Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kikerülni,...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Hogyan tudnám kikerülni, ignorálni azt a sok lehangoló szemetet, ami szembejön velem nap, mint nap?

Figyelt kérdés

Egy kicsit kifejtem, megpróbálom röviden, köszönöm, ha elolvasod!


Szóval a napokban elbocsátottak a munkahelyemről. Pár hónapja már nem igazán tudtam azonosulni a cég értékrendjével (kiszámíthatatlan munkaidő, folyamatos túlórák, fejetlenség a vezetőség terén, stb.), ez kihatott a munkámra is, tehát mondhatni ennek így kellett lennie, ha ők nem lépik meg, akkor valószínű én teszem 1-2 héten belül. Túlzottan nem vagyok megijedve, valahol készültem rá, így már voltam is egy állásinterjún, ahová hétfőn megyek a 2. körre, tehát sanszos, hogy megkapom. Ráadásul az ex-munkahelyem is korrekt volt annyiból, hogy az augusztus hónapot még állományban töltöm, mindent kifizetnek úgy, hogy nem kell dolgoznom.


De csak hogy ne cukormázas legyen az egész történet, van itt némi bökkenő... Annak ellenére, hogy a jövőbeli munkahelyem üzletpolitikájával nagyban azonosulni tudok, és sokkal könnyebbnek gondolom már most, mint a régi munkámat, sajnos az útiköltséget nem térítik, így nap, mint nap saját kontóra kell eljárnom odavissza 60-70 km-t. A fizetésem a próbaidő alatt egy alapbér lesz, ami némileg kevesebb, mint amit a volt munkahelyen kaptam, és csak utána áll be kb. ugyanoda.


Azt látom, hogy kicsiny országunkban elég trágya most a helyzet, még talán így is szerencsésnek mondhatom magam, mert nem minimálbérért kell robotolnom, mint az ország 60-70%-ának. Nyilván én is dobok minden alkalommal egy hátast, mikor le kell mennem a boltba, de mivel úgyse tudok ellene semmit tenni, kénytelen vagyok elfogadni, hogy ez van...


Viszont - és itt jön a kérdésem lényege - az interneten is akarva-akaratlanul szembejön velem ez a sok sz*r. Mindenhol csak a lehangolt, elkeseredett embereket látom, akik azt jósolják, hogy az üzemanyag litere 3000 ft lesz, a kenyér kilója meg 2000. Aláírom, hogy van benne ráció, viszont én nem akarok arra gondolni, hogy már csak az fel fogja emészteni a fizetésem 60%-át, hogy autóba kell üljek... Alapból van most egy kis rossz hangulatom az elbocsátás miatt, és mikor ezeket látom, még jobban lejövök az életről, és teljesen ellepi a sötétség az agyam.


Tudom, nehéz kérdés, de van valami módszer ezeknek a kiszűrésére? Azon kívül, hogy kapcsoljam ki az internetet... :D Bármiféle tanácsnak, tippnek örülök!


2022. júl. 29. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne internetezz, ne tévézz és ne hallgass híreket a rádióban sem. Különösen ilyen válsághelyzetekben teljesen fölösleges a propaganda és a népi "bölcsesség" fogyasztása. A közösségi média, különösen a facebook eleve a hülyék pöcegödre, ahol mindenki mindenhez ért, és meg is mondja a tutit. Hagyni kell a francba, úgysem tudsz meg onnan semmi olyat, ami fontos lenne.
2022. júl. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ez egy marha jó kérdés, amire nem tudok érdemben válaszolni mert én is ezen agyalok most.

Sajnálom hogy a melóval így alakult most. :( remélem hogy az új helyen jobban fogod érezni magad ha felvesznek.

2022. júl. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az írásod első, nagyobbik része teljesen fölösleges volt. Nem bántásból írom, de te is terheled a környezeted a lehangoló dolgokkal.

Mindenkinek az a valóság amire koncentrál. Nem pont így van a bölcsesség, de ez a lényege. Egy anyának a gyereke a valóság, egy szerelmesnek a párja, a bányásznak meg a sötétség. Nekem 12 éve nincs tévém, és már nem is lesz, rossz értelemben full agymosás. (pozitív jellegű agymosás is van, de ez egy másik történet). A neten is szűröm a szemetet erősssen. Aki politikát, vagy vallást erőltet rám: tiltás, törlés.

Mérgező, panaszkodó emberek: tiltás, törlés

Nem vagyok hajlandó pl érzékenyítő filmeket nézni. Ha feltűnik egy meleg pár, vagy egy néger hős, már kapcsolom is kifele a csába.

A lényeg, hogy szabad, és kell is szűrni.

Valóban nehéz világ jön, de a sopánkodás helyett pl fel lehet készülni.

Én direkt örülnék, ha vége lenne a fogyasztói társadalomnak, pocsékolásnak, szemetelésnek, autó karavánoknak a legkisebb utcákban is.

Vegyük elő a kerékpárt, sportcipőt, hátizsákot. Ne dobáljunk ki mindent a szemétbe, hanem javítsuk meg. Kütyük helyett könyv, vissza kicsit a természethez, lassabb élethez.

2022. júl. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Meditálj és jógázz, figyelj néha befelé is önmagadba. Hamar rá fogsz jönni, hogy a külső dolgok nem tudnak megzavarni a belső békédben.
2022. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!