Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy felnőtt ember, hogy tudna...

Egy felnőtt ember, hogy tudna teljesen nyom nélkül eltűnni hosszú időre?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy fiatal felnőtt dolgozó ember aki régóta azon gondolkozik, hogy megszakítana minden kapcsolatot minden ismerősével, családjával is, mert nem bír megbírkózni a múltbeli emlékekkel és minden az ő hibája és egy új élet segítene ezen. Teljesen nyomtalanul akarna eltűnni, nem meghalni akar, csupán új életet kezdeni új személyként akár. Az emlékek igaz benne maradnának de így legalább könnyebben bírkozna meg velük, mert nincsenek körülötte azok a helyek, emberek akiknek szomorúságot okozott akkoriban. Hogyan lehetne örökre lelépni, úgy hogy soha senkni ne keressen és találjon meg téged? Családjának se szól semmit a tervéről, egyik nap elmegy pl. dolgozni, de haza már nem jön hanem haza uton mintha elnyelte volna a föld nem szó szerint. Ha rejtélyes körülmények között tűnne el, mennyi idő mire a rendőrség elkezdené a keresést? pl.nem veszi fel a telefont, munka után tűnt el ilyesmi...még anyi hogy az illető nem akar külföldre menni, magyarországon maradna, csak máshova menne pl.budapestről Gyulára menne akár.

-Nem rólam van szó, csak érdekelne, hogy lehet ilyesmi kivitelezni.-



2023. febr. 7. 23:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%

Szia kérdező!

Átérzem amit írtál, én már átéltem ezt.

Elég rossz fiatalkor,kényszerkapcsolatok, rossz családi légkör.

Volt félretett pénzem, munkám alkalmi napi fizetésű volt.

Pénteken felvettem a lovét,már hétvégén mindent elrendeztem, párom, hétfőn reggel elment dolgozni, ruháimat összepakoltam, kicsivel később jött értem a kocsi,és estére már egy új országban voltam.

Hátrahagytam mindent, keserűséget, rossz emléket, családi veszekedéseket, rossz párkapcsolat.

Annyit írtam a páromnak, soha többet sehol nem fog tudni elérni családom se.

Mikor kiértem az országba ahova mentem, hatalmas megkönnyebbülés.

25 éve élek itt, nem bántam meg hogy megcsináltam ezt.

2023. febr. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Mi az, hogy hogyan, elmegy és kész. Felül az ember a vonatra és megy Gyulára vagy ahová akar, a rendőrségnek meg jogod van azt mondani, hogy nem járulsz hozzá a tartózkodási helyed kiadására bármilyen harmadik félnek, kész.
2023. febr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Azért az elképzelt emberünk előtte mondjon fel a melóhelyén lehetőleg közös megegyezéssel és 0 napos felmondási idővel, hogy ne kapjon egy csekket amiért nem végezte a munkáját.
2023. febr. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
2-igazából pont emaitt kérdeztem, hogy a rendőrség haza viheti e ha nem akar annak ellenére hogy eltűntként van nyilvánítva de megtalálták, akár családnak mondanak valamit vagy nem tehetik.
2023. febr. 7. 23:52
 5/27 anonim ***** válasza:
45%
Mivel ilyenkor a családtagok bejelentést tesznek, a rendőrség elkezdi keresni. Nem azért, hogy visszavigyék, hanem mert bűncselekményt gyaníthatnak. Kis ország vagyunk, itt szinte lehetetlen nyom nélkül eltűnni, hacsak az illető nem vesz fel új személyazonosságot. De olyat csak profi bűnözők tudnak szerezni, egy átlagember aligha. Van legális módja is annak, ha valaki új életet szeretne kezdeni, nem kell ahhoz eltűnni.
2023. febr. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

Biztos van màs útja is, èn ezt az egyet ismerem.

Kérsz egy 3 hónapos esta-t new yorkba, new yorkban hivatalosan 8millió ember él, nem hivatalosan 16millió.

Teljes new york az illegális bevándorlókra épül, egyszerűen keresel valami fekete munkát és túltartózkodsz, akár anoním nevet is használhatsz, így ha pl Józsi vagy, kint minden ismerősöd Bélaként fog ismerni amíg nem látják valami hivatalos iratodat,

Én pl Bálint vagyok, de egy idő után mindenkinek Max ként mutatkoztam be, mert senki nem tudta kimondani, hogy Bálint, béni, bélin, bhrahlint, ilyeneket mondtak a nevem helyett, starbucksban meg örökké le kellett betűznöm, de hiába, mert a végén nem tudtak szólítani, mert nem tudták felolvasni.

A legjobb, hogy new yorkban, ha illegálisan tartózkodsz, akkor is tudsz adózni, de biztosítást is tudsz fizetni, így lehet orvosi ellátásod, vagy ha idővel pl házassággal legalizálod magad, akkor a nyugdíjba is beszámíthat az adód, de ez már egy másik történet.

2023. febr. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
97%

Simán meg lehetne ezt csinálni, de csak akkor, ha közlöd a családoddal, hogy lelépsz. Nem kell személyesen, elég, ha egy sms-t írsz.

Hiszen ha szó nélkül eltünsz, akkor nyilván rohannak a rendőrségre, akik azonnal elkezdenek keresni. Országon belül meg is találnak, mondjuk onnantól kezdve annyi van, hogy konstatálják, hogy még élsz, azután téged békénhagynak, a családoddal meg közlik, hogy köszönöd szépen, jól vagy, de nem akarsz visszamenni. Szóval ebből nem lenne bajod, de ne csinálj már felesleges munkát a rendőrségnek.

Ha meg ott a közlés, hogy leléptél szabad akaratodból, akkor hiába mennek a rokonaid a rendőrségre, ott látják majd, hogy bűntényre nem utal semmi, úgyhogy el sem kezdenek keresni.

De ha valaki nagyon akar, akkor megtalál. Nevet változtatni nem olyan egyszerű, anyád ismeri a születési dátumodat, gyakorlatilag minden adatodat. Neked meg ugye valahol dolgoznod kell, szóval előbb-utóbb megtalálnak. Már csak ezért is érdemes nekik szólni, hogy lelépsz, ne keressenek, talán tiszteletben tartják a kérdésedet. Ha nem szólsz, akkor biztos keresnek.

2023. febr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Van legális módja is annak, ha valaki új életet szeretne kezdeni, nem kell ahhoz eltűnni.

És mi lenne az ha szabad tudni? Más módokra is kíváncsi vagyok, csak hirtelen az eltűnés jutott eszembbe.

2023. febr. 7. 23:59
 9/27 A kérdező kommentje:

Szóval ebből nem lenne bajod, de ne csinálj már felesleges munkát a rendőrségnek...

Nem mintha a rendőrség amúgy is a sok munkájáról lenne híres meg valahogy nem érdekelne a rendrőség alapbl. de mint íRTAM nem rólam van szó pusztán érdekel :)

2023. febr. 8. 00:03
 10/27 anonim ***** válasza:
66%

De pl hasonló itthon is kivitelezhető, keresel egy albérletet, ahol elég a pénzed a neved mem kell nekik, meg keresel fekete munkát és kész, fel vagy szívódva, amíg pl orvosi ellátásra nem szorulsz.

Vagy megtartasz 1jóbarátot és az ő nevén albérelsz.

Esetleg kitanulsz valami jövedelmező hobit, amiből meg tudsz élni munkahely nélkül is, pl építs verseny drónokat.

2023. febr. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!