Miért a fejlett országokban szorgalmazzák leginkább a Covid oltást?
Nem csak azokban az országokban akarnak mindenkit beoltani, mindenhol be akarják oltani a lakosságot. Más kérdés hogy melyik országok képesek megfizetni a vakcinákat.
Nyilván az olyan szegény országokban, ahol folyóvíz is alig akad, nincs pénz egy ekkora kiadásra. Marad a sámánkodás, a ráolvasás, meg a gazdagabb országok adományai.
Kérdező furán fog hangzani, de nem gondolod, hogy pont az a baj, hogy minden háztatásban van fertőtlenítő szer? Mindent lefertötlenitünk, a testünk nem szokik hozzá a kórokozókhoz, igy sokkal könnyeben lebetegszünk, míg egy elmaradott országban az emberek immunrendszere hozzászokott ezekhez a negatív mikróbákhoz.
Ezzel nyilván nem azt mondom, hogy mostantól ne törődjünk a higiéniával, ez csak egy magyarázat, hogy nálunk miért okoz ekkora gondot pl egy virus, míg különböző afriakai országokban vagy Indiában csak legyintenek rá, hiszen ők sokkal veszélyesebb kórokozókkal élnek együtt, mint a Covid.
Mindenhol szeretnének mindenkit beoltani, csak a vakcina pénzbe kerül, államok közötti verseny van érte, a csórók kevesebbet tudnak venni. Továbbá ahol nincs rendes államszervezet, ott a tömeges oltást se olyan egyszerű levezényelni. Ezt európai (fejlett világbeli) fejjel nehéz elképzelni, nálunk a központi hatalomgyakorló (kormány, illetékes minisztérium) elég jól átlátja, hogy a kórházakban mi történik, tud oda vakcinát juttatni, el tudja rendelni, hogy oltópontokat hozzanak létre, stb. Hát Etiópiában nem pont ez van, ott bizonyos területeken ilyen-olyan hadurak gyakorolják a hatalmat, és azokkal kell alkudozni, fizetni nekik, hogy valahogy vezényeljék le a dolgot. Mintha Nyíregyházán lenne egy kiskirály, saját hadsereggel, hűséges hivatalnoki réteggel, stb., és egész Szabolcs-Szatmár-Beregben csak azokat a kormányrendeleteket hajtanák végre, amelyekre a nyíregyházi kiskirály rábólint. (Arról most nem is beszélve, hogy mi lenne, ha a nyíregyházi kiskirály mondjuk éppen Gődény lenne.)
Amikor a WHO azt mondja, hogy Afrikában ekkorra kellene 40, amakkorra 70%-ot, akkor a gazdasági és az infrastrukturális realitásokat figyelembe véve beszél, nem arról, hogy Afrikában elég lenne a 70%, bezzeg Európában kell a közel 100.
Olyan a betegség, hogy mindenhol kell a közel 100.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!