Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az igaz ha férfiként nincs jó...

Az igaz ha férfiként nincs jó kiállásod akkor jobb állást nem is fogsz kapni, marad a gyár/raktár/építőtelep?

Figyelt kérdés

Úgy látom az irodai munkások, bankárok, mérnökök mind férfias jó kiállású emberek , nincs az a tipikus béna, bohóc külsejű ember közöttük.

Ilyen sok korreláció lenne a külső és betöltött pozíció között?


máj. 7. 10:54
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

19


Manapság már szinte a legtöbb munka klienssel való kapcsolatkiépítést is magába foglalja. Nem árt ha nem nézel ki egy gnómnak.

máj. 7. 12:48
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy bolti eladást ennek nevezünk akkor igen. Jó sokan dolgiznak kereskedelemben, szoval calahol igaz.

Én pl raktárban dolgozom, nem sokat találkozom ügyfelekkel, nem is nagyon izgatnak, mégis adok magamra. Sokat sportolok, napozok, túrázom és jó helyekre járunk párommal. Pedig a munkaköröm szerint lehetnék simán 160 cm, köpcös, kancsal ember is! :)

máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Ok, én most nem a kérdésre válaszolok:

Ha ezt önmagad miatt kérdezed, akkor inkább azt lenne érdemes kérdezned, hogy a magad kinézetével kapcsolatban mi az, amit te tudsz befolyásolni, és mi az, amit nem. Ez így konkrétabb és ezért konstruktívabb, hogy a te életedet segítse.

Amin nem tudsz változtatni, azt fogadd el, amin tudsz változtatni, és szeretnél, azt tedd meg magadért. Fejezd ki ezzel önmagad szeretetét!

Egy másik szempont: valaki pszichés okokból negatívabban ítéli meg a külsőjét, mint idegenek.

máj. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

23


Amin nem tudok változtatni:


- Magasság (ezen nem is akarok változtatni, szerencsére magasabb ember vagyok)

- Vállszélesség, csontvastagság: szeretnék szélesebb testalkatot, vastagabb csuklót, bokát, lábakat stb. Gyúrással csak egy bizonyos szintig lehet vastagodni

- Állkapocs. Szeretnék szabályosabb, markánsabb állkapcsot de nem lehet

- Szemek: szeretnék mélyebben ülő szemeket de nem lehet

- Arccsont: szeretnék nagyobb arccsontokat de nem lehet

- Fejforma: szeretnék kevésbe magas homlokot de nem lehet

- Hajkorona: szeretnék mélyebben kezdődő hajkoronát de nem lehet


Amin tudok változtatni: testzsír és frizura. Ezek megvannak de kb 3%-ot nyomnak a latban.

máj. 7. 14:06
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

#24, értem, kérdés, hogy ezek az elvárásoknak nem-e az a lényege, hogy Te úgy tanultad meg a tested, hogy azzal elégedetlennek kell lenned?

Látok az utcán nem előnyös külsejű embereket, akiknek semmi problémájuk ezzel. Hanem megvonják a vállukat és amit kaptak, abból próbálják meg kihozni a maximumot. Illetve náluk valszeg fel sem merül, hogy máshogy kellene kinézniük.

Tehát én arra tippelnék, hogy nálad a lényeg az, hogy büntesd magad, lehetetlen feladat elé állítsd magad. Ebben sztem nem az a lényeg, hogy te lehetnél előnyösebb kinézetű, hanem, hogy "szenvedhess", illetve lehetetlen elvárásokhoz kösd a boldogságodat. Lehet, hogy tévedek.


Én pl. egy régebbi terapeutámnak arról értekeztem, hogy én azért nem lehetek boldog, mert az evolúció kitalálta ezt a küzdés dolgot. Ez is hasonló: amíg az evolúcióból nem lehet ezt kiiktatni, addig én nem lehetek boldog.

Volt egyszer egy filmben egy jelenet, ahol a nő ment az orvoshoz, hogy ő szeretne nagyobb melleket, és akkor mondta neki, hogy "Hölgyem, Ön már túl van a mellnagyobbító műtéten!" Mégsem volt boldog, mégis elégedetlen volt a testével.


De mindez csak egy sejtés részemről. Kívánom, hogy legyél jól és elégedett minden szempontból!

máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

25


“ Én pl. egy régebbi terapeutámnak arról értekeztem, hogy én azért nem lehetek boldog, mert az evolúció kitalálta ezt a küzdés dolgot. Ez is hasonló: amíg az evolúcióból nem lehet ezt kiiktatni, addig én nem lehetek boldog.”


Igen, az élet természetével nekem sem sikerült sosem megbarátkoznom, hogy nincs egyenlőség, igazságosság, méltányosság, hogy verseny van, hierarchia és kettős mérce, meg egy csomó kamuzás. Ezektől mindig is szenvedtem, és lehet ez a tünet csak ennek az általánosabb undornak a megtestesülése, igazából lehet nem (csak) ezzel van bajom, hanem úgy mindennel. Mindent lecserélnek a-tól z-ig. Persze ezt nem lehet így folyamatos fájdalomban kell élnem mindennapjaim.

máj. 7. 15:06
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

"folyamatos fájdalomban kell élnem mindennapjaim"

Az a baj, hogy ez itt nem az a hely, ahol ezt naponta ki kéne teregetned.

Nem erre való.

máj. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Na, de ha jól értem, eljutottunk oda, hogy neked nem a testeddel van problémád, hanem pszichés/lelki/gondolati feladataid vannak a téren, hogy magadat és az élet nehézségeit kicsit máshogy nézd. Erre van a terápia. Én is járok, ezért vagyok még életben. Rólam pl. meg nem mondanád, hogy baj van van velem, pedig eléggé undorodom a saját testemtől...

23,25 voltam.

máj. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Én tipikus béna bohóc kiállású vagyok, a végzettségem és tudásom alapján mégis középvezetői pozíciót töltök be. Na erre varrjál gombot.
máj. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!