Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akarja a legtöbb ember...

Miért akarja a legtöbb ember lebeszélni az embert dolgokról?

Figyelt kérdés
Nekem valaki egyszer azt mondta akik le akarnak beszélni xy dolgokról sokan maguk sem mertek dolgokba belevágni csak háttérbe vonultak és megelégedtek azzal ami van és úgy gondolván ők úgy sem érdemelnek többet meg nekik úgy se megy.Például ha az ember elgondolkodik egy vállalkozáson máris jönnek ne csináld mert úgy is belebuksz meg ilyenek menjél gyárba biztos fizu van ez meg az vagy menjél ide oda.Jól gondolom ha minél többet mondják az embernek,hogy úgy se lennél rá képes akkor egy idő múlva már tényleg azt érzi az ember,hogy tényleg semmihez sem ért?

2023. ápr. 4. 13:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

10/


Akik lebeszélni akarnak általában azt mondják,hogy ha alkalmazott vagy nincs gondod leteszed a munkád a pénzed biztosan megkapod ,van szabadság meg minden is ,meg biztos munkahely és nem kell törnöd a fejed semmin vagy felelősséget vállalni mert te csak alkalmazott vagy a főnök vállal mindent.Bár nem tudom nekem ez a biztos dolog csak illúzió.Szerintem sokan csak úgy megelégednek azzal,hogy alkalmazottak de nem szeretik viszont felelősséget se akarnak vállalni inkább kerülik.Szóval sokszor jön elő az az indok,hogy biztos/gondtalan.

2023. ápr. 6. 00:04
 12/17 anonim ***** válasza:
77%

11: Az hogy valakinek milyen jó a munkája vagy mennyit keres, nem attól függ, hogy alkalmazott vagy vállalkozó. Nagyon sok hétről hétre élő vállalkozó van, és ugyanúgy vannak nagyon jól kereső és jól élő alkalmazottak.

Ha van jó ötleted, értesz hozzá, akkor vágj bele. De ez nem egyenes út semmihez sem.

2023. ápr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

Nincs olyan, hogy vállalkozó. A fél ország vállalkozóként adózik, de gyakorlatilag önkizsákmányoló self-employed. Azt kell eldönteni, hogy te mekkorát álmodtál.

Az, hogy valaki akár keményen dolgozva vállalkozóként adózik, vagy az hogy valaki kreatív ötletet megvalósítva felépít egy startupot, egy céget, az két dolog. Ha az a kérdés, hogy valamilyen területen kényszervállalkozzak, vagy egy multinál keressek messziről is jól látható összeget, akkor a kényszervállalkozók többsége is az utóbbit választaná.

Hogy mondjak egy példát. Lehet egy kisvendéglővel küszködni hol jó, hol nem jó pénzekért, meg lehet egy kis büféből indulva olyan üzletet létrehozni, amely mára egy megyeszékhely munkahelyi étkeztezési piacának a főszereplője. Mindkettőre tudok példákat.

Szerintem ez utóbbinak van értelme, az első esetben tanulnék valami olyat, amit jól negfizet egy multi.

2023. ápr. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
74%

#13

Na igen, a vállalkozásnak és az ezzel járó folytonos macerának a könyveléssel, adóbevallásokkal, pluszköltségekkel csakis úgy kellene hogy létjogosultsága legyen, ha ez naggyon konkrét pluszpénzt jelent. Én magam is kb 20 éve az ős-EVA indulásakor belementem a kényszervállalkozói formába, mert óriásit lehetett szakítani vele, ma már nem fogadnám el ha a munkaadó javasolná, meg szerintem az adóhivatal is kötekedőbb ha kilóg a lóláb a színlelt szerződéssel.

2023. ápr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

Hogy jelent-e a vállalkozás plussz pénzt, vagy csak kényszervállalkozó valaki, az nagyban függ attól is, hogy mennyire és hogyan teszi magát oda érte, hogy egy fő megrendelő mellett legyen több más megrendelője is az embernek.

Nagyon sokan azt rontják el, hogy ugyanúgy munkaviszonyként kezelik, egyetlen fő megrendelő által biztosított munkából akarnak megélni.


