Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy felnőtt ember, hogy tudna...

Egy felnőtt ember, hogy tudna teljesen nyom nélkül eltűnni hosszú időre?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy fiatal felnőtt dolgozó ember aki régóta azon gondolkozik, hogy megszakítana minden kapcsolatot minden ismerősével, családjával is, mert nem bír megbírkózni a múltbeli emlékekkel és minden az ő hibája és egy új élet segítene ezen. Teljesen nyomtalanul akarna eltűnni, nem meghalni akar, csupán új életet kezdeni új személyként akár. Az emlékek igaz benne maradnának de így legalább könnyebben bírkozna meg velük, mert nincsenek körülötte azok a helyek, emberek akiknek szomorúságot okozott akkoriban. Hogyan lehetne örökre lelépni, úgy hogy soha senkni ne keressen és találjon meg téged? Családjának se szól semmit a tervéről, egyik nap elmegy pl. dolgozni, de haza már nem jön hanem haza uton mintha elnyelte volna a föld nem szó szerint. Ha rejtélyes körülmények között tűnne el, mennyi idő mire a rendőrség elkezdené a keresést? pl.nem veszi fel a telefont, munka után tűnt el ilyesmi...még anyi hogy az illető nem akar külföldre menni, magyarországon maradna, csak máshova menne pl.budapestről Gyulára menne akár.

-Nem rólam van szó, csak érdekelne, hogy lehet ilyesmi kivitelezni.-



2023. febr. 7. 23:34
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

fel vagy szívódva, amíg pl orvosi ellátásra nem szorulsz.

Ez talán nem kivitelezhetetlen, mert eddig egyszer sem voltam rá szolulva szerencsére..bár ki tudja mikor történne valami.

2023. febr. 8. 00:09
 12/27 anonim ***** válasza:
74%

Lehet az egy lábtörés is, de vannak szerencsések is mint pl nagypapám akit 18 éves korában látott orvos sorozáson, utána csak üzemorvosnál volt, munkaalkalmasságok miatt, és 88évesen kellett elősször orvoshoz mennie, amikor is tüdőrákot diagnosztizáltak, amivel még 6évet élt.

De erre nem lehet számítani előre, sajnos ez kiszámíthatattlan. Én pl reggel felszáltam egyszer a buszra, és a korházban ébredtem mert egyszerűen összeestem, azóta sem tudom miért.

2023. febr. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem próbáltam még, csak egy elmélet, én így csinálnám:


- megváltoztatom a nevemet (mindenféleképpen olyanra, amit akár külföldön is jól lehet használni, tehát nem tipikus magyaros)

- lecserélek minden elérhetőséget: új telefonszám, zéró közösségi média 1-2 évig, csak WhatsApp, Viber, amit csak azok tudnak, akiknek megadod

- egy cetli, hogy "Kérlek bocsássatok meg, hogy fájdalmat okoztam nektek. Most el kell mennem, és kérlek, ne keressetek többé" - szóval így nem fognak a rendőrséggel kerestetni és tettél egy emberi gesztust azzal, hogy bocsánatot kértél, így a te lelked is felszabadul egy picit

- új stílus, új ruhák és új frizura, hogy ne ismerjenek fel, hogy új embernek érezhesd magadat az új neveddel.


De én lehet, elmennék akár még egy másik országba is, hogy teljesen mindent magam mögött tudjak hagyni.

2023. febr. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

13-jó ötletet írtál, köszi!

még egy kérdés, mindenképpen külföldre kell költözni, pl.magyarországon kis városban milyen ötlet lenne?

2023. febr. 8. 00:28
 15/27 anonim ***** válasza:
85%

Szívesen!


Ha mindenféleképpen Magyarországon akarsz/akar az ember maradni, akkor úgy választanék új várost, hogy alaposan átgondolom, hogy van-e ott ismerős, családtag, aki észrevehetne. De akár olyan is, akit nem bántottál meg, különösebben nem is érdekled, de hírt adhat rólad a családtagoknak.


Nem tudom, mennyire van a családod szétszórva az országban. De ha pl miskolci vagy, akkor lehet, hogy délre vagy teljesen nyugatra mennék, ahol szinte tuti, hogy nem lesz ismerős, tehát min. 300-400 km-re. De miután már meg van az új hivatalos neved (nem olyan drága egyébként), abszolút le vagy mindenhol törölve, kész az új fizimiska, hogy az új munkatársak, ismerősök ne is gyanítsák, hogy valaki más voltál korábban.


De ha csak a nyelv miatt nem akarsz külföldre menni, akkor pl ott van Románia, Erdély: EU ország, tehát nem kell vízum, 1,5 millió magyar beszéli a nyelvet, tehát be tudnál illeszkedni.

2023. febr. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Az is egy megoldás, ha úgy tűnsz el, hogy valójában nem is tűnsz el...

Pl egyik nagybátyám egyszerűen elköltözött kiskoromban 6éves koromban nem is olyan messzire, 60km-re... egyre ritkábban, ritkábban láttuk, míg kb 10éves korom körül teljesen elhidegültúnk, most 44 éves vagyok, semmit nem tudok róla ahogy a családból senki.

2023. febr. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
16-ez is megoldás lehet, egyszerűbb mint nyom nélkül eltűnni :D...
2023. febr. 8. 00:50
 18/27 anonim ***** válasza:
65%
#16, igen. Én pl. 10 éve nem láttam a nagymamám: nem keres, jobban szereti a többi unokáit, én sem keresem, van köztünk pár km és ennyi. El vagyunk "tűnve".
2023. febr. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Nem kell akkor teljesen eltűnni mindenre van megoldaas egyszerűbb is mint hinném. :)
2023. febr. 8. 00:59
 20/27 anonim ***** válasza:
76%

Nem annyira vicces a felvetésed kérdező, mint ahogyan azt gondolod!

Az unokámnak mindene meg volt, kiegyensúlyozottnak tűnt, látszólag semmi baja nem volt (sem testben, sem lélekben), és arról sem volt tudomása senkinek, hogy bántaná valaki akármilyen szinten is, mégis lelépett egyik pillanatról a másikra serdülő lány létére.

Csak az képes felfogni a sokk nagyságrendjét, aki élt már át ilyet és hidd el, egy felnőtt eltűnése is válthat ki hasonlót! Nem bölcs dolog módszertani ötleteket gyűjteni egy ilyen cselekménysorozat mikéntjéről nyilvános internetes fórumon!

2023. febr. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!