Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mely időszakban volt Magyarors...

Mely időszakban volt Magyarországon a legnagyobb széthúzás az emberek között?

Figyelt kérdés
Miért?

#politika #történelem #belső ellentétek
2021. nov. 5. 21:26
A kérdező szavazást indított:
A honfoglalás előtt.
Szent István király idején.
A muhi csata előtt.
A mohácsi csata előtt.
Szapolyai János és I Ferdinánd idején.
A Rákóczi szabadságharc idején.
Ferenc József császár idején.
Horthy Miklós kormányzósága idején.
Az "átkos"-nak nevezett korszakban.
A XXI. században.
19 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért most, mert minél több ideje van az embernek a saját frusztrációját kivetíteni annál aktívabb politikailag... És minél szélsőségesebb annál frusztráltabb. Bonyolult kérdés ez. A honfoglalás előtt nem igazán beszélhetünk semmilyen közéletről, de még magyar társadalomról se nagyon... Később is; amikor az a kérdés, hogy elkap-e a török nem foglalkozol ezzel. Pláne a teljes társadalom a történelem nagy részében nem foglalkozott ezzel. Nem volt reális... És az intellektus most is sokaknál hiányzik... Sőt. Már az elit is a szó szoros értelmében hülye
2021. nov. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Folyamatban lévő ügyről nem beszélünk. És ez lesz 125 év múlva is.
2021. nov. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennel nagyobb??
2021. nov. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig volt, de nem csak a magyaroknál. Az emberek, ha már sokan vannak, ritkán értenek egyet. Legtöbbször a saját érdekei mentén cselekszik, hogy neki mi a jó. Mivel különböző társadalmi rétegek, vagyoni helyzetek, nemes, paraszt, jobbágy, munkás, tőkés érdekei ritkán esnek egybe. Akkor még ott a vallás, politikai pártállás, egyéb világnézeti meggyőződés.
2021. nov. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, az emberek között mindig volt széthúzás, és nem csak a magyaroknál. Még olyan korokban is, amikről nem is gondolnánk. Pl. egyszer Nagy Lajos azért vesztett csatát a velenceiek ellen, mert a velenceiek lefizették a magyar zászlósurakat, akik ezért ímmel-ámmal támadtak, így a magyar sereg vereséget szenvedett ellenük... Az emberek mindig a saját fejük után mennek, mindig erősebb a saját érdekük, mint a közösség érdeke, a történelem minden korszakára igaz volt az, hogy akkor sorakoztak fel az emberek az ország érdeke mellett, ha az ország érdeke egybeesett a saját érdekükkel. Azok voltak a jó királyok, akik ezt el tudták érni. Ha egy uralkodó ezt nem tudta elérni, akkor mindenki ment a saját feje után, lásd pl. az Árpád-kor végét, de ha közelebbről megnézzük, akkor igazából az egész magyar történelmet 1526-ig (és utána is). Tele van olyan történtekkel, hogy egy magyar arisztokrata lázad a királya ellen, és klikkeket állít fel ellene, Luxemburgi Zsigmondot még el is fogták magyar főurak, és börtönbe vetették! A saját királyukat! A mohácsi csata után meg voltak olyan magyarok, akik a menekülő nagyurakat rabolták ki. Ez így működött, de nem csak nálunk, hanem mindenhol. Ma is így működik, mert az ember ma sem változott semmit, ugyanúgy működik, ahogy régen. Ez a válasz a kérdésedre, minden korszakban ugyanúgy működnek az emberek, elsősorban mindig a saját boldogulásukat keresik az emberek, a saját gesztenyéjüket kaparják ki, és akkor tűnik úgy, hogy összefogás van, ha ez éppen egybeesik a köz érdekével.
2021. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!