször járt a Holdon, és folyamatosan vizsgálták is, de nem találtak idegeneket. Van esetleg valami bizonyítékod az állításodra?

Aladár: Nem, te bizonyítsd, hogy nincs élet a Holdon.


Ez áthárítás, mert Aladár állítja, hogy van földönkívüli a Holdon, de mégis Bélára hárítja a bizonyítást terhét.

máj. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
85%
Ez a roma-paradoxon. De ha valaki veszélyeztetve érzi magát az adott helyzetben, akkor jogosan elhagyhatja a helyszínt, persze az esetet jelentenie kell a hatóságok felé stb. Nem kell semmit bizonyítania (kést látott stb) : fenyegető magatartásúnak ítélte meg az adott helyzetben felé közeledő személyeket stb -jogosan.
máj. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!