Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél ha egy roma lakta...

Mit tennél ha egy roma lakta településen takarásból az autód elé szaladna egy roma gyerek és véletlen elütnéd?

Figyelt kérdés

A gyereknek látszólag nem lenne nagy baja, de nagyon hangosan elkezdene sírni/már már üvölteni, amire elkezdenének kijönni a házakból az emberek.


Mit tenné ebben a helyzetben? Ott mernél maradni?


máj. 14. 08:02
1 2 3 4
 11/35 bazaltkaroly ***** válasza:
94%

Én szerintem a 4-es megoldása a legjobb.

Én megállnék, miközben megbizonyosodom, hogy az ajtók zárva vannak. Ha látom, hogy agresszíven jönnek ki az ottaniak, akkor továbbmennék, és hívnám a rendőrséget, aztán megmondanám, hogy elém szaladt egy gyerek, és a lakosok fegyverrel jöttek ki, így elhagytam a helyszínt, mert féltettem a testi épségemet, de megadom, hogy hol vagyok, és visszamehetünk együtt. Így nem lehet teljes mértékben azt mondani, hogy cserben hagytam a sérültet, és valószínűleg meg fogják érteni, hogy nem akartam ott maradni meghalni.

máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
70%
Visszatolatnék, aztán kuplung nagy gáz.
máj. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 bazaltkaroly ***** válasza:
93%
#10 Nem hiszem, hogy utánad mennek, csak látszatra ilyen bátrak, de ha mégis, akkor addig mész, amíg nem jutsz el egy biztonságos környékre, és onnantól megmondhatod a rendőröknek, hogy üldöztek és az életedre törtek, hiába próbáltál segíteni. Nem vagy köteles megöletni magad.
máj. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Mad Max2 ***** válasza:
92%
Ha látom hogy jönnek elő a dakoták, akkor egyenesen a rendörségre hajtanék és ott elmondanám mi történt és miért jöttem el...
máj. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
80%

"Ha tovább hajtasz a rendőrség megb@sz cserbenhagyásért"


Ha telefonálsz, és segítséget hívsz, onnantól nem fog senki "megb@szni", hiszen jogilag senki nem kötelezhet a saját életed és testi épséged kockáztatására.

máj. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem, hogy utánad mennek"


Hát mostanában elég sok ilyen "üldözős" hír volt, igaz általában egymást kergették aminek előbb utóbb baleset lett a vége.

máj. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Elém egyszer szaladt ki egy kis cigaretta.


Olyan óvodás forma lehetett, de konkrétan teljesen tudatosan és szándékosan ugrott a kocsi elé váratlanul. Végig szempontaktusban voltam a kis mocsokkal. Szerencsére lassan mentem és satufékkel megálltam.


Az volt az első gondolatom, hogy ha elütöm, akkor tuti bevágom a csomagtartóba aztán elföldelem valahol, vagy bedobom egy kútba.


Mert addig oké, hogy rendőrt hívok és talán nem vernek ott helyben agyon, de onnantól járhattam volna bíróságra, meg fenyegette volna a családomat a sok réti néger. Kinek kell ez?

máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
27%

> "És mi van akkor, ha elhajtok, de azonnal tárcsázom a 112-t és vázolom hogy mi történ, és hogy miért hajtottam inkább el. Akkor is megbüntetnének cserbenhagyásért?"


Az esetleg működhet, hogy továbbhajtva lehúzódsz a közelben és vázolod a helyzetet a rendőrnek, majd ott megvárod őket. De ahhoz kell fedélzeti kamera, amin látszódik, hogy megpróbáltál segíteni, de rádtámadtak, tehát hogy jogosan hagytad ott őket, hiszen a saját testi épségedet féltetted. Nyilván dulakodásnak is lennie kell. Feltételezés vagy agresszív szóváltás az önmagában nem életet veszélyeztető magatartás. Ha nincs kamera vagy nem látszódik rajta ilyen, akkor jogilag biztosan nem állja meg a helyét a továbbhajtás. Plusz ha belehal az elütött tag a sérüléseibe, akkor még kamera ellenére is nagyon jó jogász kell, hogy azt kimagyarázza.

máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
36%

#18 Hát ez már eléggé szürke zóna, amiben technikailag kibújhatnál alóla, gyakorlatilag viszont nem, mert a technikalitást nem tudnád bizonyítani.


Cserbenhagyásnak akkor minősül, ha nem állsz meg meggyőződni róla, hogy a sértett szenvedett-e sérülést és szüksége van-e ellátásra, ehelyett elhajtasz. Nyilván ha megsérül és mentőre van szüksége és így hajtasz el, akkor még súlyosabb, segítségnyújtás elmulasztása. Ha nem sérül meg, akkor jön az, hogy na de megálltál-e meggyőződni erről. Ha nem, akkor körülményektől függetlenül cserbenhagyás, nem lehet kimagyarázni. Ha igen... hát sok sikert, hogy ezt bizonyítsd. Nem fog menni, szóval ez esetben is cserbenhagyás. Nem nagyon tudsz vele mit csinálni.

máj. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 bazaltkaroly ***** válasza:
88%

#18 Ez függ attól, hogy zebrán történt-e, vagy kanyarban kereszteződésnél. Ha nem voltak ilyenek, akkor a gyerek szülei a felelősek.


#19 Ha olyan településről van szó, ami hírhedt az ilyen esetekről, vagy köztudottan veszélyes, akkor szerintem senki nem fog kételkedni a szavában. Hozzá lehet tenni, hogy ütőkkel, és késekkel jöttek ki, ami miatt pánikolni kezdett és elmenekült, mert az élete forgott kockán. Biztos van valami említés a törvényben, ami megvédi azzal kapcsolatban, hogy akadályozták a segítségnyújtásban.

máj. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!