Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire költesz minden hónapban,...

Mire költesz minden hónapban, ami nem létszükséglet? Mi az, ami luxusnak számít?

Figyelt kérdés

Néhány példa:


havonta fodrász, kozmetikus, műköröm/műszempilla/stb., szerencsejáték, hetente gyümölcs és zöldség, havi vitaminok és gyógyszerek, új ruha és cipő, alkohol, dohánytermékek, Spotify/YouTube Music előfizetés, bármilyen streaming előfizetés, költséges hobbik, kávézó/étterem, kulturális programok, meccslátogatás, utazás, stb.


Kiegészíthetitek a listát saját igényeitek szerint, de kíváncsi vagyok, nektek például ezek közül mi "alap" minden hónapban, és mi az, ami nélkülözhető/értelmetlen/luxus.


2023. dec. 5. 08:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Zöldség, gyümölcs szerintem nem luxus.

Szinte minden hónapban, de azért nem mindegyikben, veszek valamit magamnak, ruha, cipő, sminktermék.

Hajamat, körmömet én csinálom. Nem a pénz miatt, hanem mert nem találok jó fodrászt (a régi abbahagyta), a körmöm meg erős, nem kell rá semmi mű cucc, csak lakkozom.

Járunk rendszeresen étterembe, színházba, de ezt sem mondanám luxusnak.

Utazás nem havonta van.


Luxusnak talán csak egy dolgot mondanék, egy arckrém, amit már évek óta használok és meglehetősen drága. "Szerencsémre" nekem pont ez vált be. Ezen nem vagyok hajlandó spórolni, még az a jó, hogy évente csak kétszer kell venni.

2023. dec. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Ezek, amiket itt felsoroltál, nem igazán számítanak luxusnak. Talán a költséges hobbi igen, de az sem feltétlenül. Amit részemről egy kicsit annak mondanék, amikor télen valamilyen drága import gyümölcsöt veszek, pl. görögdinnyét, málnát, epret vagy cseresznyét. Ez egy kicsit tényleg luxus, mert ehettem eleget, mikor szezonja volt, mégis megveszem.
2023. dec. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Értelmetlen luxusnak számít számomra szerintem minden káros kiadás, szerencsejáték, alkohol. Lottóra heti 1000 forint körül költök, alkoholra havi 1-2000 körül (2-3 sör), ez akkor legyen havi 6000.


Amin lehetne vágni, ha nagyon megszorulna az ember, mert nem létszükséglet, az nálam a következő:


A fodrászomhoz 3 hetente megyek, eleinte luxusnak gondoltam, mivel elég drága, de szerintem az ápolt, igényes megjelenés kifizetődő, szükségem van rá a munkámban és a magánéletemben is, ez 6500 havonta, de erre azt mondom, hogy minden forintja megéri.

Tudom viszont, hogy letolni szinte ingyen lenne...


Streamingre összesen 4000 ft-ot költök, cserébe otthon nincs tv előfizetésem, csak net, és a kocsiban is csak apple music szól, eszembe nem jutna, hogy ne fizessem, ráadásul anyukám is használni tudja, ami boldoggá tesz, mert aggaszt, amit különben a tv-ben látna.


Ruhát évente 1-2 alkalommal veszek, mindig és kizárólag akciósan, főleg a januári leárazásokkor, ezt előre eltervezem, pl hónapok óta tudom, mit fogok januárban keresni, illetve ezek mellé a feleségemtől kapok időnként ajándékba ruhát. Alapvetően egyszínű inget, hosszúnadrágot, és blézert vagy egyszínű kötött pulóvert hordok mindenhol, így egyszerű dolgom van, kevés ruhát veszek és tartok, de azok legalább középkategóriásak, ha egy outfitet nézünk, egy cipő mondjuk 50k, nadrág 15k, ing 15k, blézer 60k, mellé fehérnemű 5k, ezek közül mindent veszek évente legalább 1-et, szóval elosztva legyen mondjuk havi 20-30,000 a ruha jellegű kiadás


Konditermi belépőre 15,000 megy egy hónapban, de inkább erre költök, mint gyógyszerre, illetve az igényes megjelenéshez szerintem a sport is szükséges.


Táplálék kiegészítők közül csak multivitamint szedek, az 5000 ft egy hónapra


Nálunk leginkább az éttermek, kávézók jelentenek jelentős kiadást, ennek az az egyik oka, hogy feleségem külföldi származású, ezért egyfelől nincsenek itthon barátai, ezt az űrt próbálom azzal betölteni, hogy időnként elviszem ilyen olyan kajálós programokra, másfelől próbálunk hazai ízeket keresni. Egy részét fedezi a SZÉP kártya, de inkább ezt le se írtom, bele se akarok gondolni, több napnyi bérem elmegy erre, pedig szerencsére nem keresek szarul.


