Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy megcsináltam ezt a személyiségtesztet, és nem igazán illik rám az eredmény?

Figyelt kérdés
Van ez a 16 személyiségtípus teszt. Megcsináltam, direkt többször is (különböző napokon is.. igen, mostanában nagyon ráérek), hogy biztos legyek benne, jó-e az eredmény. Mindig ugyanaz jött ki, szóval elhittem, hogy oké, nekem ez a személyiségtípusom. De ahogy olvasom a jellemzését, max egy-két dolog, ami jellemző rám valóban, egyébként nem. Pedig állítják, hogy ez nagyon pontos és jó teszt.
2022. aug. 16. 18:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki nem tudja esetleg, hogy miről beszélek: [link]
2022. aug. 16. 18:55
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Az a te bajod, ha az ilyen teszteknek bármit is elhiszel.
2022. aug. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jót hozott ki, de egyébként kritizálni szokták, hogy nem pontos. Van más mbti teszt is, tölts ki néhányat azok közül.

Egyébként, ha tanulmányozod a kognitív funkciókat, akkor akár teszt nélkül is rájöhetsz.

Ha értesz angolul, akkor pl itt elmagyarázzák. [link]

Itt pedig kissé vicces köntösbe van tekerve, szemléletes példákkal. [link]

Ezen felül fontos tudni, hogy nem vagyunk bekategorizálhatóak 16 típusba. Ezek a típusok nem léteznek tisztán, száz százalékban. Irányt mutatnak, segítenek megérteni önmagadat és a reakcióidat, illetve jó alapot adnak a mémekhez és a vicces videókhoz (lásd az első lány többi videóját, vagy Frank James csatornáját), ahol eltúlozva megjelennek ezek a tipusok.

2022. aug. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A 16 personalities annyira nem jó teszt.

A 16 típus a jungi kognitiv funkciókból vezethető le, amik azt mutatják meg hogyan működsz, hogy gondolkozol észlelsz, érzel, és ez az alap jó. De ez a teszt ami külön nézi, betűnként, hogy na I vagy E, N vagy S, nem arra kérdez rá, hogy hogy működsz, hanem, hogy azzal a működéseddel mit hozol létre. Eredményre kérdez rá, ahelyett, hogy az okokkal foglalkozna, hogy azt az eredményt hogy alakítod ki.

Ezért....

Ugyanezt a dolgot úgy tudod megközelíteni, és pontosabb eredményt kapni, ha rákeresel olyan tesztre ami a kognitív funkcióidat méri. (Gondolkodásod Te vagy Ti, fizikai érzékelésed Se vagy Si stb. Ez így lehet most kínai, nem is igazán kell tudni, ha rákeresel hogy cognitive functions test, akkor szerintem bármelyik mezei típus már kicsit pontosabb tud lenni)

Ha ez megvan, hogy mi a domináns kognitív funkciód, mi a másodlagos stb., abból következtetni tudsz a 4 betűs típusra, és ha az alapján olvasod el amit a 16personalities ír (valszeg más eredménnyel), lehet sokkal jobban passzolónak érzed.

Egyébként, még ha jól is van meghatározva a típusod, akkor is van, ami nem fed teljesen, mert a 16personalities kicsit elmegy a sztereotípia irányába.

Az én típusomnál is írnak olyanokat, ami mellémegy, de ha az adott típus kognitív funkcióit nézem, az azokból következő erősségeket és gyengeségeket, akkor szinte minden passzol.

Ha érdekel a téma kutakodj a kognitiv funkciókról. Angolul rengeteg anyag van fennt, akar cikkben, akar videóban, blogban stb.

Ha valamiben kell, szívesen segítek! :)

2022. aug. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul az alap, amire a teszt épül működőképes, csak a teszt nem jól kerdez rá, nem arra kerdez rá amire kell, nem megfelelően közelíti meg. Így sokaknal elcsúszik az eredmény, vagy sántít.

Én így tapasztaltam.

2022. aug. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Én is megcsináltam ezt a személyiségtesztet, az enyém negatív lett.
2022. aug. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
Úgy, hogy ezek nagyon általánosító, és kisarkított tesztek. A világ, és az emberek nem kategorizálhatók egyértelműen pár kérdés alapján.
2022. aug. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!