Miért akarja a legtöbb ember lebeszélni az embert dolgokról?
Úgy van, ahogy írtad. Ők gyávák voltak belevágni, és azért próbálnak visszafogni, nehogy neked összejöjjön. Mert akkor nem tudnák az irigységüket feldolgozni.
Ezért egy fontos pszichológiai szabály, hogy nagy tervekről nem nagyon szabad beszélni senkinek. Csak ha már elérted.
Ismerős :D De nemcsak munkával, vállalkozással kapcsolatban. Mindennel kapcsolatban. Akár tanulás, továbbképzés, de még a saját magammal való törődés is.
Szerintem féltékenyek. Ők nem akarnak, tudnak változtatni, tenni valamit, akkor te se tegyél, nehogy jobb legyél náluk.
1/
Most egy ismerősömmel beszélgettem és elmondta,hogy nem érdemes nagyban gondolkodni mert ő neki jó az ami most van én is elmennék egy gyárba jó lenne nekem higgyem el fix fizetés kevés gond.Vállalkozásnál meg azt mondja azt hiszik sokan,hogy szabadok de pl a gyerek mellett is azon jár az agya,hogy tervezi mit ,hogy bár sokan azt hiszik ,hogy aki vállalkozik az úgy érti a szabadságot,hogy egész nap lógatja a lábát pedig nem csak annyi,hogy a maga ura ő rendelkezik minden felett senki nem mondja meg neki mit,hogy csináljon.De ő azt mondja van egy fix munkahely fix pénzel és boldog lehet az ember.
4: Van igazság abban is, amit az ismerősöd mond. Mondjuk én gyárban nem szeretnék dolgozni. Voltam alkalmazott, alsóbb beosztásban. A legkényelmesebb. Elvégzed a munkád és kész. Most vezető beosztásban vagyok, sokkal több a felelősség, sokkal több a munka. És azzal is nekem kell szenvedni, hogy legyen mindig elég pénz a kifizetésekre.
Ha vállalkozásod van, akkor ott meg mindenért te vagy a felelős. Ha alkalmazottaid is vannak, akkor még nagyobb a felelősség.
Amire beindul egy vállalkozás, addig nagyon sokat kell vele foglalkozni, és lehet, hogy az elején tényleg semmi szabadidőd nem lesz. Az is lehet, hogy 3x elbuksz, mire tudsz olyan vállalkozást indítani, amiből tényleg meg tudsz élni.
Szerintem ezerszer jobb a saját álmaidért dolgozni, akár többet, mint vadidegeneknek szolgaként termelni a hasznot.
Ha nem kockáztatsz, akkor hogyan válnának valóra az álmaid?
Lehet, hogy gyávák, de azért azzal tisztában kell lenni, hogy az emberek nagyon nagy része (mondjuk 95%) nem alkalmas arra, hogy saját kreatív ötlettel álljon elő, áldozatokat hozzon a megvalósítás érdekében, felelősséget vállaljon, 7/24 készenlétben legyen, embereket irányítson, jó érzékkel kiválasszon, hatékonyan kommunikáljon, kockázatot vállaljon stb. Kidolgozni a beledet nem elég.
Azok vannak többen, akik jól fizetett alkalmazottak szeretnének lenni, mondják meg mit kell csinálni, amihez korábban megszerezték a megfelelő képesítést és délután 5-ig jó esetben igyekeznek kiválóan teljesíteni.
És akkor az alap emberi igénytelenségről, lustaságról nem is szóltam. Tehát egyrészt ha megkérdezed az embereket a terveidről, akkor nagy eséllyel az előbb említett 95%-ba tartoznak és ezért nekik ez a tapasztalatuk. Olyan amilyen, gyáva, középszerű, tehetségtelen, alkalmatlan, tökmindegy, ez a realitás. És azt ne felejtsük, hogy minden egyes sikeres, valóban kreatív ötletet megvalósító ember mögött ott van az alkalmatlanok hada, akik bátran belevágtak, csak belebuktak. Persze ha meg sem próbálják, ki sem fog derülni, hogy alkalmatlanok.
Ahány ember, annyi féle. Lehetnek akár rossz szándékok is a lebeszélés mögött, de lehetnek a saját félelmeik. A legtöbb ember szereti úgy érezni és úgy előadni, hogy ő mindent jobban tud, csak neki lehet igaza. Pedig egyáltalán nem biztos, hogy így van. Viszont az sem biztos, hogy neked van mindig igazad, mert te ugyanúgy hiheted tévesen, hogy a te véleményed a helyes.
Az emberek jó része inkább kerüli a kockázatot. Beéri kevesebb lehetőséggel, sikerrel, szabadsággal, viszont cserébe nem is kell kockázatot vállalniuk. Nem feltétlenül tévednek. Lehet, hogy nekik tényleg jobb így. Vagy csak ezt az esetleg hibás megközelítést tanulták el az őket és magukat is féltő szüleiktől, akik maguk sem mertek vállalkozni, kockáztatni, próbálkozni.
Viszont a másik véglet, hogy ha te belevágsz, kockáztatsz, vállalkozol, de a hibákat nem sikerül kellően ügyesen kiküszöbölnöd, a kockázatokra nem megfelelően készülsz fel, akkor akár nagyon csúnyán bele is bukhatsz. Te magad is tudod, hogy vannak kockázatok. De vajon megfelelően felmérted azokat, vagy csak hiú ábrándokat kergetsz?
Nincsenek olyan válaszok, amik minden helyzetben és minden embernek egyformán megoldást kínálnak. Minden ember és minden élethelyzet másmilyen. A problémák és azok megoldásai is minden helyzetben mások.
Próbáld minél alaposabban felmérni a helyzetedet, járd körül minél alaposabban, tanuld meg amit szükséges. Szerencsére nem kell minden létező hibát saját magadnak elkövetni. A tanulás arra is jó, hogy utána nézz, hogy mások hasonló helyzetekben milyen döntéseket hoztak és azoknak mi lett az eredménye. Így lehetőséged van mások sikereiből és hibáiból is tanulni. Ha jól tanulsz, nagyobb eséllyel elkerülöd a hibákat, vagy legalább minél könnyebben meg tudod őket oldani, ha mégis elkövetnéd őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!