A vállalkozás pont azért tud több bevételt jelenteni, mert nem a munkaadód maximalizálja, hogy mennyi bevételed lehet, hanem az, hogy te mennyi munkát vagy képes elvégezni. Ha minden munkaidődet lekötöd egy megrendelő munkáival és ezért nem kérsz olyan árat, hogy megérje, akkor csak kiszervezett alkalmazott vagy. Ha van mellette még szabad munka kapacitásod, de nem keresel többlet munkát a fennmaradó időre, akkor a lehetőségeivel nem megfelelően élő vállalkozó vagy.


Egy vállalkozás akkor tud jól működni, ha ütöd a vasat, dolgozol rajta, hogy legyen több megrendelőd, több munkád és ezekből több pénzed is. Egy vállalkozásban sokkal több féle feladatot kell végezni, mint alkalmazottként, mert nem csak a saját munkádat kell elvégezni, hanem a vállalkozás működtetésével kapcsolatos többi munka is rád hárul. Számlázás, könyvelés, marketing, tárgyalások, szervezés, stb. Vagy ha kiszervezed, mással csináltatod, akkor neked kell fizetni érte és a felszabaduló idődet arra használni, hogy több pénzt termelj a munkáddal, mint amennyit fizetsz más munkájáért.

2023. ápr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom én az itteni 170-250EFt-os gyárban dolgozói fizetést nem valami jónak tartom pláne ha m9indenek is megnézem az árát.
2023. ápr. 7. 01:19
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyen lehetőségeid vannak ennél többet keresni? Vannak sokkal jobban fizető állások (valószínűleg abban a gyárban is), de milyenek a te képességeid, Mihez értesz, mit tudsz jól csinálni, ami miatt érdemes lenne bárkinek többet fizetnie neked ennél?


Ha nem a gyárban fizetnének a munkádért, hanem vállalkozóként saját cégben csinálnád, akkor mi olyat tudnál csinálni, amiért ennél többet fizetnének és azt a munkát miért pont a te vállalkozásoddal akarná bárki megcsináltatni?

Ne feledd, hogy a vállalkozásnál nem elég csak magát a munkát elvégezni, amiért fizetnek. Mellette a vállalkozás sikeres mukodesehez szükséges összes többi munkát is el kell végezni ahhoz, hogy legyen megrendelő, akinek dolgozni tud a vállalkozás és bevételt tud belőle termelni - meg tudni kell jó szerződéseket kötni és a pénzek kifizetését is menedzselni, hogy a munkák ne maradjanak kifizetetlenek.

Ha mondjuk tetőfedést vállalsz cégként, nem elég csak a tetőfedéshez érteni, mert attól még nem lesz munkád. Az meg nagyon más feladat, mint a tetőfedés, hogy megtaláld azokat, akiknek a te cége szolgáltatásaira van szüksége és el tudd érni, hogy ők a te munkádat válasszák más hasonló munkát végző cégek helyett.


Ha éttermed, büféd, kocsmád, boltod van, akkor elvben egyszerűbb dolgod van, mert maguktól bejönnek a vevők, “csak” ki kell szolgálni őket. De a gyakorlatban ez is jóval összetettebb kérdés, mert már az is nagyban befolyásolja, hogy hányan jönnek be hozzád, hogy helyileg hol van a boltod. Meg hogy milyen arculata, megjelenése van, milyen árakkal dolgozol és hogyan kommunikálsz az árakról és a termékekről.


Na meg ugye minden vállakozás elindításához szükség van egy komolyabb induló tőkére, mert mielőtt a cég dolgozni kezdhet és bármi bevételt tudna termelni, neked már az első perctől rendelkezned kell az üzlettel, termékekkel, alapanyagokkal, munkaeszközökkel, ha egyedül nem vagy elég csinálni, akkor munkatársakkal is. Ezeket mind neked kell beruháznod, hogy el tudjon indulni a vállalkozás és már az első forint bevételed előtt sok millió kiadást jelenthet. Az pedig nagyon sok tényezőtől függ, hogy mennyire gyorsan vagy lassan fog majd megtérülni.


Szóval mi az, amihez értesz? Mennyiért tudnád azt eladni? Ki venné meg annyiért? Mennyi pénzed van az induláshoz? Mennyi idő alatt térülne meg a kezdeti befektetésed? Mennyire lenne működőképes és jövedelmező a vállalkozásod?


Néhány további hasznos gondolat a témában:

[link]

2023. ápr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!