Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyar emberek miért olyan...

A magyar emberek miért olyan pénzéhesek?

Figyelt kérdés
Mindenkire irigyek,akinek 5ft-al több van mint neki.
2021. nov. 5. 11:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Máshol is ilyenek. A pénz és az erőforrásokért folytatott küzdelem tartja mozgásban a világot, ez régen is így volt, de mióta fogyasztói társadalom van, azóta különösen, hiszen sokan csak a fogyasztói javakban mérik saját maguk és mások értékét.
2021. nov. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Magam részéről, bár én nem pénzéshes vagyok, de tud idegesíteni ez a fizetés dolog, hogy mennyire elérhetetlen megteremteni egy saját otthont.

Ami nem az, hogy több mint fél élet munkája egy olyan lakhatás ahol a szomszéd hangját kell türni meg ilyenek.

Elég bosszantó és elég pénzéhessé teheti az embert, ha itthon dolgozik, nincs valami brutál jó szakmája vagy leehtősége és látja, hogy ha nem adósodik el egy életre akkor saját háza a büdös életben nem lesz ha olyan helyen lakik ahol 40 alatt normális ház nincs. De lehet lakása sem...

Jobb albérletek meg kitesznek 1 ember fizetését, ha nem erős szakmába dolgozik.


Plusz szerintem rájön az is, hogy a boltok árai kb. külföldi szinten vannak, míg a fizetés kb. 1/3.

Dízelt is olcsóbban tankolok Ausztriában, mint itthon. Fizetés meg 2-3 szor annyi.

Azért ha valaki tisztában van nagyjából mi folyik külföldön, és nem a balkánon meg keleten, az azért le tudja verni az embert keményen.


Több ismerősöm is úgy jön haza, hogy már tudott venni házat, keres valami pöcslóbáló melót, aztán ennyi, elvan lazán.

Ezt itthon nem valami egyszerű és pláne nem gyors megteremteni.


Tapasztalataim alapján ezek biztosan okok erre a kérdésre.

2021. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!