Hobbikat illetőleg a világ legunalmasabb embere vagyok, szakkönyveket gyűjtök, ez pár havonta jelent 10,000 ft körüli kiadást.


Nem havi szinten jelentkező kiadás, de értelmetlen, hogy van egy drága órám.


Az utazás nálunk elég változó, illetve speciális, mivel mint följebb írtam, a feleségem külföldi. Kulturális programok közül csak ideiglenes festészeti kiállításokra járunk, színházba, koncertre egyáltalán nem, így ez mondjuk negyedévente 15,000 körül van.

2023. dec. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ami nem létszükséglet és költök rá : - műköröm (20+ év alatt ez az egyetlen megoldás, amitől le tudtam szokni a körömrágásról)


- intimgyanta, mert nem akarok ott a borotvával szarakodni 2-3 naponta.


- kondibérlet, bár ez meg az egészség megőrzése miatt fontos.


Első kettőről simán le tudnék mondani, ha úgy alakulna.


Egyébként nem iszom alkoholt meg üdítőket, nem dohányzom, bulizni megyek kb évente 1x szóval ezek, amiket felsoroltam, bőven belefernek havi 1x.

2023. dec. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én vissza fogom hozni a kocsit a garázsból az utcára, és lemondom a garázst, nagyon drága lett.
2023. dec. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Eljutottunk oda,hogy a gyógyszer(???), a vitamin, a zöldség, és a gyümölcs értelmetlen luxuscikk. Lassan az jut eszembe a magyarokról,mikor a férfi rendszeresen veri és terrorban tartja a nőt, és végtelenül felháborodik a nő,ha valaki felhozza,hogy ez nem igazán normális. Jó nekünk a nyomor is, amiben egy almát vagy egy doboz fájdalomcsillapítót se tudunk megvenni, sőt, egyenesen normális. Jóvanezígy. Aztán miért megy mindenki külföldre..biztos a melegek miatt 😏 De hogy a kérdésre is válaszoljak, az általam említettekből mindegyiket veszem,még vasat is, emelett mekibe szoktam menni és ruhát szoktam venni.
2023. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


Kedves hatos, felháborodhatsz, de van, aki úgy priorizálja a kiadásait, hogy a cigi-stream-energiaital alap, de a gyümölcs túl drága :) Ilyen különböző meglátásokra voltam kíváncsi, nem kell felháborodni.


A harmadik válaszolónak külön köszönöm, hogy ilyen részletesen írt, másokat is biztatok erre.

2023. dec. 5. 11:03
 8/14 A kérdező kommentje:
Ellentmondtam magamnak, haha. Mindegy, gondolom, érthető.
2023. dec. 5. 11:03
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokat utazom, erre költök a legtöbbet. + Élmények, programok, koncertek, éttermek, színház, mindenféle érdekesnek tűnő program. Előfizetések közül Netflix, Youtube premium és egy túrázós applikáció, meg extra tárhely a Google felhőn a fotóimnak. Tárgyakból könyvek, konyhai cuccok (imádok sütni főzni) lakásdekor, meg drágább hajápolás/bőrápolás termékek.

Egyik se létszükséglet, ha úgy nézzük, sokáig nem is engedhettem meg ezeket magamnak, de szerintem kellenek ahhoz, hogy kiegyensúlyozott, boldog legyek. Ruhákat csak akkor veszek ha valamire nagyon szükség van, fodrászhoz/kozmetikushoz nem járok, mert amire igényem van azt simán meg tudom csinálni magamnak, elektronikai kütyüket kb 5 évente cserélem, ezekre nem akarok sokat költeni, mert nem fontosak az életemben.

Amiket felsoroltál, azok közül számomra az ilyenek, hogy gyógyszerek, normális táplálkozás az első számú prioritás. Ha nincs pénz az egészségemre akkor nincs semmi másra sem, az az első.

2023. dec. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Nálam a gyümölcs, zöldség, vitaminok létszükséglet.


Nálam nincs olyan, ami ne létszükséglet lenne és minden hónapban költenék rá.


Rugát, cipőt nem veszek minden hónapban. Fodrászhoz, körmöshöz..stb ilyen helyekre nem járok. Nem dohányzom, nincs autóm, alkoholra se költök heti szinten.


Külföldi nyaralásra gyűjtöm a pénzt. Ez nekem nem luxus.

2023. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!