Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ekkora anyagi teher a...

Tényleg ekkora anyagi teher a családoknak az iskolakezdés, hogy még gyorskölcsönt is fel kell venniük?

Figyelt kérdés

Én már legalább két alkalommal láttam a papír-írószerben anya-lánya kettőst, előbbi az idegösszeomlás szélén, utóbbi a kiskamaszok undokságával vitatkozott azon, vajon azt a kétes tudást, amit a következő évben szív majd magába a tanuló, vajon csak nyolcszáz forintos füzetbe lehet-e lejegyzetelni.

A csillámos-delfines füzet semmivel nem csíkosabb vagy simább belül, mint a sima, cserébe háromszor annyiba kerül. Én elvből nem is veszem meg.

A sok sznob, de ugyanakkor proli szülő, azt hiszi, hogy ha mérnöki körzőszettel vonul be a gyereke, attól lesz majd jó tanuló vagy hogy a Michael Jordan nevével fémjelzett, nano -űrtechnológiával felspécizett cipőtől lesz majd kiváló sportoló. Francokat.

Én a 30 ezer ft-os iskolatáskát is feleslegesnek tartom.

Azt szokták mondani, nem mindegy, mi esik a gyerek fejére gyerekkorában, könyv vagy borosüveg. Hát én azt mondom, az sem mindegy, mit tanul meg a szülőktől, hogy a drága dolgok eleve rangot jelentenek, vagy azt, hogy az is lehet zseni, akinek sima zöld HB-s ceruzája van.

Ki hogyan oldja meg?



2021. aug. 27. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
A „drága dolgok rangot jelentenek” dolgot nem a szülőktől tanulja, hanem a diáktársaktól, és kell hozzá némi érettség, hogy megtanulja leszarni. Addig viszont senki nem akar „a csóró gyerek” lenni...
2021. aug. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Ez nagyjából az a szint, mint amikor azért veri magát - felesleges - adósságba valaki, hogy "világot lásson", eljusson a Föld túlsó oldalára egyszer, - pedig Magyarországon is vannak szép, megfizethető, valós kikapcsolódást biztosító helyek. Egy percig nem tudom sajnálni az ilyen agyi kapacitású embereket.
2021. aug. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

A szülőnek kéne az ilyesmi követelőzést még csírájában elfojtani. Ezen felül lehet kompromisszumot kötni, pl 10 db füzetből 3 lehet unikornisos meg hercegnős 800 Ft-os, a többi nem. Vagy kaphat 30 ezres szuperhősös iskolatáskát, 5 ezres disneys tolltartót, de akkor jövőre NEM lesz neki másik, ha fejen áll, akkor se. Persze ezeket be is kellene tartani.

Meg vannak, amikből felesleges engedni. Nem, nem fogom megvenni az 5x annyiba kerülő jégvarázsos uzsonnást dobozt vagy hegyezőt, mert a sima pontosan ugyanúgy ellátja a funkcióját. Ha nagyon szeretné, megkaphatja szülinapi, karácsonyi ajándékként, de egyszerre több tízezres költségekbe biztos nem fogom verni magunkat ilyen hülyeségek miatt, ha egyszer nincs annyi pénzünk.

2021. aug. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Aki tényleg nem tudja megfizetni a csillámphasz pónis füzetet, az nem is veszi meg. Ez a fajta kölcsön azoknak van, akik tényleg olyan csehül álnak, hogy még a sima zöld HB-s ceruzára se jut, meg a Fűzfői Papírmanufaktúra Kft terméke.


Értelmes anyuka nem vesz fel egy vasat se csak a kislánya menőzése miatt, vagy spirálba keveredik. Valószínűleg ezért is volt sík ideg, mert minden évben eljátsz ezt a hisztit a lánya.

2021. aug. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokan rosszul bánnak a pénzzel és őket célozzák meg ezekkel a gyorskölcsönökkel. Nagyjából annyit érnek el, hogy egy év múlva még lejjebb lesznek anyagilag.
2021. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olvastam a cikket-ahonnan kimásoltad a szöveget és vegyes érzelmeim vannak. Akinek nagy anyagi gondjai vannak egyébként is,annak egyértelmű,hogy nagy teher az iskolakezdés. Viszont sokszor olyanokat látok panaszkodni,akik bár nem gazdagok,de átlagos anyagi helyzettel rendelkeznek. Véleményem szerint ki lehet hozni 15.000 forintból az iskolakezdést, ha nem mindenből az extrán mintásat, de nem is a legrosszabbat választja valaki. Nyilván ebben tornafelszerelés, új hátizsák nincs benne. Felső tagozatban, középiskolában 10.000ből is ki lehet hozni simán,mikor már nem nyomják a kezébe az embernek az A4-es oldalnyi listát,amiből a dolgok fele nem is fog kelleni.

Sokan tehernek élik meg,amit olyan szempontból nem értek,hogy nem egy váratlan kiadás, hanem egy minden évben jelenlévő kiadás,amivel sajnos vagy nem sajnos számolni kell, előre gondolni. Ha szűkös anyagi helyzettel rendelkezik valaki,akkor meg főleg előre készülni, gyűjteni, figyelni az akciókat.

2021. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!