Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a pro-life...

Mi a véleményetek a pro-life és a pro-choice mozgalmakról? És az abortusz kérdésről?

Figyelt kérdés

Egy beadandót kellett készítenem az iskolába etikából, és én az abortusz témakört választottam, erről írtam. Kutakodás közben találtam sok érdekes cikket erről a két mozgalomról, amikről eddig még nem hallottam.

Berakok egy linket, hogy akit érdekel, el tudja olvasni az egyik ilyen cikket:

[link]


Sokat gondolkodtam ezeken a dolgokon, és végül a beadandómban lezárásként is azt írtam személyes véleménynek, hogy az abortuszhoz való jog elvitathatatlan, hiszen ha a baba fogyatékkal jönne a világra, a nő nemi erőszak után esik teherbe, vagy a terhesség veszélyezteti az anyát, akkor ezekben az esetekben a nőknek biztosítani kell az abortuszhoz való jogot.

Viszont utána elgondolkodtam, hogy vannak olyan esetek is, amikor a magzat egy átbulizott, részeges éjszaka után fogan meg, a baba egészségesen születne, az apa is vállalná érte a felelősséget, viszont a nő nem akarja megtartani a babát. Akkor ebben az esetben a magzatnak nem védi semmi az élethez való jogát és az apának sincs beleszólása abba, hogy a gyereke él-e vagy hal-e? Mindig csak a nő dönthet a magzat sorsáról?

Nem mertem feltenni ezt a kérdést a tanárnak, viszont azóta csak ezen kattogok, nektek mi a véleményetek erről? (Kérlek csak kulturáltan válaszoljatok!)



2021. máj. 2. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha nincs jogom elvetetni a gyereket, akkor legyen legális a gyilkosság is. Ugyanis számomra a halál jobb, mint szülni. Ez a véleményem.
2021. máj. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Jaj, ettől a témától mindig egymásnak esnek az emberek, én igyekszem kerülni, amennyire csak lehet. Sem a kizárólagos, kritikátlan pro life véleménnyel nem értek egyet, de a kizárólagos, kritikátlan pro choice véleménnyel sem. Az emberek itt is csak feketén-fehéren tudnak gondolkodni, nem tudnak árnyalni, csak a nagy kizárólagosság van. Kaptam már eleget mindkét oldaltól, nagyjából pont azért, amiket te is leírtál. Súlyos fogyatékosság, nemi erőszak esetén nyilván ne lehessen már egy nőt kényszeríteni, de azért hadd legyen jogom azon is megbotránkozni, aki az abortuszt fogamzásgátlásként kezeli, és kvázi óvodára való magzatot vetett el, mert neki ez az egész kb. annyit jelentett, mint egy foghúzás. Igen, ismertem ilyen nőt, a védekezésre tett magasról...
2021. máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerű, egy pár hetes sejtcsomó nem ember, nem érző lény stb. és nem szabadna feltételekhez kötni, az abortuszt, ha a nő úgy gondolja, akkor csináltathassa meg az abortuszt további feltételek nélkül. Ellenben, ha mindkét szülő képben van, akkor az apát is figyelembe kellene venni valahogy. Pl. ha az apa nem akar gyereket, de a nő bekattan és mindenáron meg akarja tartani. Akkor lehessen nyilatkozni, hogy az apa nem akarta, ezért a nő vállalja ennek minden következményét, az apával szemben további elvárások nem támaszthatók. De akár fordítva is. Ha a nő nem akar gyereket, de az apa ragaszkodna hozzá, akkor köthessenek valami, a béranyasághoz hasonló megállapodást. Tudom ezek utóbbiak már a konszolidáltabbaknál is kiverik a biztosítékot, de szerintem mindenkinek biztosítani kell a lehetőséget, hogy a másik döntésétől valamilyen szinten függetlenedni tudjon, ha olyan a helyzet.
2021. máj. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Én úgy vagyok vele, hogy minden nőnek joga van eldönteni, hogy szül-e vagy sem. Nem kell ahhoz betegen vagy erőszakból fogant gyereknek lennie, nem húznám meg itt a határt. Mélységesen elítélem azt, aki kb. fogamzásgátlásként használja az abortuszt (ahogy az előző is írta, sajnos én is láttam már rá példát), szívem szerint az ilyen embert el kellene köttetni legkásőbb a második eset után, de mégy így sem kényszerítenék rá senkit, hogy kihordjon és megszüljön egy olyan gyereket, amit nem akar megtartani. Az is nagyon durva és kegyetlen egyébként, hogy vannak országok ahol 24 hétig lehet abortuszra menni (pl. Anglia), szerintem mindenhol meg kéne húzni a határt 12 hétnél.
2021. máj. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
4-es teljesen igazad van, nyilván van olyan is, amikor nem ilyen durva esetek, hanem más helyzet áll fenn, és az is tuti, hogy olyan ember, aki úgy megy az abortuszra sorozatosan, mintha csak a boltba ugrana le kenyérért Isten ments, hogy gyereket szüljön. Az elköttetéses ötleted határozottan nem rossz, akadjon is ki rajta bárki.
2021. máj. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Amióta a világ világ egy nő két dologért bármit megtesz legyen vagy ne legyen gyereke.

Tiltsuk be, oké: vajon hány új angyalka lesz így is? Az jobb, hogy kb fel se sirhat, de megfojtják, vagy magára hagyják ahol meg se találják?

Mi a jó megoldás, semmi. Ebbe senkinek nem lenne szabad beleszólni, csak annak aki átesik rajta.

Hány olyan nő van, akinek pénze nem volt elvetetni, de etetni se tudja, a gyereket nem véded, a nőbe meg pluszban belerugsz.

Szóval ne más méhébe turkáljunk

2021. máj. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os nem tudom, kinek írsz, itt egy szemellenzős ember sincs, a kérdező sem, aki nőkbe rúgna itt meg turkálna más méhében... A jelenségről beszélünk, pro és kontra.
2021. máj. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és tényleg örülök, hogy normális véleményeket kaptam, és nem csapott át a téma egy véres vitába.


Valóban nagyon nehéz ilyen kérdésekben állást foglalni, nagyon árnyalt a probléma, és sokan csak a fekete-fehér gondolkodásmódra képesek.

Illetve az is nagyon nehéz kérdés, hogy egy magzatnak mikortól lehetnek saját jogai. Mikortól tekinthetünk rá emberi lényként, illetve kik képviseljék az ő jogaikat.

Arra is gondoltam, hogy ha talán a fogamzásgàtló szerek olcsóbbak vagy ingyenesek lennének, akkor többen élnének ezzel a lehetőséggel a perifériákon is és kevesebb lenne az abortusz.

2021. máj. 4. 12:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8 Maximálisan egyetértek az ingyenes fogamzásgátlással, mellé pedig komolyabban venném az oktatást is a témában - hiába lenne elérhető ingyen, ha az illető nem tudja, hogy létezik. A kettő együtt viszont hozhatna eredményt.
2021. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%

Nézd meg ezt a filmet:



NEM TERVEZETT


(UNPLANNED)


Igaz történet Abby Johnson életéről, aki egy abortuszklinikán dolgozott, míg egy nap személyesen is tanúja volt egy műtétnek, ami mindent megváltoztatott.



Itt ingyen meg lehet nézni, benne van a tablettás és a műszeres abortusz folyamata is.


[link]

2021. máj. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!