Kit tekintettek szegénynek?
Vagyoni-pénzügyi-jövedelmi szempontok szerint az szegény, akinek az élettartam alatt várható jövedelmei nem fedezik az alapvető szükségleteit.
Szellemi téren az szegény, aki képes unatkozni. Nincs érdeklődési köre/hobbija, így nem tud mit kezdeni a szabadidejével.
Köszönöm a válaszokat!
Bárkinek akinek lenne bármilyen gondolata a témával kapcsolatosan és meg is osztaná, írja nyugodtan.
„Creutz, vizsgálatában tíz jövedelemcsoportra osztotta az akkor még nyugat-német társadalmat, és azt találta, hogy az első nyolc jövedelemcsoport több hitelkamatot fizet, mint betéti kamatot kap, ha egyáltalán van megtakarítása. A kilencedik csoport semleges, annyi a kamatterhe, mint a betéti kamata. Ezzel szemben a leggazdagabbak csoportjában már bőségesen meghaladja a kamatterheket a betétek után fizetett kamat. Vagyis az első nyolc csoportban lévők által megfizetett kamatteher a tizedik, legtehetősebb csoportba rétegződik át kamat jövedelemként. A vizsgálat évében 116 milliárd márka vagyon átrétegződést mutatott ki a kalkuláció. Vagyis csak a nagyon gazdagok azok, akik kamatjövedelmeikkel ellensúlyozni tudják az általános kamatterheket és az inflációt, míg a terhek a kevéssé tehetősökre, és leginkább a szegényekre jutnak. Ez okozza a társadalom polarizációját, az egyenlőtlenségek növekedését. Még ha nő is a GDP, az egyre nagyobb tortából keveseknek egyre nagyobb, és sokaknak egyre kisebb szeletek jutnak. A kamatnak a társadalmi újraelosztásban játszott negatív szerepe önmagában is elég lenne a pénz kamatos természetének átgondolására.”
Gyulai Iván: Pénz és fenntartható fejlődés
Köszönöm 7-es a válaszod. Vannak ennél sokkal elgondolkodtatóbb dolgok:
"A világ gazdasági növekedése csupán a 80-as évek óta nagyobb volt, mint a civizilizáció kezdeteitől az 1950-ig tartó néhány ezer év alatt, így a Föld természeti erőforrásaiból többet fogyasztunk el, mint előtte az emberiség összesen. Ez alatt a világgazdaság termelése az ötszöröse lett, a haszonból azonban nem egyformán részesedett mindenki: a gazdagok és a szegények közötti szakadék folyamatosan szélesedett; ma a világ 3 leggazdagabb emberének az együttes vagyona nagyobb, mint a legszegényebb fejlődő országok 600 millió lakosának az összes évi jövedelme. Miközben a világ 200 leggazdagabb emberének az együttes vagyona 1.000 milliárd dollár, a napi 1 dollárból élők száma 1,3 milliárd. Ma a Föld jövedelmének 85%-át a lakosság 23%-a élvezi. Amikor Bill Gates visszavonult, személyes vagyona nagyobb volt, mint az Egyesült Államok aranytartalékának az értéke. A "fejlett" emberiségnek köszönhetően több növényfaj tűnik el naponta, az erdők évi 17 millió hektárral fogynak, évente 23 ezer négyzetkilométernyi terület válik sivataggá. Az éghajlatot veszélyeztető üvegházhatást okozó gázok 2/3-át, a savas esőt okozó kén- és nitrogén-dioxidok 4/5-ét a "fejlett" országok pumpálják a légkörbe. Ők bocsátják ki az ózonréteget károsító gázok 90%-át.
Miközben egyesek sok milliárd dollárt forgatnak a tőzsdéken és képesek arra, hogy egy ország gazdasági stabilitását megingassák, addig 36 ezer gyerek hal meg naponta éhínség miatt, a Föld lakosságának 40%-a nem jut tiszta uható vízhez, és évei 3-4 millióra, más források szerint 10 millióra teszik azoknak a számát, akik emiatt halnak meg. Eközben becslések szerint csak a szépítőszerekre költött milliárdokból el lehetne látni a világ éhezőit és a mai készletesek ismeretében 10 milliárd dollárból meg lehetne szüntetni a tömeges szomjazást világszerte."
Bunyevácz Zsuzsa: Az Új Világrend Tízparancsolata avagy a Szent Grál elrablása?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!