Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is rossz ez a...

Szerintetek is rossz ez a mondásunk?

Figyelt kérdés
A kivétel erősíti a szabályt. Ez pont fordítva van, mert ha van kivétel akkor nem pont gyengül a szabály? Nem igaz?

2022. jún. 1. 06:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Sose értettem ezt. Van kivétel akkor hogy a fasba erősödne a szabály, sztereotipia ilyesmi. Ponthogy a kivétel gyengíti.
2022. jún. 1. 06:53
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem rossz, csak inkább az a rossz, ahogyan felfogja ezt a magyar. Szerinte nincs szabály, vagy ha van is, akkor mindig keresnie kell egy kiskaput, hogy neki aztán igaza legyen, hogy "A kivétel erősíti a szabályt".
2022. jún. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én se szeretem a magyar felfogást.
2022. jún. 1. 06:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egy téves értelmezés, itt szépen le van írva:


[link]

2022. jún. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, mert ha nincs kivétel, akkor nincs értelme a szabálynak sem.

Tehát nincs értelme olyan szabálynak, hogy "minden szem homok homokból van", mert ez nem is lehet másképp.

De ha lenne kivétel, azaz lenne olyan homokszem, ami nem homokból van, akkor már lenne értelme a szabálynak.

2022. jún. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kivétel nem erősíti, hanem gyengíti a szabályt.

Kivétel, mert nem azonos az adott szabállyal.

Az adott szabály, - általános szabály -, nem konkrét, ezért nem szabad fix dolognak tekinteni az adott szabályt.

A kivételek pont erre szeretnék felhívni a figyelmet.


Szóval a fenti mondás úgy butaság, ahogy van.

2022. jún. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!