Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a terveid az elkövetkező 3...

Mi a terveid az elkövetkező 3 évben? Miket szeretnél kipróbálni? Mit szeretnél elérni?

Figyelt kérdés
Korodhoz képest szerinted sok mindent elértél már?

2021. aug. 23. 22:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Wow utolsó, köszi hogy leírtad ezeket!

Nos, mint kiderült, az alapszakom nem 3, hanem 4 éves.

Számomra egy hatalmas kérdőjel, hogy egyáltalán idevaló vagyok-e vagy váltanom kéne. Úgy gondolom, ezt az évet próbálom kibírni (csúszok min 2 tárggyal), aztán, ha nagyon gáz van, dobbantok egyet.

Egyébként tanárnak mentem volna, de anyám lebeszélt (nem tetszettek neki a városok, ahol a jó szakpárosítást tanulhattam volna), aztán az egyik szakomhoz hasonló képzést szerettem volna, de az Pesten volt legközelebb és úgyszintén, mivel nagyon szorongó, tömegiszonyos és enyhén autista vagyok, magam is féltem tőle, de mikor megkérdezték "és, bírni fogod?"-akkor összeomlottam, mert azt gondoltam, "ha mások szerint SE fog menni, akkor miért kéne hinnem magamban"

Aztán eljöttem egy vidéki városban, gazdasági szakra és bírom a kolit, amitől szintén féltettek engem. Itt vagyok a szakon, ami mindenki szerint könnyű, elvégezhető, élvezhető (ja, a nem matekos részei tényleg könnyűek) de azt érzem, hogy ami nem megy, az sose fog menni és nem is érdekel, hogy menjen, ami megy, az azért megy, mert túl könnyű, túl egyértelmű, nem is értem, miért ülök órán ilyenek miatt.

A problémám az, hogy ezzel a végzettséggel nagyon jól kereshetnék, sokféle munkahelyem és munkám lehetne, szereztem pár barátot és itt van velem néhány ember középiskolából, akiket nem akarnék elveszíteni, de nagyon rossz vagyok kapcsolattartásban (mindig azt hiszem, hogy felesleges vagyok, ezért nincs szükség rám), így 1000% eltávolodnánk/túlzottan rátapadnék valakire. Meg ugye nagyon szeretem az állandó dolgokat, röghöz kötött vagyok, utálom a változást kb minden téren és nem tudom, tudnék és érdemes lenne-e váltanom.

Már össze-vissza nyugtatom magam, hogy "ha ezt meg azt megoldom, elvégzem a képzést, csúszok, de megleszek, dolgozom 1-2 évet, ha nem tetszik, tanulok mást" "már csak 2 félév, ha nem tetszik, megyek máshová" "ha máshová megyek, akkor az "csak" 6 év, utána stabil állás, mellékmunkákkal együtt egész jó keresetem lehet", "miért menjek máshová, ha az nem is biztos, hogy jól érezném magam, itt meg a tanulmányaimon kívül (amik annyira nem rémesek) minden tökéletes? a város, a koli, a szobatársaim, sportok, közel van...stb"

Tehát ez van, ezt akarom megoldani az elkövetkezendő 3 évben leginkább.

Bocsi, ha valakit ez bosszant, de szívesen veszem, ha valaki ezt végigolvassa, esetleg reagál rá

2021. nov. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!