Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire költesz minden hónapban,...

Mire költesz minden hónapban, ami nem létszükséglet? Mi az, ami luxusnak számít?

Figyelt kérdés

Néhány példa:


havonta fodrász, kozmetikus, műköröm/műszempilla/stb., szerencsejáték, hetente gyümölcs és zöldség, havi vitaminok és gyógyszerek, új ruha és cipő, alkohol, dohánytermékek, Spotify/YouTube Music előfizetés, bármilyen streaming előfizetés, költséges hobbik, kávézó/étterem, kulturális programok, meccslátogatás, utazás, stb.


Kiegészíthetitek a listát saját igényeitek szerint, de kíváncsi vagyok, nektek például ezek közül mi "alap" minden hónapban, és mi az, ami nélkülözhető/értelmetlen/luxus.


2023. dec. 5. 08:59
1 2
 11/14 Katona Dius ***** válasza:
100%

Én a fodrász, körmöst nem látogatom, ahogy korábban írták én is megoldom magamnak, mert eddig még nem találtam egyikből sem olyat, akinek elégedett lennék a munkájával. A hajamat két-három havonta vágom (hosszú, csak ha törik, akkor vágok belőle), a körmömet meg sima egyszerű lakkal szoktam kifesteni).

Ami nekem nem létszükséglet, de költök rá:

- Dohány (Igen, tudom, fúj. Kb havi 20.000 Ft)

- Karate (Mert szeretem csinálni. Ez havi 5.000 Ft, plusz ha viszga van akkor a vizsgadíj, új öv (olyan évente 4.000 Ft), illetve még évente a tagsági díj, kb olyan 20.000 Ft)

- Könyv (Havi 1-2 könyvet veszek, ez max 10.000 Ft, illetve éves szinten 1.200 Ft a könyvtári olvasójegy)

- Ruhát ritkán veszek, van sok ruhám, így ritkán kell új, szerintem éves szinten ha 20.000 ft-ot elköltök rá, akkor sokat mondtam. Most visszafogytam a régi súlyomra, a régi ruháimat nem dobtam ki, így azok jók rám, illetve amit nagyobb darab koromban hordtam, azokat átalakítottam, hogy jó legyen most is rám.

- Spotify (Havi 2.000 Ft. Imádok zenét hallgatni, napi 10 órát tuti hallgatom, munka közben is sokszor)

- Háziállat (Kb havi 20-30.000 Ft. Imádom a cicáimat, nekik a kaja, alom, 1-1 játék kb ennyi havonta, plusz kiadás ha orvoshoz kell vinni őket. Talán ez havi szinten a legnagyobb nem létszükségletű kiadás, amit ki lehetne küszöbölni, de nincs az a helyzet, amikor megválnél tőlük. Idén volt egy pár hónapos "szar" időszak, mikor férjem munkanélküli volt, akkor is inkább megoldottam, hogy magunkra kelljen kevesebbet költeni, de rúluk nem vagyok hajlandó lemondani. Lehet hülyének nézni :) Amúgy gyerek még nincs, ha lenne, egyértelműen ő lenne a top 1, csak utána a macskák.

2023. dec. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Sunshinedoll ***** válasza:

3-4 hetente köröm, heti 3 pilates. Bár mivel ülő munkát végzek, a pilates kb létszükséglet :D

Ezen kívül havonta többször (2-3-szor) elmegyek jobb éttermekbe, nem létszükséglet, de szeretek ilyen helyekre menni ismerősökkel. Bulizni, koktélozni nem szoktam, max még kávézni.


Más havi rendszerességű kiadás, ami nem élelmiszer, személyes higiénia vagy tisztítószer vagy közlekedés, olyan nincs.

2023. dec. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Pár csoki, édesség, víz helyett tea, 3:1in kávé.
2023. dec. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A gyümölcs alap dolog. Nem luxus egyáltalán. Nem vagy jól ha nem veszel gyümölcsöt. Ez alap, nem pedig egy felesleges extra.


Én nutellás palacsintát. Már szokom le róla.

2023. dec. 6. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!