Baj, ha én mindig a gyilkossal szimpatizálok?
Szerintem ez kicsit helyzettől is függ. Vannak olyan filmek, amik direkt a gyilkos szemszögén át mutatják be az eseményeket, és úgy vannak megcsinálta, hogy szimpatizálj velük - de közben átérezd a helyzet súlyosságát. Ha utóbbi nincs meg, az lehet gond. Az a kérdés, hogy bele gondoltál-e, hogy mit jelent, ha megölnek valakit. Belegondoltál-e, belélted-e magad az áldozat és annak családja érzelmeibe, rettegeseb, fájdalmába, kínjaiba. Ha igen, és nem rémít meg, nem szomorit el, hogy ezeknek az embereknek mit kellett átélnie a gyilkos miatt, akkor gond van. Ha viszont nem gondolkodsz ilyeneken, akkor szerintem érthető. Felületesen nézed a szereplőt, nem gondolkodsz, passzívan befogadod az információt, de nem viszed fejben tovább. (Ez mondjuk másfelé probléma lehet.)
Illetve ide hoznám még azokat a filmeket is, amik mondjuk olyat mutatnak be, hogy egy bántalmazó ellen kényszer helyzetben kénytelen fellépni az áldozat, és ő öli meg a bántalmazóját. Itt is érthető, hogy miért vele szimpatizál a néző.
Baj. Ez nem egy szubjektív kérdés amit több szemszögből lehet megközelíteni, hanem fixen mindig a gyilkos a rossz, a tettei elitelndoek.
Ha az áldozatok felé nincs empátiád, próbáld meg elképzelni hogy a gyilkos nem embereket, hanem kiscicákat és kölyökkutyákat kínzott/gyilkolt. Nem tudom miért, de sokan jobban fel tudják mérni az állatkínzók tetteinek a súlyát, mint a gyilkosokét, szóval ez a gondolatkísérlet segíthet perspektívába tenni a dolgokat.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!