Lesz valaha változás Magyarországon a mentalitásban, és az emberek hozzáállásában, a munkában?
Ezt olvasva tényleg szívszorító, hogy minden igaz, és erről csak a nép tehet, senki más.
A politikusok meg ezt jól ki is használják.
Lesz valaha, akár a közeljövőben olyan változás, hogy igenis összefog mindenki, és kiállnak magukért, és végleg elkergetik ezeket az embereket? Vagy marad minden így ahogy van? :(
Most nem állok neki átolvasni az egész cikket, egyedül a "Magyar hozzáállás" bekezdést olvastam el. És máris feltűnt ott egy érdekes dolog. Azt írja a jóléti országok azért jólétiek, mert elzavarták az összes köcsög politikust. Ha ezt nem tették volna meg, akkor Észak-Korea, Oroszország, vagy Magyarország szintjére jutottak volna.
Na most ezzel csak 2 problémám van. Először is, kit rakunk az ország élére, miután elzavartunk a galád politikusokat? 2006-ban megcsinálták/megcsináltuk, azóta is s**r a helyzet. Jelenleg két olyan ígéretes párt van, akik érnének valamit, persze ők sem biztos, hogy alkalmasak a vezetésre. Ott van az lmp, akik értelmesen beszélnek ugyan, de még eléggé kiforratlanok, kevés a támogatójuk, és nincsenek külföldi kapcsolataik. Ezek pedig elég nagy bajok.
Ha most elzavarnánk a fideszt, értelemszerűen a második favorit jönne képbe, ami tudtommal jelenleg a jobbik.
A jobbik eléggé pengeélen táncol. A támogatói között magának tudhatja a "Nagymagyarokat", a drasztikus megoldásokat támogató/igénylő embereket. Ez mind szép és jó, csak éppen mi nem vagyunk az USA, aki kihirdetheti minden külföldi országnak, hogy "Mi vagyunk az USA, kapja be mindenki"! Magyarország jelenleg nem tud a saját lábán megállni, szüksége van a külföldi támogatottságra. Azonban a nagymagyar/drasztikus szellem azt kívánja, hogy öntsünk nyakon mindenkit, aki nem magyar. Ha ezt az utat követjük, akkor magunkra haragítunk mindenkit. Ha viszont nem követjük ezt az utat, akkor a jobbikot támogató emberek mennek el máshova, tehát legközelebb megint valami kétes párt lesz hatalmon. Márpedig, az országot csak az húzná ki a gödörből, ha egy párt végre véghez tudná vinni a teljes programját, amihez általában kevés az a 4 év amit kap.
Szóval kérdem én, kit rakjunk az ország élére? Arról ugyanis a cikk nem beszél, hogy amikor elzavarták a galád politikusokat a másik országokban, mindig volt egy alkalmas vezetőség, aki egyengette a továbbhaladást.
A másik dolog a cikkel kapcsolatban:
Oroszország, Magyarország, Észak-Korea. Szóval ezt a három helyet hozza fel példának, hogy itt milyen szörnyű a helyzet. Én csak azt nem értem, hogyha az említett helyeken olyan rossz a politika, akkor miért a Görögök mentek csődbe?
Az Oroszokat az elmúlt évek folyamán rendre kicsinálták. Jó hogy bajban vannak, ha az egész világ ellenük van. Megítélésem szerint az egész EU politika rosszabb mint az Orosz, mert az oroszok legalább nem nyaltak be senkinek, nem úgy, mint az EU Amerikaiaknak.
Ez nem fog változni. Az hogy miért, az tyúk vagy tojás kérdés, esetleg mellé lehet dobni egy farmert is aki felelős az ólért.
A kommunizmus felnevelt egy párt-hű, magának gondolkodni nem akaró generációt. Ők ezt tovább adták a gyerekeiknek. Azok a fiatalok akik már nem osztják a fekete-fehér magyar világnézetet, külföldre mennek. Magyarországnak maradnak azok, akik beállnak az éppen népszerű párt mögé, "aztán majd lesz valami". Addig törődik az ország többsége a politikával, amíg behúzza az X-et, utána se kép se hang, majd a következő kampányidőszakban megmondja a TV, hogy mi romlott el, és kire kell szavazni hogy helyre legyen hozva. Utána 4 évig megint kuss van, a nagy vezért és oldalát senki se becsmérelje, vonja felelősségre. Reménytelen az ország helyzete, hacsak nem tartjuk pozitív példaként magunk előtt Oroszországot vagy Kínát, ahol az átlag ember csóró, de beletörődik, fentről meg csak a butítás megy. Nagyjából ezt az opciót jelenti jelenleg a Fidesz és a Jobbik. A különbség annyi, hogy a Fidesz rezsicsökkentéssel hülyít, míg Jobbik nagy-Magyarországozással, nacionalizmussal. A demokrácia aláásása, és a demagógia mindkét pártnál ugyanúgy megvan. Az egyéni véleményre egyik párt sem tart igényt, uniform-szavazók kellenek nekik, yes-man-ek akik bólogatnak 4 évig, aztán legjobb esetben egy "hazafi" húzással megint megszavazzák őket. Ez szembe megy a progresszív gondolkodással, ami fel sem merül itthon mint alternatíva.
#5
Oroszország tett azért, hogy ellene legyen mindenki. Ukrajnai konfliktus, MH17, tagadások és hazugságok sora, kitiltási listák, fenyegetések, NATO országok ellen irányuló hadigyakorlatok, röviden: Hidegháborús mentalitás.
