Más is így van a konfliktusok kezelésével?
Én mindig úgy érzem, ha a másik fél rugalmas sokat engedne nekem egy konfliktusunk megoldása során, akkor én is szívesen lennék nagylelkű vele, és tennék javaslatot számomra kevésbé kedvező kompromisszumra. Viszont, ha ő nem akar nekem kedvezni, akkor én is kevesebbet akarok neki engedni azután. Tehát rugalmasságra rugalmasan, merev rugalmatlanságra, mereven, és rugalmatlanul reagálok.
Pl., ha az a konfliktus, hogy szombaton mennyi időt töltsünk otthon, és mennyit a strandon. Akkor ha én a strand pártján vagyok, akkor ha ő azt mondja, hogy csak ugorjunk oda nap végén, és pont, akkor én nagyon vehemensen azt mondom rá, hogy már reggel hatkor ott kell lennünk, pedig eleinte csak dél környékén szerettem volna odamenni. Viszont, ha ő azt mondja, hogy délután kettőre menjünk oda, de nem baj, ha esetleg délre ott vagyunk, akkor azt mondanám, hogy oké menjünk csak este végülis belefér, hogy addig itthon vagyunk.
Viszont sajnos sok konfliktusomat rugalmatlannak érzem, és hiába adnék én sokat, a másik nem értékeli ezt, hanem csak az ő véleménye lenne jó.
Ez valamilyen szinten érthető.
Ui. nem akarod, hogy ha te engedsz, akkor még neked, újra még neked kelljen engedni, míg a végén az lesz a kompromisszum, hogy te engedtél 99%-ban, ő meg 1%-ban.
Igen, az természetes, hogy egy gesztusra, a másiktól is egy gesztust várunk, ill. ha a másik ad egy gesztust, sokkal könnyebben adunk utána mi is.
Ez pl. országok egymás közti viszonyában is így működik.
Nem egészen értem, mire vagy kíváncsi.
Azt tudom, ha engedni próbál a másik fél, akkor én is jobban engedek. Ha nem akkor van, hogy csak azért se.
-------
Illetve az zavar, hogy van olyan, hogy valakivel teljesen más az álláspontom, én hiába mozdulok valamennyit az ő álláspontja felé, ő tapottat se az enyém felé. Tehát, ha az alap álláspontom az, hogy valami kék, szerinte meg zöld, hiába mondom, hogy ez kékes zöld, nem jó, hiába mondom, hogy na jól van majdnem zöld egy kis kék árnyalattal, az sem jó. Na ez fel tud cseszni. Vagy van olyan, hogy menni kellene egy vasárnap evangélikus, és katolikus templomba is, mondom, hogy most nem lenne kedvem, de az egyikre tudok időt szánni, erre még ez se jó, mert az nem kettő...
Igen, azt mondod, hogy minél messzebb van valaki a te álláspontodtól, te annál jobban konfrontálódsz, még az eredeti álláspontodnál is távolabbra pozicionálod a célodat, csak azért, mert a te nézőpontod szerint a távolság a két álláspont nagyobb egy önkényesen felvett szintnél.
Ez pont az a kivagyi, csakazértis hozzáállás amitől sokat agyvérzést kapnak
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!