Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Támogatnátok, hogy néhány...

Támogatnátok, hogy néhány tantárgy mennyiségét csökkentsék a gimnáziumokban és tegyék fakultatívvá, ellenben legyen egy kötelező pénzügyi ismeretek tárgy, ami befektetések, részvények, tőzsdék, megtakarítás, adózás, stb alapismereteket tanítana?

Figyelt kérdés
febr. 27. 08:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
27%

Az mondjuk tényleg durva, hogy még mindig nem tanítanak film, szociális média és videoelemzést.



Az okatás ilyen téren talán ha az 50-es évek médiájára ha felkészíti a diákokat.


Már rég nem olyan formátumokban érkeznek a hírek, mint amiket elemezni tanítanak.



A 30 alattiak már nem olvassák, hanem nézik a híreket, és a média médiaműveltség a béka valaga alatt van.

febr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint támogatnám a kötelező hit- és erkölcstan fakultatívvá tételét. Már akkor baromságnak tartottam, amikor bevezették, hogy valamelyik kötelező kell legyen a kettő közül.

Lehet, hogy valamennyi pénzüggyel kapcsolatos fakultáció nem ártana, de csak alap dolgok, és semmi esetre se tenném kötelezővé. Így is túlterheltek a diákok. Inkább reformálni kéne a teljes oktatási rendszert skandináv mintára.

febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Katona Dius ***** válasza:
0%

Szerintem meg igenis kellene tenítani. A jelenlegi tantárgyak kapcsán nem mondanék véleményt, mindnek megvan a maga haszna. De igenis kellene tanítani pénzügyet. Mondom ezt könyvelőként. Mikor a felnőtt kolléga azt sem tudja, mi a különbség a nettó és a bruttó bér között.

Aki meg azt mondja, hogy a szülő dolga megtanítani ezekre a dolgokra a gyereket... Ennyi erővel a szülő dolga megtanítani olvasni is, nem?

febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
13: Mondjuk a nettó-bruttó dolognak matematika órán is tisztának kéne lenni, pl. százalékszámítás kapcsán. Általános iskola. Nem kell ehhez külön pénzügy, mint tantárgy.
febr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Alap szinten tanítják ezeket. Legalábbis nekünk tanították ~10 éve. Nem tőzsdézni, de az akkori adózási rendszerről tanultunk, azt is hogy hogyan működnek a részvények. Számoltunk kamatot, kamatos kamatot. Az nem az iskola hibája, hogy sokan a létező tananyagot sem képesek elsajátítani. Pl aki nem tudja mi az a bruttó-nettó. Ilyen szintű dolgokat azért bőven tanítanak, aztán még ezt sem fogják fel az emberek. Most ha már ez nem megy át, akkor kicsit nehéz lenne mélyebben belemenni a témába.
febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Katona Dius ***** válasza:
0%
Nem a matek részével van a gond. Azzal, hogy nem tudják, mire mennyi százalékot vonnak le. Sokan nincsenek azzal tisztában, hogy mit vonnak le tőle és mekkora összegben. Ha veszünk fel valakit, és mondunk neki egy bruttó bért, nem tudja, mennyi lesz belőle a nettója.
febr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Fejből én sem tudom kapásból pontosan, hogy mennyi a nettója egy bruttó bérnek. Hiszen rengeteg tényezőtől függ. Plusz folyamatosan változtatnak mostanában az adózási törvényeken. De erre remek kalkulátorok vannak. Ha már itt tartunk, én az internet használatot tanítanám sokkal nagyobb óraszámban.
febr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon megfaraghatnák a haszontalan dolgokat, ami nem érettségi tantárgy, azt megfelezhetnék, helyette valami hasznosra is oktathatnák a diákokat. Pl kezdésnek normális technika órákat tarthatnának, hogy megtanuljanak varrni, szerelni, stb. Aztán jöhet később a pénzügyi ismeretek, mert abban is analfabéták vagyunk.


De Európában hol banyásznak barna szenet, az ki a pék phaszát érdekli? -_- Engem nem.

febr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
38%

13.

Könyvelőként lehetne több eszed az élet mindennapi dolgaihoz.

A pénzügyi tudatosságot a családban kell elsajátítani.

A beosztást, bevétel-kiadás, takarékoskodás, befektetés, hitel kockázata.

Az, hogy közép matek érettségin kell tudni kamatos kamatot számolni, nem védi meg az embereket a haszontalan pénzszórástól.

febr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva, nem tudom, jelenleg milyen órák vannak az alaptantervben, meg folyamatosan változik is. Én akár pluszban a jelenlegi mellé is tennék egy ilyen tárgyat, mert nagyon fontosnak tartom... de azt, hogy valami helyett... ahhoz megvizsgálnám, hogy mégis milyen tárgyak vannak. Nekünk pl. volt etika meg filozófia óránk anno, semmi értelme nem volt, azok helyett simán lehetne ilyen. De azokat a tipik órákat, amiknél tipikusan ágálnak sokan, hogy jaj, azok fölöslegesek, "nem hasznosak", pl. ének, rajz, tesi, én nem csökkentenék óraszámban és főleg nem tenném fakultatívvá... előbbi kettő az alapműveltséghez fontos, és ha jól tanítják, akkor nagyon jól kontextusban tud kapcsolódni a történelem- és magyartanításhoz (főleg ha a történetre és elemzésre van kihangsúlyozva, nem az éneklésre meg a rajzolásra, mert azok készségtárgyak és tök fölösleges azt osztályozni, hogy Cucuka mennyire tud szépen énekelni vagy festeni), a tesi meg baromi fontos... még mindig van rengeteg gyerek, aki a tesin kívül nem mozog semmit, és ezt ilyen korban kell megalapozni, hogy ne hízzon el és 20as, 30as éveire ne legyenek komoly eü. problémái.
febr. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!