A görögök a rossz kormányok sora, és az ignoráns, már-már magyarországi "leszarom" szintet elérő szavazók miatt ment csődbe. Ebből kivette a részét az ECB is, de az EU-t ezért nem lehet felelősségre vonni. Elvégre is az EU ideológiailag egy USA szerű demokratikus föderációt szeretne, az EU-szekptikus/régimódi kormányok pedig az ellentétét. Mikor Görögország kölcsönre kölcsönt vett fel, szólt az EU, hogy ebből baj lesz, de nem tehetett semmit, a Görög kormány nem hallgatott a szakmai véleményre, élt a szuverenitása által adott lehetőségekkel, és tönkre is vágta az országot.
Az EU-USA kapcsolat pedig összetettebb annál, hogy ki nyalja kinek a seggét. Nemzetközi szerződések és egyezmények "követelik meg" tulajdonképpen a kölcsönös seggnyalást. Bár az USA-nak van befolyása az európai politikában, ez koránt sem akkora, mint azt némelyik szélső-jobbos/szélső-balos médium állítja. Erre kiváló példák:
1. Az NSA kémkedett német politikusok ellen, kiderült, Németország most nem éppen USA-barát.
2. Merkel hajlandó lenne aláíratni az X. Minsk-i egyezményt Oroszországgal, annak ellenére hogy Oroszország minden egyes alkalommal megszegné (megszegte) a szabályokat. Az USA drasztikusabb lépéseket tenne. (nem nyílt konfliktusra kell gondolni.) Erős ellentét van az USA-EU nézetek között az ukrajnai konfliktust illetően.
3. Az USA-nak már hosszú évek óta a britekre kell hagyatkoznia, ha képviseltetni szeretné az érdekeit az EU-ban. Nem véletlenül: Nem rángatja zsinóron Amerika az EU-t, európai szövetségesekre van szüksége.
#6
Tény, hogy az Oroszok nem szentek, de azért azt is beláthatjuk, hogy vannak olyan érdekek, amiknek köszönhetően Oroszországnak bajban kell lennie.
Ha az EU hirtelen a legnagyobb puszipajtása lenne Oroszországnak, akkor az USA mehetne sót nyalni. Konkrétan, ott dőlne romokba az Egyesült Államok.
Egy olyan gazdasági hálózat ami magába foglalja Európát, Oroszországot, sőt, még Kínát is, elsöprő erejű lenne.
Kína egyre jobban közeledik az Oroszokhoz. Már ez a kettős is elég komolyan hangzik. Ebből az okból kifolyólag egyértelmű, USA drasztikus megoldásokat akar, és uszítja Európát az Oroszok ellen.
Az USA részéről az is egyértelmű, hogy azért figyelik le a német, sőt, más országok politikusait is, mert amikor majd odáig jut a helyzet, hogy Európa-Oroszország barátságot köt (vagy egyéb esemény történik), akkor Amerikának legyen mit előhúznia, amivel sakkban tarthatják a békében résztvevő embereket.
Csak képzeld el, hogy Merkelmama éppen megy aláírni a pappert a gazdasági együttműködésről, amikor váratlanul egy Amerikai ügynök átnyújt neki egy kisebb borítékot, néhány zuginfóval. Lehet meggondolja, hogy aláírja-e.
Amerikának a másik ilyen ügyes húzása az Iszlám állam, de ennyire most ne menjünk bele az összeesküvés elméletekbe. A lényeg, hogy minden okkal történik.
Az USA-nak nem érdeke EU-Oroszország konfliktust szítani, éppen ellenkezőleg. Egy stabil, békés Európa, és egy szintén stabil, békés Oroszország az USA érdeke: Elvégre is az EU és Oroszország is kereskedelmi partnere az USA-nak. A nemzetközi kapcsolatok az orosz paranoia és az említett hidegháborús mentalitás miatt mentek tönkre. Oroszország eddig sem volt szent, az USA mégis folytatta a kereskedelmet, a diplomáciát, és az EU-ra se szólt rá, hogy nem kéne Putin-nal haverkodni. Most annyi változott, hogy betelt a pohár: Putin az EU felé terjeszkedik, tulajdonképpen nyíltan háborút vív Ukrajnában, méghozzá olyan emberek ellen, akik a világon elsőként EU-s zászló alatt harcoltak Maidan-on az oroszbarát kormányuk ellen. Ennek elég egyértelmű üzenete van: Oroszország nem kér az EU és az USA barátságából, sem abból, hogy egy esetleges EU-partner Ukrajna megmutassa az orosz népnek: a nyugat mégsem olyan rossz, mint Putin és bandája állította.
Ha ez nem történt volna meg, akkor most egy óriási USA-EU-Orosz blokk felé tartanánk, senki sem nyalna sót. Kínáról annyit, hogy az USA és a nyugat fontosabb partnere, mint Oroszország. Vagy semleges marad, vagy a nyugattal tart. Lásd: [link]
Brazíliával is nagyobb értékben kereskedik Kína, mint Oroszországgal.
A kémkedésről annyit, hogy minden ország csinálja. Ahogy az NSA ott van Berlinben, úgy ott van az FSB Londonban, az MI6 meg Stockholmban. Az USA lebukott, cinkes ügy, nagy port kavar, de a nemzetközi viszonyokon ez nem igen fog látszódni, nyílt titok, hogy mindenki kémkedik mindenki ellen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!