Akik nem végeznek nehéz fizikai munkát kevésbé fog
fájni nekik a testük idősebb korban mint azoknak akik
epitoiparban doloznak?
Idősebb korban tényleg érezhető a lomhaság? Hogy
kevésbé tudsz már úgy mozogni? Mikortól kezdődik ez az
érzés?
Ha nem mozogsz rendszeresen, akkor hamar lomha leszel, ha meg igen, akkor az izmok-izületek használatban vannak és aktívabb maradsz.
Most vagyok 65 éves, de "még" nem érzem, hogy kevésbé tudnék mozogni, igaz, minden nap sportolok is, meg legalább egy órát gyaloglok is, a mindennapi munka mellett.
2021. nov. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
2/15 anonim válasza:
Csak általánosságot lehet válaszolni. Igen, az egyoldalú és túlzott megterhelés (beleértve bizonyos sportokat is !!) többnyire a nagyizületeket és a gerincoszlop csigolyái közti kisizületeket (porckorongok) károsítja, de ez nem korlátozódik az építőiparra, mert a krumpli- vagy kukorica kapálás is igénybe veszi a testet. Viszont az is igaz a másik végletről, hogy a kizárólagos ülőmunka meg azért nem jó, mert semmilyen izomcsoportot nem tart karban. A mozgáskorlátozottság bekövetkezése is erős egyéni különbözőséget mutat, de általában 40 év felett már jelentkezik.
2021. nov. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
3/15 anonim válasza:
Ez nem fekete vagy fehér. Sokan azt gondolják, nekik nem kell külön sportolni, mert fizikai munkát végeznek, miközben a terhelés, amit kapnak egyoldalú és sokszor nem is egészséges fiziológiailag. Ez társul gyakran rossz étrenddel, sok alkohollal és kevés pihenéssel, így nyilván gyorsan el fog “használódni” a test.
A másik véglet, meg amikor valaki ülőmunkát végez és nem sportol mellé semmit. Ugyanolyan rossz.
Legideálisabb, ha az ember rendszeresen sportol, súlyt emel, amit kiegészít moderált kardióedzéssel, mellé megfelelő fehérje és pihenés társul.
2021. nov. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
4/15 anonim válasza:
Valahol a kettő között van az igazság. Az sem jó, ha túlterheled magad de az sem ha egész nap ülsz és leépülnek az izmaid, ami miatt szintén tönkremész.
2021. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
5/15 anonim válasza:
Nagyon fontos a mozgás lehetőségekhez képest minden korban, de azért nem kell megölni magunkat. Csak hasonlíts össze két azonos korú de teljesen eltérő életvitelű embert, az eredmény meglepő.
2021. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
6/15 anonim válasza:
Nem csak az igénybevétel számít, hanem az is mennyit foglalkozol a kondiciód megőrzésével. Iszol, cigizel, tunyulsz, szereket tolsz stb. ez mind rongálja a tested.
A fokozott igénybevétel gyorsabban koptatja a szervezetet, de ha nem csinálsz semmit, az talán még nagyobb baj.
Ezen kívül vannak egyedi sajátosságok is, amik számítanak. Odafigyeléssel hatvanon túl is simán jól lehetsz.
2021. nov. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
7/15 anonim válasza:
Kövezzetek meg, de én még nem láttam sajnos nyugdíjas korú egykori építőmunkást, de pl. 70 év feletti egykori szakit sem nagyon. Nagyon korán halnak sajnos.
2021. nov. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
8/15 anonim válasza:
A nehéz fizikai munkát végző emberek általában 40-50 évesen már érzik, hogy nem olyan fittek már mint azelőtt,hiszen napi 8-10 órát erőltetik testrészeiket. Sem idejük sem erejük nincs már ahhoz, hogy a munka végeztével még sportoljanak, vagy órákat sétalgassanak, hiszen örülnek ha hazaérnek lepihenni, hogy másnap is legyen erejük végig küzdeni a napot. Általában azok sportolnak napi szinten akiknek könnyű munkájuk van, és emiatt van még energiájuk erre. Egy kőműves, ápoló vagy bármilyen egész nap talpaló ember emellett nemcsak fizikailag hanem lelkileg is belefárad a ebbe a folyamatos taposómalomba, melyért általában meg sincs fizetve rendesen.
2021. nov. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
9/15 anonim válasza:
Rengeteg féle hasznos kiegészítő létezik, amivel a kondició javítható: vitaminok, kollagén, mikrotápanyagok pótlása. Ezekkel érdemes foglalkozni, ha hosszabb és egészségesebb életet akarsz.
2021. nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
10/15 anonim válasza:
Egyéni mikor kezdődik, de aki mondjuk szellemi munkát végez és rendszeresen sportol azért az 10-20 évvel kitolhatja a fizikai leépülést szemben azzal aki nehéz fizikait
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!